Korzár logo Korzár
Nedeľa, 13. október, 2019 | Meniny má Koloman
Nájdete nás na webe

Historický súboj gólmanov

Noc z piatka na sobotu priniesla historický prvý priamy súboj slovenských brankárov v NHL. Proti sebe nastúpili gólman Colorada Peter Budaj a

montrealský Jaroslav Halák.

NEW YORK. Halák predviedol vynikajúci výkon a 46 úspešnými zákrokmi pomohol k víťazstvu Canadiens 4:2.

Stále v ohni

"Bol to ťažký zápas, bol som stále v ohni. Ale dva body sme vydreli a to je dôležité," povedal Halák, ktorý dostal šancu chytať po nepresvedčivých výkonoch jednotky Careyho Pricea. Halák zaznamenal najviac zákrokov vo svojej kariére v NHL a vyhlásili ho za druhú hviezdu duelu. Peter Budaj sa v coloradskej bránke blysol aj asistenciou na vyrovnávajúci gól na 2:2.

Piatok: Colorado - Montreal 2:4 (0:2, 1:0, 1:2), góly: 26. Leopold, 53. Arnason (BUDAJ) - 18. Bouillon, 19. Brisebois, 58. A. Kosticyn, 60. Kostopoulos. Dallas - Vancouver 2:1 (0:1, 2:0, 0:0), 28. L. Eriksson, 37. J. Lundqvist 6. Pyatt. St. Louis - Chicago 1:0 (0:0, 0:0, 1:0), 41. Boyes. Buffalo - San Jose 6:5 po sam. nájazdoch (3:1, 1:2, 1:2 - 0:0, 1:0), 7. Mair, 9. Špaček, 15. D. Roy, 29. Kotalík, 60. Pominville, rozhodujúci sam. nájazd D. Roy - 19. Marleau, 30. Marleau, 40. Boyle, 47. Setoguchi, 51. Pavelski. New Jersey - Boston 1:0 (0:0, 1:0, 0:0), 31. Salvador. Columbus - Detroit 3:2 (1:0, 1:1, 1:1), 3. Torres, 28. Chimera, 54. Jason Williams - 24. Lidström, 45. Samuelsson. Florida - NY Rangers 2:1 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 1:0), 23. Frolík , rozhodujúci sam. nájazd ZEDNÍK - 18. Sjöström.

Sobota: Philadelphia New York Islanders 5:1 (2:0, 0:0, 3:1), 6. Giroux, 6. Hartnell, 50. Carle, 50. Asham, 51. Gagne - 47. Hilbert. Los Angeles - Edmonton 2:3 po sam. nájazdoch (0:2, 1:0, 1:0 0:0, 0:1), 27. Doughty (HANDZUŠ), 60. D. Brown - 5. Penner, 14. Horcoff, rozhodujúci nájazd premenil Nilsson. Toronto - Pittsburgh 6:2 (0:2, 1:0, 5:0), 33. Antropov, 41. J. Blake, 42. J. Blake, 48. Mitchell, 54. Ponikarovskij, 56. Stajan - 2. Cooke, 9. Thomas. Carolina - Columbus 1:5 (0:1, 0:1, 1:3), 47. Seidenberg - 10. Commodore, 30. Huselius, 43. Umberger, 51. Malhotra, 57. Huselius. Tampa Bay - Washington 1:5 (0:3, 1:1, 0:1), 30. Malone - 6. Siomin, 14. Ovečkin, 20. Morrison, 26. Green, 54. Fehr. Nashville - Boston 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 1:0), 15. Legwand, 33. Legwand, rozhodujúci nájazd premenil Legwand - 34. Wheeler, 59. CHÁRA. Minnesota - Ottawa 3:5 (3:0, 0:3, 0:2), 2. Bouchard, 10. Nolan, 14. Nolan - 33. Lee, 37. Vermette, 40. Phillips, 43. Alfredsson, 60. Heatley. Chicago - Dallas 6:2 (1:0, 2:0, 3:2), 14. Brouwer, 25. Havlát, 32. Havlát, 41. Toews, 43. Fraser, 60. Versteeg - 45. Brunnström, 55. Sutherby. Phoenix Calgary 5:7 (1:1, 1:4, 3:2), 9. Winnik, 32. Winnik, 46. Doan, 54. Tichonov, 57. Tichonov - 15. Aucoin, 28. Langkow, 30. Sarich, 33. Lombardi, 40. Glencross, 44. Lombardi, 51. Nyström.

KANADSKÉ BODOVANIE

1. Malkin (Pittsburgh)57245781

2. Crosby (Pittsburgh)56215172

3. Ovečkin (Washington)54383371

4. Daciuk (Detroit)55244569

5. Parise (New Jersey)55343367

...

12. Marián Hossa (Detroit)56312758

SLOVÁCI V NHL

1. Marián Hossa (Detroit)56312758

2. Demitra (Vancouver)42151833

3. Chára (Boston)57132033

4. Šatan (Pittsburgh)57141832

5. Višňovský (Edmonton)5082331

6. Svatoš (Colorado)49121325

7. Handzuš (Los Angeles)54101525

8. Zedník (Florida)44111223

9. Meszároš (Tampa Bay)5221416

10. Sekera (Buffalo)4411213

11. Jurčina (Washington)553811

12. Kopecký (Detroit)542810

13. Gáborík (Minnesota)6325

14. Valábik (Atlanta)33055

15. Mihálik (Tampa Bay)7022

16. Ölvecký (Minnesota)8000

Brankári (za menom nasleduje počet zápasov, gólový priemer a percentuálna úspešnosť zákrokov):

Budaj (Colorado)422,9589,75

Halák (Montreal)233,0090,47

TABUĽKY NHL

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Atlantická divízia

1. New Jersey5636173173:13675

2. Philadelphia5429169174:15967

3. NY Rangers5630206141:15566

4. Pittsburgh5727255171:17559

5. NY Islanders5516336134:18738

Severovýchodná divízia

1. Boston5739108192:13086

2. Montreal5630206170:16866

3. Buffalo5629216168:15664

4. Toronto56212510171:20652

5. Ottawa5421258135:15550

Juhovýchodná divízia

1. Washington5635165187:16175

2. Florida5528198158:15164

3. Carolina5627245143:16659

4. Tampa Bay56192611142:17649

5. Atlanta5619325157:19443

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Centrálna divízia

1. Detroit5637127210:16281

2. Chicago5431158181:13770

3. Columbus5628235153:15561

4. Nashville5627263138:15857

5. St. Louis5523257158:17153

Severozápadná divízia

1. Calgary5633185178:16571

2. Vancouver5526218165:16160

3. Edmonton5528234156:17060

4. Minnesota5528243142:12959

5. Colorado5625301150:17351

Pacifická divízia

1. San Jose533788183:12982

2. Anaheim5728245159:15861

3. Dallas5527217166:17261

4. Los Angeles5424228140:15056

5. Phoenix5725275145:17555

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

  1. 5 rád Ľudmily Kolesárovej, ako napísať projekt a získať grant
  2. Čo všetko dnes majú deti v mobiloch? Boli by ste prekvapení
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Týmto trikom sa dajú v aute umiestniť tri autosedačky
  5. Volkswagen Passat: pár detailov, veľký výsledok
  6. „Vytvoriť miesto, ktoré si ľudia zamilujú, je vždy radosť“
  7. Život je len jeden: Máte ten svoj poistený správne?
  8. Vo Veľkom Grobe športujú aj hasiči
  9. Vyrába koláče pre celiatikov. Najobľúbenejšie zákusky prekvapia
  10. Luxusný hybrid za 22 900 eur. Nadpriemerný už v základnej výbave
  1. V Žiari nad Hronom a okolí budete môcť využívať rýchly internet
  2. Zvolen a jeho okolie bude mať k dispozícii nový optický internet
  3. V Turčianskej kotline sa zavádza najmodernejšia optická sieť
  4. Preradiť na vyššiu rýchlosť budete môcť už aj v okolí Topoľčian
  5. Na Myjave sa zavádza najrýchlejší internet na trhu
  6. Kotrčiná Lúčka a Rajec sa budú môcť tešiť z nového internetu
  7. Na Považí budete môcť surfovať po internete 2-krát rýchlejšie
  8. Novodobá optická sieť zavíta aj do obcí v okolí Banskej Bystrice
  9. Slováci jedia vajcia pomerne často, najradšej v praženici
  10. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  1. Vyrába koláče pre celiatikov. Najobľúbenejšie zákusky prekvapia 23 414
  2. Luxusný hybrid za 22 900 eur. Nadpriemerný už v základnej výbave 21 842
  3. Čo všetko dnes majú deti v mobiloch? Boli by ste prekvapení 14 820
  4. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 10 525
  5. Čo na aute vymyslela žena a čo výrobca telefónov? 9 769
  6. Netradičná dovolenka? Plavba Stredomorím aj s letenkami v cene 7 431
  7. Kedy patrí dieťaťu do rúk mobil? Základom je, aby mu neublížil 7 322
  8. Na hrúbke záleží. Aj dva centimetre rozhodujú 7 020
  9. Vysokoškoláci zarobia už o 587 eur viac ako stredoškoláci 6 965
  10. Kupujete si SUV do mesta? Oplatí sa benzín, diesel alebo hybrid? 6 747

Neprehliadnite tiež

Kinlovič sa dohodol s prokurátorom. Za vraždu Pasjaču asi sedieť nebude

Šéfa albánskej mafie v Košiciach zavraždili vo februári 2000 na Sídlisku Ťahanovce.

Zadržaný Peter Kinlovič.
Dažďovú vodu, ktorá zateká do podchodu, zbierajú žľaby a potrubím odvádzajú do odtokov umývadiel v prevádzkach.
Poslanci schválili uznesenie, ktorým odporučili primátorke ukončiť zmluvu o poskytovaní PR služieb.

Hlavné správy zo Sme.sk

Ľudia sledujú dym stúpajúci po ostreľovaní tureckou armádou.
Lukáš Haraslín (vpravo) a vľavo Ivan Pirla (Paraguaj) v prípravnom zápase Slovensko - Paraguaj.
Objavený portrét Mikuláša Zmeškala po reštaurovaní.
CYNICKÁ OBLUDA

5 rokov vlakov akože zadarmo

Od októbra 2014 sa nás snaží Robert Fico presvedčiť, že len vďaka nemu majú dôchodcovia a študenti vlaky zadarmo.

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop