Korzár logo Korzár
Utorok, 28. január, 2020 | Meniny má Alfonz

Historický súboj gólmanov

Noc z piatka na sobotu priniesla historický prvý priamy súboj slovenských brankárov v NHL. Proti sebe nastúpili gólman Colorada Peter Budaj a

montrealský Jaroslav Halák.

NEW YORK. Halák predviedol vynikajúci výkon a 46 úspešnými zákrokmi pomohol k víťazstvu Canadiens 4:2.

Stále v ohni

"Bol to ťažký zápas, bol som stále v ohni. Ale dva body sme vydreli a to je dôležité," povedal Halák, ktorý dostal šancu chytať po nepresvedčivých výkonoch jednotky Careyho Pricea. Halák zaznamenal najviac zákrokov vo svojej kariére v NHL a vyhlásili ho za druhú hviezdu duelu. Peter Budaj sa v coloradskej bránke blysol aj asistenciou na vyrovnávajúci gól na 2:2.

Piatok: Colorado - Montreal 2:4 (0:2, 1:0, 1:2), góly: 26. Leopold, 53. Arnason (BUDAJ) - 18. Bouillon, 19. Brisebois, 58. A. Kosticyn, 60. Kostopoulos. Dallas - Vancouver 2:1 (0:1, 2:0, 0:0), 28. L. Eriksson, 37. J. Lundqvist 6. Pyatt. St. Louis - Chicago 1:0 (0:0, 0:0, 1:0), 41. Boyes. Buffalo - San Jose 6:5 po sam. nájazdoch (3:1, 1:2, 1:2 - 0:0, 1:0), 7. Mair, 9. Špaček, 15. D. Roy, 29. Kotalík, 60. Pominville, rozhodujúci sam. nájazd D. Roy - 19. Marleau, 30. Marleau, 40. Boyle, 47. Setoguchi, 51. Pavelski. New Jersey - Boston 1:0 (0:0, 1:0, 0:0), 31. Salvador. Columbus - Detroit 3:2 (1:0, 1:1, 1:1), 3. Torres, 28. Chimera, 54. Jason Williams - 24. Lidström, 45. Samuelsson. Florida - NY Rangers 2:1 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 1:0), 23. Frolík , rozhodujúci sam. nájazd ZEDNÍK - 18. Sjöström.

Sobota: Philadelphia New York Islanders 5:1 (2:0, 0:0, 3:1), 6. Giroux, 6. Hartnell, 50. Carle, 50. Asham, 51. Gagne - 47. Hilbert. Los Angeles - Edmonton 2:3 po sam. nájazdoch (0:2, 1:0, 1:0 0:0, 0:1), 27. Doughty (HANDZUŠ), 60. D. Brown - 5. Penner, 14. Horcoff, rozhodujúci nájazd premenil Nilsson. Toronto - Pittsburgh 6:2 (0:2, 1:0, 5:0), 33. Antropov, 41. J. Blake, 42. J. Blake, 48. Mitchell, 54. Ponikarovskij, 56. Stajan - 2. Cooke, 9. Thomas. Carolina - Columbus 1:5 (0:1, 0:1, 1:3), 47. Seidenberg - 10. Commodore, 30. Huselius, 43. Umberger, 51. Malhotra, 57. Huselius. Tampa Bay - Washington 1:5 (0:3, 1:1, 0:1), 30. Malone - 6. Siomin, 14. Ovečkin, 20. Morrison, 26. Green, 54. Fehr. Nashville - Boston 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 1:0), 15. Legwand, 33. Legwand, rozhodujúci nájazd premenil Legwand - 34. Wheeler, 59. CHÁRA. Minnesota - Ottawa 3:5 (3:0, 0:3, 0:2), 2. Bouchard, 10. Nolan, 14. Nolan - 33. Lee, 37. Vermette, 40. Phillips, 43. Alfredsson, 60. Heatley. Chicago - Dallas 6:2 (1:0, 2:0, 3:2), 14. Brouwer, 25. Havlát, 32. Havlát, 41. Toews, 43. Fraser, 60. Versteeg - 45. Brunnström, 55. Sutherby. Phoenix Calgary 5:7 (1:1, 1:4, 3:2), 9. Winnik, 32. Winnik, 46. Doan, 54. Tichonov, 57. Tichonov - 15. Aucoin, 28. Langkow, 30. Sarich, 33. Lombardi, 40. Glencross, 44. Lombardi, 51. Nyström.

KANADSKÉ BODOVANIE

1. Malkin (Pittsburgh)57245781

2. Crosby (Pittsburgh)56215172

3. Ovečkin (Washington)54383371

4. Daciuk (Detroit)55244569

5. Parise (New Jersey)55343367

...

12. Marián Hossa (Detroit)56312758

SLOVÁCI V NHL

1. Marián Hossa (Detroit)56312758

2. Demitra (Vancouver)42151833

3. Chára (Boston)57132033

4. Šatan (Pittsburgh)57141832

5. Višňovský (Edmonton)5082331

6. Svatoš (Colorado)49121325

7. Handzuš (Los Angeles)54101525

8. Zedník (Florida)44111223

9. Meszároš (Tampa Bay)5221416

10. Sekera (Buffalo)4411213

11. Jurčina (Washington)553811

12. Kopecký (Detroit)542810

13. Gáborík (Minnesota)6325

14. Valábik (Atlanta)33055

15. Mihálik (Tampa Bay)7022

16. Ölvecký (Minnesota)8000

Brankári (za menom nasleduje počet zápasov, gólový priemer a percentuálna úspešnosť zákrokov):

Budaj (Colorado)422,9589,75

Halák (Montreal)233,0090,47

TABUĽKY NHL

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Atlantická divízia

1. New Jersey5636173173:13675

2. Philadelphia5429169174:15967

3. NY Rangers5630206141:15566

4. Pittsburgh5727255171:17559

5. NY Islanders5516336134:18738

Severovýchodná divízia

1. Boston5739108192:13086

2. Montreal5630206170:16866

3. Buffalo5629216168:15664

4. Toronto56212510171:20652

5. Ottawa5421258135:15550

Juhovýchodná divízia

1. Washington5635165187:16175

2. Florida5528198158:15164

3. Carolina5627245143:16659

4. Tampa Bay56192611142:17649

5. Atlanta5619325157:19443

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Centrálna divízia

1. Detroit5637127210:16281

2. Chicago5431158181:13770

3. Columbus5628235153:15561

4. Nashville5627263138:15857

5. St. Louis5523257158:17153

Severozápadná divízia

1. Calgary5633185178:16571

2. Vancouver5526218165:16160

3. Edmonton5528234156:17060

4. Minnesota5528243142:12959

5. Colorado5625301150:17351

Pacifická divízia

1. San Jose533788183:12982

2. Anaheim5728245159:15861

3. Dallas5527217166:17261

4. Los Angeles5424228140:15056

5. Phoenix5725275145:17555

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

  1. Zima v koži atopika: aká je vhodná starostlivosť o pokožku?
  2. Dell offers multifaceted careers
  3. Fixný výnos teraz až do 8 % ročne
  4. It’s not about what a company does, but how it behaves
  5. Zimná dovolenka: Doprajte si slnko a pohodu v Egypte
  6. Stredné školy: Kam a kedy poslať prihlášku?
  7. Fixný výnos teraz až do 8 % ročne
  8. Tipy, kam so školákmi na dovolenku cez jarné prázdniny
  9. Na otočku či pár dní. Tieto výlety za hranice zvládnete hocikedy
  10. Ako budeme jesť v roku 2020? Letí výstrednosť aj ekológia
  1. Prečo stále veríme v talizmany?
  2. Zima v koži atopika: aká je vhodná starostlivosť o pokožku?
  3. Fixný výnos teraz až do 8 % ročne
  4. It’s not about what a company does, but how it behaves
  5. Dell offers multifaceted careers
  6. Zimná dovolenka: Doprajte si slnko a pohodu v Egypte
  7. Košičan Erik Ňarjaš vyzve do tanca parlament!
  8. Úrazy v zimnom období sú častou príčinou práceneschopnosti
  9. Natankujete len za 1 euro. OMV otvára novú čerpačku
  10. Stredné školy: Kam a kedy poslať prihlášku?
  1. Tipy, kam so školákmi na dovolenku cez jarné prázdniny 11 641
  2. First moment Turecko: Deväť hotelov len pre dospelých 11 436
  3. Stredné školy: Kam a kedy poslať prihlášku? 11 041
  4. Zimná dovolenka: Doprajte si slnko a pohodu v Egypte 10 875
  5. Slovenský magazín čítajú v 83 krajinách sveta. Viete, o čom je? 9 687
  6. Fixný výnos teraz až do 8 % ročne 8 841
  7. Takto by ste sa mali správať v horách, radí horský záchranár 8 518
  8. Na otočku či pár dní. Tieto výlety za hranice zvládnete hocikedy 8 372
  9. Obraz, ktorý chceli komunisti do každého bytu, ide na kreditky 7 250
  10. Tipy od sprievodkyne: Magický Marakéš vás očarí svojimi vôňami 7 121

Neprehliadnite tiež

Polaček navrhuje personálne zmeny v Košickej aréne

Bazén na kúpalisku ČH sa už chystá mesto prekryť, aj keď nezíska krytú plaváreň.

Steel Aréna.

Vláda prideľovala dotácie v okrese Stará Ľubovňa po straníckej linke

Väčšinu podporených obcí vedú starostovia blízki Smeru-SD.

Vicepremiér pre investície a informatizáciu Richard Raši.

Benefičný koncert pre bytovku na Mukačevskej vyniesol sedem a pol tisíc eur

Organizátori očakávali vyššiu sumu. Peniaze sú už na transparentnom účte.

Slávka Čorejová a Rudo Voit.

Malé obce si často sami komplikujú verejné obstarávanie, tvrdí úrad

Problém je kontrola eurofondov, tlačia na zmenu legislatívy.

Jaroslav Lexa (vľavo, Inštitút verejného obstarávania) a Miroslav Hlivák (ÚVO).

Hlavné správy zo Sme.sk

Pellegrini odmieta prepojenia na SAD Zvolen: Nestarám sa, ako chodia

Zástupcovia župy sa s dopravcom stretnú v stredu.

Predseda vlády Peter Pellegrini.
Podcast Dobré Ráno.
KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Pri Zvolene sa bojuje o Slovensko

Keď si má Pellegrini vybrať súkromníka alebo verejnosť, neváha.

Peter Tkačenko
Guvernér NBS Peter Kažimír.

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop