Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Prehra od Spišiačok po štyroch rokoch

Volejbal mal opäť bohatý volejbalový víkend. Extraligové ženy prehrali s UKF Nitra na ich pôde 3:1. Juniorky však porazili v oboch svojich ligových

zápasoch vedúce družstvo súťaže Liptovský Hrádok, ktorý prehral v 1. lige prvý raz po štyroch rokoch.

SP. NOVÁ VES. Vysokoškoláčky z Nitry majú excelentnú sériu šiestich víťazstiev za sebou. Sériu neprerušili ani Spišiačky.

Po prvom vyhrávali

Hral sa pomerne slušný volejbal, v ktorom sa však vyskytlo dosť chýb. Najmä v prvom sete pokazili domáce hráčky deväť podaní, čím umožnili hosťujúcim hráčkam set vyhrať. V druhom sete už začali mať navrch domáce hráčky, a hoci celý set viedli, rozhodovalo sa nakoniec v jeho závere, ktorý pre seba dokázali zvrátiť hráčky UKF. To zlomilo hráčky zo Spišskej Novej Vsi natoľko, že už sa na systematický odpor nezmohli a stretnutie prehrali 3:1 na sety. Aj napriek prehre zostávajú Spišiačky na 2. mieste v tabuľke, ale na krk im dýcha práve UKF Nitra.

"V prvom sete sme využili naše podanie a aj chyby súperiek. V druhom sete sa už začala prejavovať sila hráčok UKF, najmä Stankovianskej. Nitrianky mali väčšiu chuť vyhrať a rozhodne urobili menej chýb ako naše hráčky. Keby sme vyhrali ten druhý set (a mohli sme, lebo bolo už 24:24), bolo by to určite ináč. To je však iba keby, a to neplatí. Teraz sa sústredíme na ŠG Nitra, s ktorým hráme nasledujúce kolo doma," povedal tréner VK Spišská Nová Ves Stanislav Vartovník.

1. ŠG Nitra2012842:3432

2. Spišská Nová Ves2011937:3631

3. UKF Nitra20101039:3530

4. Žiar nad Hronom2081232:4528

5. Pezinok2071329:4627

6. Podbrezová2031724:5223

Siedme kolo druhej časti odohrajú ženy v sobotu so začiatkom už o 14. hodine.

Fantastické víťazstvá junioriek

Juniorky pokračovali 11. ligovým kolom a dokázali husársky kúsok. Porazili doteraz už 4 roky v 1. lige junioriek neporazený Liptovský Hrádok v oboch zápasoch 3:1 a 3:2 na sety.

Výsledky, 1. liga, juniorky - 11. kolo: VK Spišská Nová Ves - ŠKM Liptovský Hrádok 3:1 (17, -16, 20, 11), 3:2 (-22, 19, 18, -23, 11).

Tréneri žien i junioriek spojili svoje sily a postavili proti absolútnemu lídrovi súťaže to najsilnejšie, čo mohli postaviť. Znamenalo to, že sa v zápise i na ihrisku objavilo sedem junioriek, ktoré hrajú aj extraligu za ženy, z toho tri aj v základe.

Kto nevidel, neuverí. Keď hlásateľ oznámil, že Spišiačky v prvom zápase porazili v lige doteraz neporazený Liptovský Hrádok, nato tréner hostí Javornický povedal, že oni sú neporazení už po 4 roky!!! Takže paráda.

V druhom zápase sa hral podobne dobrý volejbal, ale s viacerými chybami. Spišiačky ho mohli rozhodnúť už vo štvrtom sete, v ktorom viedli 16:10, aby ho napokon prehrali. Rozhodovalo sa v 5. sete, ktorý však domáce hráčky už z rúk nepustili a zaslúžene vyhrali 3:2 na sety. Po výhrach nad lídrom súťaže síce zostali na 7. mieste v tabuľke, ale začali dýchať na krk Zvolenu a Košiciam.

Základná zostava: Tomašeková, Bajtošová, Čmelová, Mecková, Dzureňová, Becková, Zajacová, striedali: Želonková, Longauerová, Olejníková, Pavlíková.

"Dnes som mal k dispozícii tú najsilnejšiu zostavu, akú náš klub môže v juniorkách postaviť a prejavilo sa to v hre i na výsledku. V základnej zostave som mal skoro všetko hráčky s extraligovými ženskými skúsenosťami, čo im dávalo určité predpoklady na dobrú hru i na výhru. Dnes mali dobré všetky činnosti, ale najviac im išlo podanie, ktorým odtláčali súperky dozadu a dávali aj dosť veľa es, teda bodov priamo z podania. Za výkon chcem všetky dievčatá pochváliť a diváci mohli vidieť, že naše hráčky v plnej zostave sú schopné poraziť kohokoľvek v lige, len sa musia na to sústrediť a plniť taktické i technické pokyny. A to sa dnes na sto percent udialo," povedal tréner junioriek Martin Roško.