Štvrtok, 21. november, 2019 | Meniny má Elvíra

Poprad sa zobudil neskoro, ale ešte vyrobil drámu

Basketbalistky Popradu prespali na pôde BSS Košice úvod. Do druhého polčasu však vstúpili šnúrou 13:0 a postarali sa tak ešte o drámu do posledných

sekúnd. V konečnom účtovaní im však chýbal jeden kôš.

KOŠICE. Stretnutia týchto súperov v boji o priebežnú štvrtú priečku majú nervydrásajúce koncovky. V Poprade rozhodli Podtatranky košom v záverečných sekundách o svojej výhre 77:76, včera im však už ani trojka dve sekundy pred koncom nestačila a prehrali 69:71.

Doplatili na úvod

"Žiaľ, zobudili sme sa neskoro. Začali sme strašne zle. Domáce mali na začiatku výbornú streľbu a urobili si náskok, ktorý potom udržiavali. Síce sme ich dobehli, ale nestačilo to. V závere podľa mňa rozhodlo šťastie. Bojovali sme až do konca, no zahodili sme pár ľahkých pozícií, ktoré nás stáli víťazstvo," vyjadrila sa po zápase krídelníčka Popradu Martina Gandžalová.

V polčasovej prestávke by na hosťujúci tím nevsádzal takmer nik, ale stratený duel ešte skúsili získať. Sily zmobilizovali, ale sťahovanie náskoku ich stálo veľa energie, ktorá im už v posledných desiatkach sekúnd chýbala. "O nás je už známe, že sa preberieme až keď prehrávame o 12 až 15 bodov. Vtedy začneme sťahovať, ale to sa zväčša nevypláca, lebo je to neskoro. Napokon chýbali dva body, škoda," povzdychla si hráčka, ktorá v tretej štvrtine jednoznačne kraľovala na ihrisku a práve ona zavelila do stíhacej jazdy. Pre Poprad nakoniec neúspešnej, trojka Grahamovej dve sekundy pred koncom už nič z ich pohľadu neriešila. "Azda odveta doma dopadne inak," nevzdáva Gandžalová ešte boj o štvrté miesto, hoci už aj v tomto klube pocítili dopady finančnej krízy.

Skrat v koncentrácii

Domáce si zápas skomplikovali úplne zbytočne. Do druhého polčasu si viezli dvanásťbodový náskok, no v tretej štvrtine štyri a pol minúty neskórovali a zrazu prehrávali. "Mali sme stretnutie pomaly vyhrané, no chybami v obrane a stratenými loptami sme si to zbabrali. Záver tak bol veľmi napínavý, no našťastie, sme vyhrali," vydýchla si krídelníčka BSS Katarína Slimáková. Akoby pod dojmom náskoku po zmene strán Košičanky zľahkovážneli a pykali za to. "Ťažko povedať, čím to bolo. Možno skrat v koncentrácii alebo uspokojenie."

Od suseda sa odpútali

Hráčkam BSS sa však vydrieť víťazstvo podarilo, a tak sa od svojho tabuľkového suseda spod Tatier odpútali na dvojbodový rozdiel. Z tohto pohľadu to bol veľmi dôležitý zápas, pretože teraz už majú Košičanky veľmi blízko k tomu, aby v play-off mali výhodu prípadného rozhodujúceho zápasu doma (vyzerá to, že práve títo dvaja rivali si skrížia zbrane vo vyraďovacej fáze). "Samozrejme, veríme, že štvrté miesto už nepustíme. Jednoznačne sme išli vyhrať, aby sme sa upokojili a zdvihli si sebavedomie," dodala Slimáková.