Utorok, 19. marec, 2019 | Meniny má Jozef

Víťazstvo aspoň v nedeľu

SP. NOVÁ VES. Volejbal sa hral aj v sobotu, aj v nedeľu. V sobotu však volejbalistky všetko prehrali. Najprv juniorky v 1. lige prehrali s Vranovom

na ich pôde oba zápasy 1:3 a 0:3 na sety, potom ženy v extralige prehrali doma s ŠG Nitra 1:3 na sety, aby v nedeľu zvíťazili v Podbrezovej po ťažkom boji 3:2 na sety.

Druhé miesto

V zápase s posledným a zároveň už istým vypadávajúcim družstvom Podbrezovej z extraligy sa spišskonovoveské hráčky veľmi potrápili, kým po päťsetovej dráme uhrali víťazstvo. Zápas mal slabú športovú úroveň a bol charakteristický dlhými šnúrami bodov na jednej i druhej strane. V prvom a treťom sete vyhrali jasne domáce volejbalistky, aby sa to v druhom a štvrtom sete vymenilo. Ako na hojdačke. V piatom sete uhrali hráčky Podbrezovej iba jediný bod a nakoniec sa z víťazstva tešili Spišiačky. Víťazstvom sa volejbalistky zo Spišskej Novej Vsi udržali na druhej priečke v tabuľke.

Základná zostava: Vartovníková, Bajtošová, Slančová, Čmelová, Javorská, Fabiniová, libero: Fabianová, striedali: Marcinková, Mecková.

6. Podbrezová2231926:5825

Ženy hrajú najbližšie 9. ligové kolo II. časti vonku. V sobotu 21. 2. 2009 cestujú do Žiaru nad Hronom.

Doma sa ženy predstavia v 10. kole - čo je posledné kolo II. časti extraligy. V ňom budú hostiť hráčky z Pezinka. Hrá sa v PIATOK(!!!) o 17.00 hod. v športovej hale.

Prekvapenie sa nekonalo

Juniorky cestovali v 12. ligovom kole do Vranova a prekvapenie sa tento raz nekonalo. Posily z extraligy tentoraz so sebou nemali a prehrali v oboch zápasoch 1:3 a 0:3 na sety.

Výsledky, I. liga, juniorky - 12. kolo: MŠK Vranov nad Topľou - VK Spišská Nová Ves 3:1 (17, -16, 20, 11), 3:0 (22, 19, 18).

Spišskonovoveské juniorky cestovali do Vranova v "obyčajnej" zostave, teda bez posíl z extraligy. Aj napriek tomu, že pred týždňom porazili vedúci Liptovský Hrádok, tentoraz boli na Vranov krátke a prehrali po boji oba zápasy. Vranovčanky predvádzali pomerne rýchlu hru a mali výborné podanie, ktoré robilo Spišiačkam problémy a dostávali z nich najviac bodov. Aj napriek prehre zotrvávajú Spišiačky na 7. mieste v ligovej tabuľke.

Základná zostava: Tomašeková, Longauerová, Olejníková, Pavlíková, Dzureňová, Becková, libero: Zajacová, striedali: Želonková, Maťašovská, Kromková.

"Hrali sme vcelku dobrý volejbal, ale tentoraz to na víťazstvo nestačilo. Vranovčanky nás zaskočili výborným podaním, ktorého spracovanie nám robilo značné problémy. Tu by som videl hlavný dôvod ich dnešných víťazstiev. Určite to bol iný volejbal ako pred týždňom, ale dnes si dievčatá zaslúžili vyhrať viacej ako jeden set," povedal po zápasoch tréner junioriek Martin Roško.