Sportnet|13. feb 2009 o 00:00

PREŠOV. Dvojtýždňový pobyt futbalistov 1.FC Tatran Prešov na hernom sústredení v tureckej Antalyi sa pomaly končí. Dnes odohrajú posledný prípravný

zápas s ruským Spartakom Naľčik. Zajtra sa už vydajú na spiatočnú cestu domov.

Vyrovnanie tesne pred koncom

Mužstvo trénera Romana Pivarníka odohrá v Turecku celkom päť zápasov. V predošlých štyroch zeleno-bieli vyhrali nad Olimpijou Ľubľana 2:1 (Belejík, P. Cicman), s Poloniou Bytom prehrali 0:1, Rapidu Viedeň vo vyrovnanom súboji podľahli 2:3 (Bernardo Mariano, Josl). Predposledný, s rumunským Farulom Constanta, sa skončil nerozhodne 1:1 (0:1). Remízu Prešovčanom zachránil tri minúty pred koncom Marek Penksa. 1.FC Tatran Prešov hral v zostave: Al Rashidi - Papaj, Farbák (46. Ščasný), Čep (46. Piter-Bučko), Josl - Prekop (46. Šafranko), Kobylík (Penksa) - Vršajevič (73. D. Guba), Katona (67. Čertík), Drakul (46. P. Cicman) - Bernardo Mariano (73. Takáč).

Šance Vršajeviča, žrď Bernarda Mariana

Ako prví mohli bezgólové skóre zápasu zmeniť prešovskí futbalisti. Konkrétne Avdija Vršajevič. Ten v prvej dvadsaťminútovke spálil dve gólové príležitosti. V prvom prípade "lob" cez rumunského gólmana skončil tesne nad brvnom. V druhom, krížna strela z pravej strany šestnástky Constanty preletela blízko pravej žrde. Po polhodine udreli hostia, ktorí šli do kabíny s najtesnejším náskokom. V 57. minúte Rumuni nepremenili pokutový kop. Lopta skončila na žrdi. Konštrukciou brány Farulu po chvíli otriasol pohotovou strelou aj Brazílčan v prešovských službách Bernardo Mariano. Remízu zabezpečil Tatranu v 87. min. po štandardnej situácii rozohranej Šafrankom a priťuknutí Piter-Bučkom Marek Penksa.