Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

MBK AGROTRADE je oboma nohami v baráži

Pred zápasom s Cassoviou bola pre Rožňavčanky ešte stále živá nádej na opustenie poslednej priečky. Potrebovali však k tomu vyhrať všetky štyri

zápasy nadstavby. No Cassovia nenechala nič na náhodu, a tak sa hráčky MBK AGROTRADE môžu plne sústrediť na prípravu na barážové zápasy.

ROŽŇAVA. Zápas sa od prvých minút nevyvíjal pre Rožňavčanky dobre. Naznačila to aj skutočnosť, že úvodné koše dostali po úspešných doskokoch súperiek. Domáce hráčky sa dostali do psychickej pohody. Hoci ešte v prvej desaťminútovke s ním ako-tak dokázali Rožňavčanky držať krok, v druhej už dominovali domáce basketbalistky. Sedembodový náskok natiahli na polčasový výsledok 51:31.

Zaspali pod košmi

"Predpokladal som, že tento zápas sa bude rozhodovať v doskokoch a odstavovaní. Aj sme sa na to pripravovali. V zápase sme však v týchto činnostiach zlyhali. Domáce hráčky pod naším košom doskočili až 21 lôpt, čo je nemysliteľné," hneval sa tréner MBK AGROTRADE Rožňava Jozef Ištok.

V rovnakom trende pokračovali hostky aj po prestávke. Hoci sa snažili dotiahnuť, domáce hráčky si udržiavali získaný odstup. Prevýšili súperky v nasadení i jednoduchosti hry, Rožňavčanky sa naopak trápili, nevedeli nájsť sebavedomie z predchádzajúcich zápasov a na palubovke sa len hľadali. "Vybuchli sme hlavne pod košom a svoje nezahrali ani legionárky. Ťažko povedať, čo sa stalo. Je možné, že mladý tím psychicky nezvládol tlak," povedal J. Ištok.

Lavička bojovala

Pred poslednou štvrtinou bol stav 70:50. Napriek nepriaznivému vývoju sa v istej chvíli družstvo trocha pozviechalo. K Matulovej so Serbákovou sa pridali Kerestešová, Ciulisová a Beňušková a štyri minúty pred koncom sa podarilo stiahnuť náskok súpera na 11 bodov 83:72. Potom však musela povinne striedať Serbáková. Domáce hráčky si vďaka víťazstvu definitívne udržali extraligovú príslušnosť.

Tréner J. Ištok netajil svoje rozčarovanie. "Zlepšenie, ktoré sme v predchádzajúcich zápasoch ukázali, sme na Cassovii negovali výkonom, ktorý vôbec nebol extraligový. Zlyhali sme v doskakovaní, nehrali sme kolektívne, viazla komunikácia medzi hráčkami. Nezvládli sme to po psychickej stránke. Pozitívom azda môže byť len výkon hráčok 'druhej päťky' v poslednej štvrtine. Som sklamaný z prístupu hráčok k zápasu," nešetril svoje zverenkyne J. Ištok.

Rožňavčanky čakajú v skupine B ešte tri zápasy. Najbližší víkend majú voľno, a potom privítajú doma Slovan Bratislava. Potom bude nasledovať odveta a koncom apríla spomínana baráž s druhým celkom I. ligy. Výsledok v Košiciach však nič nemení. "Ideme ďalej podľa plánu. Výkon v zápase s Cassoviou musí byť pred nás výkričníkom. S takýmto výkonom nemáme čo robiť v extralige," uzavrel J. Ištok.

FAKTY

Cassovia Košice - MBK AGROTRADE Rožňava 91:73 (25:18, 51:31, 70:50)

Cassovia (najviac bodov): Sujová 23, Žingorová 18, Kolkusová 12, MBK AGROTRADE: Ciulisová 18, Matulová 15, Pinkney 12, Serbáková 4, Bártová 2 (Egedová 8, Bridges 6, Kerestešová 4, Beňušková 4, Syč-Kriváňová 3), TH: 33/21 - 30/23, FAULY: 22 - 27, TROJKY: 4 - 2, divákov 150, rozhodovali Doušek a Tučina.