Korzár logo Korzár
Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Brankár Halák žiaril, bol druhou hviezdou

Tuhý boj o postupové siesta do play off zúriNEW YORK. V piatkových dueloch NHL sa bodovo presadili dvaja slovenskí hokejisti. Marek Svatoš prispel

Tuhý boj o postupové siesta do play off zúri

NEW YORK. V piatkových dueloch NHL sa bodovo presadili dvaja slovenskí hokejisti. Marek Svatoš prispel jednou gólovou prihrávkou k cennému víťazstvu Colorada na klzisku Washingtonu a Tomáš Kopecký zase asistoval pri víťaznom góle Detroitu v dueli proti Anaheimu. Traja Slováci bodovali v sobotňajšom programe. Po jednom góle strelili obranca Buffala Andrej Sekera a útočník Detroitu Tomáš Kopecký. Sekera, ktorý sa nedávno vrátil na ľad po mesačnej pauze spôsobenej zranením kolena, si pripísal na svoje konto druhý gól v aktuálnej sezóne. Svoj tretí presný zásah v tomto ročníku zaznamenal slovenský krídelník Tomáš Kopecký, ktorý bodoval v druhom zápase v rade. Gólovou prihrávkou a k tomu úspešným nájazdom v záverečnom rozstrele sa prezentoval center Vancouveru Pavol Demitra. Žiaril aj brankár Jaroslav Halák, ktorý mal výrazný podiel na víťazstve Montrealu v kanadskom derby s Ottawou. Odchovanec bratislavského hokeja zlikvidoval 44 zo 47 striel Ottawy a mal výrazný podiel na triumfe 5:3. Za jeho výkon (úspešnosť zákrokov 93,6 percenta) ho vyhlásili za druhú hviezdu zápasu. Tuhý boj o postupové siesta do play off zúri tak na Východe ako aj v Západnej konferencii a v sobotu sa karty ešte viac zamiešali.

Výsledky - piatok: Washington - Colorado 1:4 (1:1, 0:1, 0:2). Góly: 20. Bäcsktröm (Fleishmann, Fehr) - 11. Smyth (Foote), 28. Foote (Hejduk, Smyth), 44. Arnason (SVATOŠ), 53. Wolski (Smyth, Clark). Detroit - Anaheim 5:2 (2:1, 1:0, 2:1), 14. Cleary (Zetterberg, Kronwall), 20. Daciuk (Zetterberg, Lidström), 32. Zetterberg (Daciuk, KOPECKÝ), 32. Franzén, 60. Draper (Rafalski) - 1. Getzlaf (Pronger, Selänne), 54. Ryan (Ebbett, Selänne). Carolina - Tampa Bay 4:1 (1:0, 1:1, 2:0), 9. E. Staal (Samsonov, T. Ruutu), 35. J. Jokinen

(BrindďAmour), 44. Corvo (Ray Whitney, Samsonov), 45. Corvo (Ray Whitney, E. Staal) - 22. Prospal (Halpern).

Sobota: Philadelphia - Pittsburgh 4:5 (1:0, 0:3, 3:2), 11. Lupul (Hartnell, J. Carter), 44. M. Richards, 47. Coburn (Carle, M. Richards), 55. Knuble (M. Richards, Gagne) - 21. Crosby (Fedotenko, Malkin), 28. Malkin (Sýkora, Gončar), 33. Fedotenko (Dupuis, Crosby), 50. Fedotenko (Crosby, Dupuis), 58. Crosby (Dupuis). Montreal - Ottawa 5:3 (2:0, 3:2, 0:1), 3. Plekanec (Kovalev, Markov), 6. Kovalev, 24. Schneider (S. Koivu, Higgins), 27. Brisebois (Hamrlík, Kovalev), 40. Dandenault (Hamrlík, Chipchura) - 28. J. Ruutu (Winchester, Campoli), 30. Heatley (Spezza, Campoli), 58. Heatley (Spezza, Alfredsson). Dallas - Chicago 1:3 (0:1, 0:2, 1:0), 52. Ott (Daley, Robidas) - 17. Wisniewski (Havlát, Versteeg), 28. Kane (Brouwer, Toews), 40. M. Walker (Barker, Byfuglien). Los Angeles - Phoenix 3:6 (1:1, 1:3, 1:2), 13. Frolov (Kopitar, OďSullivan), 22. D. Brown, 59. D. Armstrong (Quincey, Simmonds) - 9. Hale (Reinprecht, Lindström), 33. O. Jokinen (Sauer, Z. Michálek), 34. Tichonov (Hanzal), 39. O. Jokinen (Mueller, Carcillo), 42. Boedker (Tichonov, Hanzal), 58. O. Jokinen. San Jose - Atlanta 3:1 (0:0, 0:0, 3:1), 41. Clowe (M. Michálek, Pavelski), 43. Cheechoo

