Dôležité víťazstvo

Sportnet|20. feb 2009 o 00:00

V stredu pokračovala volejbalová extraliga mužov predohrávkou 5. kola. Chemesáci v nej porazili rivala z VKP Bratislava a stále živia nádej na 1.

miesto pred play-off.

HUMENNÉ. Aj keď to nebol super volejbal, slovenský majster si pripísal dôležité víťazstvo, ktoré sa nerodilo ľahko. Po prehranom prvom sete sa misky váh otočili na humenskú stranu, no emotívne vypätý štvrtý set dával predzvesť tajbrejku. Chemesáci ho však napokon nepripustili.

Sporný okamih

Po dvoch vyhraných setoch sa chemesáci dostali na koňa a pevne kráčali k víťazstvu. Ich istota sa však za stavu 10:9 vo IV. sete razom vytratila. Po smeči Hriňáka ukázal čiarový rozhodca Sluk loptu ako "dobrú", hlavný rozhodca Hank však situáciu zo svojej pozície na vzdialenejšej strane ihriska posúdil opačne. Tréner chemesákov svoju zlosť iba ťažko rozchádzal. "Vedel som, že v tých chvíľach nesmiem do družstva vstupovať. Mal som dosť práce sám so sebou, aby som nevybuchol. Nie som najpokojnejšia povaha, čo pán Hank veľmi dobre vie. Myslím si, že iba čakal na príležitosť, že ma bude môcť potrestať pred humenským publikom. Hráči sa zdravo nahecovali, otočili vývoj a vyhrali. Bola to najrýchlejšia a najlepšia odpoveď na danú situáciu. Ešte sa mi nestalo, aby som v sete hráčov nekaučoval, no nebolo to spôsobené mnou," mienil Richard Vlkolinský. Jeho zverenci stav 15:20 za heroickej podpory publika napokon zvládli.

"Pomoc" od VKP

Až v poslednom kole sa určí poradie prvej trojice. Ak chcú chemesáci vstupovať do play-off z 1. miesta, musia v Nitre vyhrať, no zároveň sa spoliehať aj na pomoc od VKP, ktorý hostí Nové Mesto n/V. Radostnú zvesť na východ zabezpečí iba výhra policajtov. "Mám taký pocit, že Nové Mesto hrá momentálne v extralige najlepší volejbal, kultivovaný, bez chýb. Potvrdili to doma víťazstvami nad nami obomi. Družstvo je o triedu lepšie ako vlani, vrátil sa Barbierik, prišiel Mizerák, solídne hrajú nahrávač, libero. Len naším pričinením sme ich stavali do pozície tretieho, ale opak je pravdou. Nové Mesto môže pokojne u nás aj vyhrať a ísť do play-off z prvého miesta," konštatoval Ivan Husár, tréner VKP Bratislava.