Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Košičania odohrali výborný zápas a zaskočili favorita

Futbalisti MFK si zaknihovali cennú remízu 1:1, hoci proti ruskému tímu nastúpili bez oboch srbských reprezentantov.KOŠICE. FC Saturn Moskovský

KOŠICE. FC Saturn Moskovský oblasť bol donedávna na Slovensku pod drobnohľadom. Veď ho viedol tréner Vladimír Weiss a hrali zaň Martin Jakubko, Ján Ďurica a Peter Petráš. V súčasnosti v ňom nepôsobí žiaden Slovák. Proti 11. celku minulej sezóny najvyššej ruskej súťaže Košičania príjemne prekvapili. S favoritom hrali počas celého zápasu otvorenú partiu a nakoniec sa s ním rozišli zmierlivo 1:1 (0:0). Dnes o 16.00 SEČ odohrajú posledný duel v Turecku proti rumunskému Rapidu Bukurešť.

Výborný zápas

Ruský tím nastúpil v bráne s českým gólman Kinským a i s oboma Afričanmi Kamerunčanom Angbwom a v II. polčase i s Nigérijčanom Okoronkwom. Naopak, Košičania sa museli zaobísť bez oboch srbských reprezentantov Matiča a Milinkoviča, ktorí sa vrátili z Cypru len tesne pred zápasom. Zverenci trénera Kozáka podali zodpovedný výkon a s favoritom hrali od prvých minút do posledných minút vyrovnanú partiu. Bol to doteraz azda najkvalitnejší duel MFK na tureckom sústredení. V I. polčase mali hráči Saturnu už ruky nad hlavou, keď po strele spoza šestnástky skončila lopta v sieti, no keďže ju jemne tečoval hráč v postavení mimo hry, gól neplatil. Košičania pohrozili dvoma strelami Nováka z priamych kopov, ktoré obrancovia zblokovali a aktívny bol aj Janič, no jedna strela išla nad a s druhou si Kinský poradil.

Na gól rýchlo odpovedali

Po prestávke tréner Kozák mužstvo výrazne prestriedal. Do stredu zálohy sa napríklad dostali 18-ročný Hovančík a 17-ročný Karaš... Nesklamali, podobne ako ostatní mladíci. Sympatické je, že ich nezlomil ani úvodný gól stretnutia, ktorý strelil v 69. minúte po rohom kope a strele zo šestnástky bývalý hráč Herthy Berlín Solomon Okoronkwo. Z vedenia sa Rusi tešili len dve minúty. Po peknej akcii vysunul Kuzma na ľavej strane Juhara, ktorý sa v šestnástke dostal za obrancu a osamotený pred Kinským skóroval medzi nohy brankára Saturnu. O päť minút neskôr Jurčova strela spoza šestnástky preletela vedľa šibenice. Podobne, ako proti Skopje, aj tentoraz mal gól na hlave Karaš, no v 87. min. centrovanú loptu v dobrej pozícii netrafil najlepšie.

TOMÁŠ PETRO

FAKTY

n MFK Košice - Saturn Moskovská oblasť 1:1 (0:0)

Góly: 71. Juhar - 69. Okoronkwo

MFK: Pulen (46. Putnocký) - Kišš (46. Školník), Kaminský (46. Džogan), Bašista (46. M. Tóth), Cicman (43. Smrek) - Kolbas (63. Karaš), Dobias (46. Hovančík), K. Kuzma, L. Janič (46. Viazanko) - Novák (46. Juhar), Škutka (46. Jurčo).

Ján Kozák (tréner MFK): "Chlapci si dva dni oddýchli, ľahšie potrénovali a v zápase to bolo jasne vidieť. Hrali viac, ako vyrovnanú partiu s ruským mužstvom, čo si osobne vážim. Príležitosť ukázať sa, dostali skoro všetci hráči. Som zvedavý, či v piatok proti Rapidu Bukurešť - opäť kvalitnému mužstvu - zopakujú takýto výkon. Ak sa im to podarí, potom si povieme, že sme na dobrej ceste. U mladých chlapcov je však ešte výkonnosť ako na hojdačke. Uvidíme, či aj zajtra (dnes, pozn.) zahrajú tak ako proti Saturnu, pretože dnes (včera, pozn.) to bolo skutočne dobré."