Košickí juniori aj dorastenci so skalpom Slovana

Sportnet|19. feb 2009 o 00:00

V hokejovej extralige seniorov si v utorok košickí hokejisti zmerali sily s bratislavským Slovanom, rivalovi podľahli 4:5 po samostatných nájazdoch.

S belasými mali dočinenia počas víkendu aj juniori a dorastenci HC. Juniori vyhrali v Bratislave 3:2 a košický dorast zdolal Slovan takým istým výsledkom na domácom ľade, ale až po predĺžení.

KOŠICE. Košická juniorka v sobotu zlyhala na celej čiare. Na domácom ľade inkasovala tucet gólov od Nitry. Tá pritom pricestovala na východ v oklieštenej zostave so šesticou obrancov a len sedmičkou útočníkov. Napriek tomu nasúkala domácim dvanásť gólov! A to delí štvrtú Nitru a siedme Košice v tabuľke len desať bodov. Košičania inkasovali až polovicu gólov pri súperovej presilovke.

Šandrik o debakli

"Neviem, čo sa v ten deň stalo s chlapcami. Ten zápas nám vôbec nevyšiel. Nezabrali hráči, nezachytal brankár. Úplne sme sa položili. Nitre vychádzalo všetko, na čo siahla, nevedeli sme to zastaviť, malo to lavínový efekt. Spočiatku chceli dávať všetci góly, zlyhali sme v obrane, a už sa to viezlo," uviedol tréner juniorov HC Vladimír Šandrik na margo debaklu.

Nitru vyškrtli

V celkom inom svetle sa košickí juniori ukázali v Bratislave. S belasými síce prehrávali 0:1 a 1:2, ale zápas v tretej tretine otočili. "Súboj s Nitrou sme hneď po jeho skončení vyškrtli. Sadli sme si, pozhovárali sa. Chlapci k stretnutiu na Slovane pristúpili celkom inak. Naše slová padli na úrodnú pôdu. Najmä v obranných činnostiach sme si dali záležať. A to sme hrali na dve obranné dvojice a tri útoky. Máme totiž úzky káder. No chlapci hrali rozumne a hlavne disciplinovane," povedal Šandrik o stretnutí v Bratislave.

Náskok pred rivalom

Dorastenci HC Košice vyhrali posledných deväť zápasov v rade. Cez víkend hostili bratislavské celky. Ružinov zdolali, hoci po prvej tretine prehrávali. Viac sa potrápili so Slovanom, rozhodnutie prišlo v druhej minúte predĺženia po góle Romana Kohutiara. Po víťazstve 3:2 majú oceliari pred belasými už 15-bodový náskok.

Výsledky v kocke

Juniori

Slovan - Košice 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)

Góly: 15. Lisoň, 35. Sloboda (Neumann, Zemko) v pres. - 21. Belušár (Krehlík, Murajda), 46. Marinčin (Chovan, Nagy) v pres., 54. Chovan (Dancsfalvi). Vylúčenia: 2:3. Presilovky: 1:1. Rozhodovali: Baluška - Tvrdoň, Pauljučok, divákov: 271. Košice: Dominik Riečický - Marinčin, Leškanič, Bľanda, Kozák, Pástor, Škrak - Jokeľ, Belušár, Murajda, Chovan, Nagy, Dancsfalvi, Krehlík, Štefanco, Dzoba, Hubený, Martin Riečický.

Košice - Nitra 2:12 (1:3, 0:5, 1:4)

Góly: 10. Murajda (Jokeľ, Belušár), 43. Bľanda - 8. Rais (Hronský, Štefanka), 13. Paukner (Ecker, Brňo), 15. Rais (Ecker, Martiška), 26. Hronský (Štefanka, Rais), 30. Štefanka (Martiška), 38. Hrnka (Megyesy), 38. Hrnka (Ecker), 40. Rais (Štefanka, Hronský), 45. Hrnka (Javorčík, Árvay), 52. Civáň (Kukla), 57. Paukner (Ecker), 60. Rais (Árvay). Vylúčenia: 10:4. Presilovky: 0:6. Rozhodovali: Lauff - Kalina, Bogdaň, divákov: 69. Košice: Kozárik/Fecko - Marinčin, Kozák, Riečický, Bľanda, Belušár, Mitro - Dzoba, Jokeľ, Stríž, Hubený, Nagy, Dancsfalvi, Štefanco, Krehlík, Murajda.

Dorast

Košice - Ružinov 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Góly: 26. Kohutiar (Halás, Pástor), 30. Lenďák, 60. Šafár v oslab. - 14. Pour. Vylúčenia: 4:1. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Žák - Gajdoš, Hric, Košice: Riečický - Varholík, Pástor, Škrak, Hricko, Šebest, Šafár, Lenďák, Macejko - Tkáč, Bojkun, Halás, Kohutiar, Podsedlý, Mitro, Mihalič, Staš, Chovan, Šeňo, Boltun, Hinďoš.

Košice - Slovan 3:2 pp (1:0, 0:0, 1:2, 1:0)

Góly: 6. Tkáč (Lenďák), 60. Pástor, 62. Kohutiar (Halás) - 48. Gabaj (Veber) v oslab., 57. Kalináč (Mucha, Božik) Vylúčenia: 2:6. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Halecký - Smerek, Korba, divákov: 119. Košice: Riečický - Škrak, Varholík, Pástor, Šafár, Lenďák, Macejko - Bojkun, Mihalič, Chovan, Kohutiar, Halás, Hinďoš, Mitro, Šeňo, Tkáč, Staš, Boltun.