Korzár logo Korzár
Utorok, 26. marec, 2019 | Meniny má Emanuel
Nájdete nás na webe

Historický súboj gólmanov

Noc z piatka na sobotu priniesla historický prvý priamy súboj slovenských brankárov v NHL. Proti sebe nastúpili gólman Colorada Peter Budaj a

montrealský Jaroslav Halák.

NEW YORK. Halák predviedol vynikajúci výkon a 46 úspešnými zákrokmi pomohol k víťazstvu Canadiens 4:2.

Stále v ohni

"Bol to ťažký zápas, bol som stále v ohni. Ale dva body sme vydreli a to je dôležité," povedal Halák, ktorý dostal šancu chytať po nepresvedčivých výkonoch jednotky Careyho Pricea. Halák zaznamenal najviac zákrokov vo svojej kariére v NHL a vyhlásili ho za druhú hviezdu duelu. Peter Budaj sa v coloradskej bránke blysol aj asistenciou na vyrovnávajúci gól na 2:2.

Piatok: Colorado - Montreal 2:4 (0:2, 1:0, 1:2), góly: 26. Leopold, 53. Arnason (BUDAJ) - 18. Bouillon, 19. Brisebois, 58. A. Kosticyn, 60. Kostopoulos. Dallas - Vancouver 2:1 (0:1, 2:0, 0:0), 28. L. Eriksson, 37. J. Lundqvist 6. Pyatt. St. Louis - Chicago 1:0 (0:0, 0:0, 1:0), 41. Boyes. Buffalo - San Jose 6:5 po sam. nájazdoch (3:1, 1:2, 1:2 - 0:0, 1:0), 7. Mair, 9. Špaček, 15. D. Roy, 29. Kotalík, 60. Pominville, rozhodujúci sam. nájazd D. Roy - 19. Marleau, 30. Marleau, 40. Boyle, 47. Setoguchi, 51. Pavelski. New Jersey - Boston 1:0 (0:0, 1:0, 0:0), 31. Salvador. Columbus - Detroit 3:2 (1:0, 1:1, 1:1), 3. Torres, 28. Chimera, 54. Jason Williams - 24. Lidström, 45. Samuelsson. Florida - NY Rangers 2:1 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 1:0), 23. Frolík , rozhodujúci sam. nájazd ZEDNÍK - 18. Sjöström.

Sobota: Philadelphia New York Islanders 5:1 (2:0, 0:0, 3:1), 6. Giroux, 6. Hartnell, 50. Carle, 50. Asham, 51. Gagne - 47. Hilbert. Los Angeles - Edmonton 2:3 po sam. nájazdoch (0:2, 1:0, 1:0 0:0, 0:1), 27. Doughty (HANDZUŠ), 60. D. Brown - 5. Penner, 14. Horcoff, rozhodujúci nájazd premenil Nilsson. Toronto - Pittsburgh 6:2 (0:2, 1:0, 5:0), 33. Antropov, 41. J. Blake, 42. J. Blake, 48. Mitchell, 54. Ponikarovskij, 56. Stajan - 2. Cooke, 9. Thomas. Carolina - Columbus 1:5 (0:1, 0:1, 1:3), 47. Seidenberg - 10. Commodore, 30. Huselius, 43. Umberger, 51. Malhotra, 57. Huselius. Tampa Bay - Washington 1:5 (0:3, 1:1, 0:1), 30. Malone - 6. Siomin, 14. Ovečkin, 20. Morrison, 26. Green, 54. Fehr. Nashville - Boston 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 1:0), 15. Legwand, 33. Legwand, rozhodujúci nájazd premenil Legwand - 34. Wheeler, 59. CHÁRA. Minnesota - Ottawa 3:5 (3:0, 0:3, 0:2), 2. Bouchard, 10. Nolan, 14. Nolan - 33. Lee, 37. Vermette, 40. Phillips, 43. Alfredsson, 60. Heatley. Chicago - Dallas 6:2 (1:0, 2:0, 3:2), 14. Brouwer, 25. Havlát, 32. Havlát, 41. Toews, 43. Fraser, 60. Versteeg - 45. Brunnström, 55. Sutherby. Phoenix Calgary 5:7 (1:1, 1:4, 3:2), 9. Winnik, 32. Winnik, 46. Doan, 54. Tichonov, 57. Tichonov - 15. Aucoin, 28. Langkow, 30. Sarich, 33. Lombardi, 40. Glencross, 44. Lombardi, 51. Nyström.

KANADSKÉ BODOVANIE

1. Malkin (Pittsburgh)57245781

2. Crosby (Pittsburgh)56215172

3. Ovečkin (Washington)54383371

4. Daciuk (Detroit)55244569

5. Parise (New Jersey)55343367

...