(Roenick, R. Blake), 54. J. Thornton (Boyle, Setoguchi) - 48. Little (Viač. Kozlov, T. White). New York Islanders - New Jersey 4:0 (1:0, 1:0, 2:0), 4. Bergenheim (Streit), 29. Sim, 57. Okposo (Comeau, Nielsen), 58. Guerin (Nielsen, Streit). Toronto - Vancouver 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:1), 13. J. Blake (Kubina, Stempniak), 37. Stajan (I.

White) - 30. Salo (DEMITRA, H. Sedin), 57. Burrows (D. Sedin, H. Sedin), rozhodujúci nájazd premenil Sundin. Florida - Boston 2:0 (0:0, 0:0, 2:0), 42. Dvořák (Bouwmeester, Vokoun), 47. Dvořák (G. Campbell, Tarnasky). Buffalo - New York Rangers 4:2 (2:0, 1:0, 1:2), 16. Paille (Roy, Butler), 19. SEKERA (Roy, Špaček), 34. Roy (Gaustad, Rivet), 52. Hecht (Connolly, Tallinder) - 43. Näslund (Gomez, Drury), 56. Dawes (Žerdev, Kalinin). St. Louis - Nashville 0:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1), 63. Weber (Dumont, Suter). Vylúčení: 1:3 na 2 min,

presilovky a oslabenia: 0:0. Edmonton - Calgary 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 1:1 -

0:0, 0:1), 13. E. Cole (Horcoff, Souray), 42. Hemský (Horcoff, Strudwick) - 37. Iginla (Sarich, Pardy), 59. Lombardi (Glencross, Phaneuf), rozhodujúci nájazd premenil Bertuzzi.

Minnesota - Detroit 5:2 (2:0, 2:1, 1:1), 3. Nolan (Bouchard, M. Bergeron), 9. Nolan (Belanger, Burns), 38. Bouchard (Nolan), 39. Škoula (M. Koivu, Miettinen), 60. Veilleux - 23. KOPECKÝ (Leino, Maltby), 55. Leino (Rafalski, Cleary). Columbus - Anaheim 2:5 (0:2, 1:2, 1:1), 33. Nash (J. Williams, Ťutin), 42. Huselius (Malhotra, Nash) - 4. Pronger (S. Niedermayer, Perry), 13. Morrison (Salcido), 35. Perry (S. Niedermayer, Getzlaf), 39. Kunitz

(Perry, Getzlaf), 50. Ryan (Ebbett).

(sita)

Kanadské bodovanie

1. Jevgenij Malkin (Pittsburgh)60275986

2. Sidney Crosby (Pittsburgh)59235578

3. Alexander Ovečkin (Washington)57423375

4. Pavel Daciuk (Detroit)59254974

5. Zach Parise (New Jersey)60353570

6. Ryan Getzlaf (Anaheim)60204969

7. Joe Thornton (San Jose)57155368

8. Patrik Eliáš (New Jersey)60234164

9. Patrick Marleau (San Jose)57333063

10. Iľja Kovaľčuk (Atlanta)60303363

15. Marián Hossa (Detroit)59332760

Tabuľky NHL

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Atlantická divízia

1. New Jersey6038193182:15179

2. Philadelphia5731179189:16971

3. New York Rangers6031236149:16768

4. Pittsburgh6029256183:18664

5. New York Islanders 5918356144:19842

Severovýchodná divízia

1. Boston5940118197:13388

2. Montreal6031227184:18469

3. Buffalo6031236179:16868

4. Toronto59212612177:21754

5. Ottawa5822279144:16853

Juhovýchodná divízia

1. Washington5937175196:17079

2. Florida5930218166:15968

3. Carolina6030255157:17465

4. Tampa Bay59192812148:18850

5. Atlanta6021336176:21148

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Centrálna divízia

1. Detroit6039138228:17784

2. Chicago5734158193:14176

3. Columbus6030246165:16966

4. Nashville6028284142:16860

5. St. Louis5925268165:17858

Severozápadná divízia

1. Calgary5935186187:17376

2. Vancouver5930218181:17068

3. Edmonton5929255165:18263

4. Minnesota5729244149:13462

5. Colorado5928301163:18157

Pacifická divízia

1. San Jose574089199:14089

2. Dallas5829227174:179 65

3. Anaheim6129275173:17763

4. Los Angeles5825249155:17059

5. Phoenix6027285156:18459

Slováci v NHL

1. Marián Hossa (Detroit)60332760

2. Pavol Demitra (Vancouver)46162036

3. Zdeno Chára (Boston)59132134

4. Miroslav Šatan (Pittsburgh)60151833

5. Ľubomír Višňovský (Edmonton)5082331

6. Marek Svatoš (Colorado)52131528

7. Michal Handzuš (Los Angeles)58111627

8. Richard Zedník (Florida)48121325

9. Andrej Meszároš (Tampa Bay)5221416

10. Andrej Sekera (Buffalo)4821214

11. Tomáš Kopecký (Detroit)583912

12. Milan Jurčina (Washington)583811

13. Marián Gáborík (Minnesota)6325

14. Boris Valábik (Atlanta)34055

15. Vladimír Mihálik (Tampa Bay) 7022

16. Peter Ölvecký (Minnesota)10011

Peter Budaj (Colorado)422,9589,75

Jaroslav Halák (Montreal)253,0690,55

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

  1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  3. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  4. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  5. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  6. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  7. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
  8. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
  9. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
  10. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  1. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  2. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  3. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  4. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  5. Aplikácia, kde z pohodlia domova zlikvidujete škodovú udalosť?
  6. Škola môže vyzerať aj inak!
  7. UNIQA preberá na Slovensku aj dôchodkové fondy AXA
  8. Využite dovoz tovaru do 24 hodín a zadarmo
  9. Dopad krízy na firmu zmierni strednodobý prenájom vozidla
  10. V Košickom kraji máme more aj neviditeľnú izbu: Objavte ich!
  1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 34 647
  2. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo 23 075
  3. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 21 601
  4. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 18 622
  5. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej 13 309
  6. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 12 939
  7. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 12 035
  8. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 438
  9. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť 11 163
  10. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 596
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Minister obrany kritizuje košického primátora za slová o testovaní

Naď: Nech dodá viac zdravotníkov a môžeme sa baviť.

Primátor sa obáva neúspechu, minister hovorí o neférovej kritike.
Ilustračné foto.

Koniec spojenectvu? Trnka sa pustil do Polačeka. Hrá sa o milióny eur

Župan: Pletie si mandát poslanca a primátora. Načo tam je?

Politických spojencov rozhádala mimoriadna finančná pomoc. Polaček by ju chcel využiť pre zoo či cesty.
Rakúsky delostrelecký granát.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Koronavírus: Na Slovensku pribudlo 2 785 prípadov a 16 úmrtí (minúta po minúte)

Celkovo sa koronavírusom na Slovensku nakazilo 51 728. Pandémia Covid-19 si doteraz vyžiadala 200 obetí.

Minister obrany Jaroslav Naď.
Ilustračné foto.

Kde išlo o veľa, tam sa objavil. Kto je právnik Zoroslav Kollár?

Zadržaný právnik má zaujímavú minulosť.

Zoroslav Kollár prichádza na výsluch.
Premiér Igor Matovič.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop