Mladí lyžiari súťažili v Lučivnej

Sportnet|14. feb 2009 o 00:00

Mesto Poprad v spolupráci so ZŠ a MŠ Tajovského a so Snowparkom Lučivná usporiadal v Lučivnej Športovú olympiádu detí a mládeže mesta Poprad.

Riaditeľom celého podujatia bol Jozef Pavlík.

LUČIVNÁ. Mladí športovci zo základných škôl a osemročných gymnázií absolvovali súťaže v obrovskom slalome a v snoubordingu, pričom lyžiarov súťažilo spolu 134 a snoubordistov 45. Rozdelení boli podľa veku na kategórie mladších žiakov (nar. 1. 1. 1996 a mladší) a starších žiakov (nar. 1. 1. 1993 a mladší).

V obrovskom slalome lyžiarov v kategórii mladších žiakov súťažilo 33 pretekárov. Zvíťazil Tomáš Petrík zo ZŠ Spišská Sobota pred Denisom Vopálenským zo ZŠ Francisciho. Tretiu priečku vybojoval Samuel Egressy (Osemročné gymnázium Dominika Tatarku). V kategórii mladších žiačok bola v konkurencii 31 pretekárok najrýchlejšie Barbora Bortolini zo ZŠ Letná pred Martinou Radekovou (Osemročné gymnázium Dominika Tatarku) a Dominikou Mišíkovou zo ZŠ Francisciho. V kategórii starších žiakov v konkurencii 40 lyžiarov zvíťazil Alexander Zatroch (Osemročné gymnázium Dominika Tatarku) pred Ondrejom Glajzom (ZŠ Veľká) a Patrikom Kupčom (ZŠ Komenského). V kategórii starších žiačok prvenstvo v konkurencii 30 lyžiarok získala Natália Troppová (Osemročné gymnázium Dominika Tatarku) pred Sabínou Kantorovou (ZŠ Komenského) a Marcelou Vítkajovou zo ZŠ Francisciho. Snoubordisti súťažili na tej istej trati ako mladí lyžiari - taktiež absolvovali obrovský slalom. V každej kategórii a súťažnej disciplíne získali traja najúspešnejší jednotlivci medaily a diplomy.

Medailové umiestnenia vybojovali: ml. žiaci - do 13 rokov: 1. Adam Puchmelter, 2. Adam Chmura (obaja ZŠ Francisciho), 3. David Šarina (ZŠ Jarná), ml. žiačky - do 13 rokov: 1. Michaela Horkavá (ZŠ Dostojevského), 2. Laura Sivá (Osemročné gymnázium Dominika Tatarku), 3. Timea Grivalská (ZŠ Sp. Sobota), st. žiaci: 1. Daniel Ilavský (ZŠ Dostojevského), 2. Daniel Špak (ZŠ Tajovského), 3. Igor Hanečák (ZŠ Francisciho), st. žiačky: 1. Tamara Tichá (ZŠ Dostojevského), 2. Zuzana Šarinová (ZŠ Jarná), 3. Silvia Hvizdošová (ZŠ Letná).