Rožňavčanky doplatili na prvú štvrtinu

Sportnet|12. feb 2009 o 00:00

V poslednom zápase odvetnej časti sa hráčky MBK AGROTRADE napriek prehre ukázali v dobrom svetle a v závere sa im takmer podarilo zdramatizovať

zápas.

ROŽŇAVA. Domáce hráčky si hneď v úvodnej štvrtine urobili výrazný náskok, z ktorého potom ťažili vo zvyšku stretnutia. Rožňavčanky mali spočiatku prílišný rešpekt a pridala sa k tomu aj slabá koncentrácia. Toto sa zlepšilo v druhej štvrtine, keď sa príchodom Repaszkej zvýšilo nasadenie v obrane. Zistili, že sa dá bojovať. Rozohrala sa Serbáková, celkom slušne zahrali striedajúce Kerestešová a Bártová. Ciulisová dosť rýchlo nazbierala fauly a v 37. min. musela predčasne dole.

Druhá aj tretia štvrtina sa stala korisťou Rožňavčaniek a do poslednej časti hry mali domáce hráčky náskok deviatich bodov. Dve minúty pred koncom ho basketbalistky MBK AGROTRADE stiahli dokonca na päť bodov a črtať sa začala možná dráma. V týchto chvíľach rozhodla osobnosť litovskej hráčky Razmaiteovej, na obranu ktorej nedokázali nájsť Rožňavčanky počas celého zápasu recept.

"Pri našej lepšej koncentrácii v úvode zápasu to mohlo skončiť aj lepšie. Tri štvrtiny zápasu sme hrali nad naše pomery. Som rád, že forma aj tvár hry ide postupne hore," uviedol tréner MBK AGROTRADE Rožňava Jozef Ištok.

FAKTY

n BSS Košice - MBK AGROTRADE Rožňava 74:63 (31:13, 43:30, 56:47)

BSS: Razmaite 24, Pindrochová 17, Krasnočková 9, Kandráčová 8, Aubryová 6 (Kovaľová 5, Stantienová 3, Vacková 2, Lászlóová 0, Slimáková 0), MBK AGROTRADE: Serbáková 20, Beňušková 8, Pinkney 8, Ciulisová 6, Bridges 1 (Kerestešová 17, Bártová 3, Repaszká 0), TH: 12/8 - 20/13, FAULY: 15 - 18, TROJKY: 4 - 4, divákov 100, rozhodovali Lukáč a Donát.