Nečakaný debakel

Sportnet|13. feb 2009 o 00:00

IUVENTA VYSOKO PREHRALA V OLOMOUCIMichalovské hádzanárky zajtra čaká odveta osemfinále PVP v nórskom LevangeriOLOMOUC. Hádzanárky michalovskej

IUVENTA VYSOKO PREHRALA V OLOMOUCI

Michalovské hádzanárky zajtra čaká odveta osemfinále PVP v nórskom Levangeri

OLOMOUC. Hádzanárky michalovskej Iuventy sa v stredajšej predohrávke 16. kola WHIL postarali o nemilé prekvapenie na vlastný účet. V Olomouci prehrali rozdielom jedenástich gólov 20:31, čo je samo o sebe zlé, ale ešte horší bol spôsob, akým sa k tejto porážke dopracovali. Výkon Iuventy totiž v absolútne ničom nepripomínal lídra tabuľky.

Osudné závery polčasov

Kým na domácej strane zaznievali ódy na výkon svojho družstva, v tábore Iuventy vládlo obrovské rozčarovanie. Michalovce totiž jasne prehrali a navyše po jedenásťgólovom debakli. "Vstup do zápasu sme nemali taký zlý, ako naznačuje konečný výsledok. Prvý zlom nastal v závere prvého polčasu, kedy nám Olomouc strelil štyri góly za sebou a do kabín sme išli za stavu 17:11. Ani po prestávke sme nezačali zle, ešte v 46. minúte sme po góle Tobiášovej znížili na 16:21 a boli sme na koni, pretože skvele nám chytala Harišová a dostávali sme sa aj do šancí. Tie sme však trestuhodne zahadzovali. Keby sme sa vtedy chytili, netvrdím, že by sme v Olomouci bodovali, ale určite by sme tak vysoko neprehrali. Veľmi zlý bol z našej strany záver zápasu, kopili sme chybu na chybu, dievčatá akoby rezignovali a aj preto sme inkasovali jeden gól za druhým," konštatoval tréner Iuventy Michal Lukačín.

Aby neostalo len pri slovách...

Iuventu zajtra o 16.00 hod. čaká v nórskom Levangeri odveta osemfinále PVP. Do zápasu vstúpi s tesným náskokom jediného gólu. "V prvom rade musíme hrať zo zabezpečenej obrany a hlavne musíme extrémne minimalizovať počet technických chýb. Našim cieľom bude držať výsledok zápasu čo najdlhšie otvorený. Čaká nás však ťažký súper, ktorý má kvalitu a doma bude ešte silnejší," doplnil Michal Lukačín, uvedomujúc si, že Levanger v stredajšej predohrávke tiež neoslnil, keď v priamom zápase o deviate miesto tabuľky podľahol v Njärde domácim 27:33 (12:19). "My sa musíme sústrediť predovšetkým na seba, zomknúť sa a na ihrisku sa neopustiť, ako to bolo v Olomouci. Som presvedčený, že výkonnostne máme nato, aby sme sa s Levangerom športovo pobili o postup, ale musíme to potvrdiť na ihrisku. Aby neostalo len pri slovách spred zápasu...," dodal M. Lukačín.

PVP, osemfinále - odveta: Levanger HK - Iuventa Michalovce,

sobota 14. 2. 2009, 16.00 rozhodujú: Leszczynski, Piechota (Poľsko).