12. Marián Hossa (Detroit)56312758

SLOVÁCI V NHL

1. Marián Hossa (Detroit)56312758

2. Demitra (Vancouver)42151833

3. Chára (Boston)57132033

4. Šatan (Pittsburgh)57141832

5. Višňovský (Edmonton)5082331

6. Svatoš (Colorado)49121325

7. Handzuš (Los Angeles)54101525

8. Zedník (Florida)44111223

9. Meszároš (Tampa Bay)5221416

10. Sekera (Buffalo)4411213

11. Jurčina (Washington)553811

12. Kopecký (Detroit)542810

13. Gáborík (Minnesota)6325

14. Valábik (Atlanta)33055

15. Mihálik (Tampa Bay)7022

16. Ölvecký (Minnesota)8000

Brankári (za menom nasleduje počet zápasov, gólový priemer a percentuálna úspešnosť zákrokov):

Budaj (Colorado)422,9589,75

Halák (Montreal)233,0090,47

TABUĽKY NHL

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Atlantická divízia

1. New Jersey5636173173:13675

2. Philadelphia5429169174:15967

3. NY Rangers5630206141:15566

4. Pittsburgh5727255171:17559

5. NY Islanders5516336134:18738

Severovýchodná divízia

1. Boston5739108192:13086

2. Montreal5630206170:16866

3. Buffalo5629216168:15664

4. Toronto56212510171:20652

5. Ottawa5421258135:15550

Juhovýchodná divízia

1. Washington5635165187:16175

2. Florida5528198158:15164

3. Carolina5627245143:16659

4. Tampa Bay56192611142:17649

5. Atlanta5619325157:19443

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Centrálna divízia

1. Detroit5637127210:16281

2. Chicago5431158181:13770

3. Columbus5628235153:15561

4. Nashville5627263138:15857

5. St. Louis5523257158:17153

Severozápadná divízia

1. Calgary5633185178:16571

2. Vancouver5526218165:16160

3. Edmonton5528234156:17060

4. Minnesota5528243142:12959

5. Colorado5625301150:17351

Pacifická divízia

1. San Jose533788183:12982

2. Anaheim5728245159:15861

3. Dallas5527217166:17261

4. Los Angeles5424228140:15056

5. Phoenix5725275145:17555

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

  1. Tip na aukciu: 15 objektov, kde sa dá rozbehnúť biznis
  2. Gansberg: Každý deň v objatí komfortu
  3. Tatra banka otvorila pobočku budúcnosti
  4. Pomôžeme aj vašim deťom pochopiť hodnotu peňazí
  5. Pobyt na čerstvom vzduchu je skvelý liek. Skúste to vo vlastnom
  6. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci
  7. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  8. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
  9. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
  10. Investment Advisory Guide for Slovakia
  1. Tatra banka otvorila pobočku budúcnosti
  2. Pomôžeme aj vašim deťom pochopiť hodnotu peňazí
  3. Vypestujte si chutné a voňavé bylinky
  4. Tip na aukciu: 15 objektov, kde sa dá rozbehnúť biznis
  5. Energetici rozsvecujú Svetielko nádeje
  6. Noerr appoints a new national counsel starting from 2019
  7. Gansberg: Každý deň v objatí komfortu
  8. Pobyt na čerstvom vzduchu je skvelý liek. Skúste to vo vlastnom
  9. Vaše umenie bude hýbať Tatrami. Zapojte sa do súťaže ZSSK
  10. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci
  1. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov 26 744
  2. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci 23 862
  3. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov 22 333
  4. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky 19 239
  5. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka 12 410
  6. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť 11 401
  7. Forum Prešov má platné stavebné povolenie a začína s výstavbou 7 069
  8. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross! 4 130
  9. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali 3 901
  10. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019 3 659

Neprehliadnite tiež

Megaprojekt vystrašil sídlisko, developer sa krachu neobáva

Starosta i obyvatelia KVP poukazujú na to, že problém z Ťahanoviec sa iba presunul k nim.

Nová zástavba má vzniknúť medzi Wuppertálskou ulicou na KVP a Topásovou ulicou na Západe.

Pasažiera v taxíku bodol do srdca. Za vraždu mu hrozí 20 rokov

Krajská prokuratúra odstúpila spis Okresnému súdu Košice II.

Zadržanie Tomáša políciou.

Nové elektrobusy by mohli po Prešove jazdiť už tento rok

Majú mať wifi aj USB prípojky na nabíjanie. Dopravný podnik spustil obstarávanie.

Staršie midibusy by mali nahradiť nové elektrobusy.
Ilustračné.

Vo Švedlári sa zastavil čas, pre nútenú správu sa nemôže rozvíjať

Chýba kanalizácia, plyn, občianske hliadky. Obec žiada o pomoc štát.

Vláda počas zasadnutia v Gelnici riešila aj Švedlár.

Hlavné správy zo Sme.sk

Kočner je obvinený v kauze tzv. televíznych zmeniek za takmer 70 miliónov eur.
Dobré ráno

Dobré ráno: Povedali, či Donald Trump konšpiroval s Rusmi

Čo povedala takzvaná Muellerova správa.

Podcast Dobré ráno.
Komentár Zuzany Kepplovej

Pente odporúčame, aby skúsila Sorosa

Nákup konšpiračných médií sa zo strednodobého hľadiska môže vyplatiť.

Zuzana Kepplová, komentátorka denníka SME.

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop