Korzár logo Korzár
Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Historický súboj gólmanov

Noc z piatka na sobotu priniesla historický prvý priamy súboj slovenských brankárov v NHL. Proti sebe nastúpili gólman Colorada Peter Budaj a

montrealský Jaroslav Halák.

NEW YORK. Halák predviedol vynikajúci výkon a 46 úspešnými zákrokmi pomohol k víťazstvu Canadiens 4:2.

Stále v ohni

"Bol to ťažký zápas, bol som stále v ohni. Ale dva body sme vydreli a to je dôležité," povedal Halák, ktorý dostal šancu chytať po nepresvedčivých výkonoch jednotky Careyho Pricea. Halák zaznamenal najviac zákrokov vo svojej kariére v NHL a vyhlásili ho za druhú hviezdu duelu. Peter Budaj sa v coloradskej bránke blysol aj asistenciou na vyrovnávajúci gól na 2:2.

Piatok: Colorado - Montreal 2:4 (0:2, 1:0, 1:2), góly: 26. Leopold, 53. Arnason (BUDAJ) - 18. Bouillon, 19. Brisebois, 58. A. Kosticyn, 60. Kostopoulos. Dallas - Vancouver 2:1 (0:1, 2:0, 0:0), 28. L. Eriksson, 37. J. Lundqvist 6. Pyatt. St. Louis - Chicago 1:0 (0:0, 0:0, 1:0), 41. Boyes. Buffalo - San Jose 6:5 po sam. nájazdoch (3:1, 1:2, 1:2 - 0:0, 1:0), 7. Mair, 9. Špaček, 15. D. Roy, 29. Kotalík, 60. Pominville, rozhodujúci sam. nájazd D. Roy - 19. Marleau, 30. Marleau, 40. Boyle, 47. Setoguchi, 51. Pavelski. New Jersey - Boston 1:0 (0:0, 1:0, 0:0), 31. Salvador. Columbus - Detroit 3:2 (1:0, 1:1, 1:1), 3. Torres, 28. Chimera, 54. Jason Williams - 24. Lidström, 45. Samuelsson. Florida - NY Rangers 2:1 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 1:0), 23. Frolík , rozhodujúci sam. nájazd ZEDNÍK - 18. Sjöström.

Sobota: Philadelphia New York Islanders 5:1 (2:0, 0:0, 3:1), 6. Giroux, 6. Hartnell, 50. Carle, 50. Asham, 51. Gagne - 47. Hilbert. Los Angeles - Edmonton 2:3 po sam. nájazdoch (0:2, 1:0, 1:0 0:0, 0:1), 27. Doughty (HANDZUŠ), 60. D. Brown - 5. Penner, 14. Horcoff, rozhodujúci nájazd premenil Nilsson. Toronto - Pittsburgh 6:2 (0:2, 1:0, 5:0), 33. Antropov, 41. J. Blake, 42. J. Blake, 48. Mitchell, 54. Ponikarovskij, 56. Stajan - 2. Cooke, 9. Thomas. Carolina - Columbus 1:5 (0:1, 0:1, 1:3), 47. Seidenberg - 10. Commodore, 30. Huselius, 43. Umberger, 51. Malhotra, 57. Huselius. Tampa Bay - Washington 1:5 (0:3, 1:1, 0:1), 30. Malone - 6. Siomin, 14. Ovečkin, 20. Morrison, 26. Green, 54. Fehr. Nashville - Boston 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 1:0), 15. Legwand, 33. Legwand, rozhodujúci nájazd premenil Legwand - 34. Wheeler, 59. CHÁRA. Minnesota - Ottawa 3:5 (3:0, 0:3, 0:2), 2. Bouchard, 10. Nolan, 14. Nolan - 33. Lee, 37. Vermette, 40. Phillips, 43. Alfredsson, 60. Heatley. Chicago - Dallas 6:2 (1:0, 2:0, 3:2), 14. Brouwer, 25. Havlát, 32. Havlát, 41. Toews, 43. Fraser, 60. Versteeg - 45. Brunnström, 55. Sutherby. Phoenix Calgary 5:7 (1:1, 1:4, 3:2), 9. Winnik, 32. Winnik, 46. Doan, 54. Tichonov, 57. Tichonov - 15. Aucoin, 28. Langkow, 30. Sarich, 33. Lombardi, 40. Glencross, 44. Lombardi, 51. Nyström.

KANADSKÉ BODOVANIE

1. Malkin (Pittsburgh)57245781

2. Crosby (Pittsburgh)56215172

3. Ovečkin (Washington)54383371

4. Daciuk (Detroit)55244569

5. Parise (New Jersey)55343367

...

12. Marián Hossa (Detroit)56312758

SLOVÁCI V NHL

1. Marián Hossa (Detroit)56312758

2. Demitra (Vancouver)42151833

3. Chára (Boston)57132033

4. Šatan (Pittsburgh)57141832

5. Višňovský (Edmonton)5082331

6. Svatoš (Colorado)49121325

7. Handzuš (Los Angeles)54101525

8. Zedník (Florida)44111223

9. Meszároš (Tampa Bay)5221416

10. Sekera (Buffalo)4411213

11. Jurčina (Washington)553811

12. Kopecký (Detroit)542810

13. Gáborík (Minnesota)6325

14. Valábik (Atlanta)33055

15. Mihálik (Tampa Bay)7022

16. Ölvecký (Minnesota)8000

Brankári (za menom nasleduje počet zápasov, gólový priemer a percentuálna úspešnosť zákrokov):

Budaj (Colorado)422,9589,75

Halák (Montreal)233,0090,47

TABUĽKY NHL

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Atlantická divízia

1. New Jersey5636173173:13675

2. Philadelphia5429169174:15967

3. NY Rangers5630206141:15566

4. Pittsburgh5727255171:17559

5. NY Islanders5516336134:18738

Severovýchodná divízia

1. Boston5739108192:13086

2. Montreal5630206170:16866

3. Buffalo5629216168:15664

4. Toronto56212510171:20652

5. Ottawa5421258135:15550

Juhovýchodná divízia

1. Washington5635165187:16175

2. Florida5528198158:15164

3. Carolina5627245143:16659

4. Tampa Bay56192611142:17649

5. Atlanta5619325157:19443

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Centrálna divízia

1. Detroit5637127210:16281

2. Chicago5431158181:13770

3. Columbus5628235153:15561

4. Nashville5627263138:15857

5. St. Louis5523257158:17153

Severozápadná divízia

1. Calgary5633185178:16571

2. Vancouver5526218165:16160

3. Edmonton5528234156:17060

4. Minnesota5528243142:12959

5. Colorado5625301150:17351

Pacifická divízia

1. San Jose533788183:12982

2. Anaheim5728245159:15861

3. Dallas5527217166:17261

4. Los Angeles5424228140:15056

5. Phoenix5725275145:17555

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

  1. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
  2. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  3. Mikuláš s Majkom Spiritom? Môžete si ho užiť u vás doma
  4. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  5. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  6. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  7. 8 inšpirácií, ako využiť zvyšky jedla a nič nevyhodiť
  8. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  9. Slovenské „šampanské“, za ktorým sa skrýva príbeh lásky
  10. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy
  1. Mikuláš s Majkom Spiritom? Môžete si ho užiť u vás doma
  2. Väčšina fajčiarov dala deťom cigarety, ak si vypýtali
  3. Podcast: Jeden lístok, veľa tratí
  4. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
  5. Nová škôlka 21. storočia na Kramároch
  6. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  7. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  8. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
  9. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  10. COOP Jednota je najdôveryhodnejším slovenským predajcom potravín
  1. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 15 749
  2. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 12 506
  3. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 9 683
  4. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 9 632
  5. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 9 281
  6. Aká je chémia vôní 9 051
  7. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom 8 675
  8. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 647
  9. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy 8 632
  10. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 8 085
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Trhom dominujú výrobky na vianočný stôl.
Výročie výbuchu bytovky Mukačevská 7 v Prešove

Turčanová o výbuchu: Do histórie Prešova sa tragédia navždy zapíše čiernymi písmenami

Zomrel aj syn jej šoféra.

Primátorka Andrea Turčanová počas zasadnutia krízového štábu.

Nová riaditeľka košickej detskej nemocnice: Teším sa na návrat

Chystá stretnutia so zamestnancami, primármi a vytvorí pracovný tím.

Jaroslava Feketeová. Snímka je z čias, keď pôsobila ako lekárka na Oddelení detskej onkológie a hematológie košickej DFN.
Výročie výbuchu bytovky Mukačevská 7 v Prešove

Rok po výbuchu. Majorošovci veria, že sa na Mukačevskú 7 ešte vrátia

Tragédia odhalila aj silu priateľstva.

Marek Majoroš na mieste, kde stála bytovka.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Mário Radačovský.

Matovič o Vianociach: Buď bude masívne testovanie alebo lockdown

Rozhodnutie nechá na autority, ktoré odmietali plošné testovanie.

Premiér Igor Matovič.
Ilustračné foto
Riaditeľ Slovenskej informačnej služby Vladimír Pčolinský.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop