FAVORIZOVANÁ "ANTIOSCARISTKA" PARIS NESKLAMALA
Kanadský komik Mike Myers a americká celebrita Paris Hilton v sobotu dominovali 11. ročníku súťaže o trofej zvanú Zlatá malina, udeľovanú publikom za najhoršie filmové výkony.
LOS ANGELES. Za najhorší film roku 2008 bol vyhlásený film Love Guru (Guru lásky), v hlavnej úlohe s Mikeom Myersom, ktorý si odniesol aj "titul" najhoršieho herca. Podobne dopadol aj scenár, na ktorom sa Myers autorsky spolupodieľal. Svojich odporcov rozhodne nesklamala ani Paris Hiltonová s troma "antioscarmi", ktorá tak vyrovnala porovnateľný minuloročný rekord Eddieho Murphyho.
Za stvárnenie titulnej postavy v neúspešnej komédii Hottie and the Nottie si Hilton odniesla "cenu" za najhorší herecký výkon a účinkovanie v najhoršej hereckej dvojici. Muzikál Repo: The Genetic Opera (Repo: Genetická opera) jej priniesol "ocenenie" najhoršej predstaviteľky vedľajšej postavy. Pierce Brosnan bol vyhlásený za najhoršieho herca vo vedľajšej postave v muzikáli Mamma Mia!.
Predurčení na spoluprácu
Veľmi zle dopadol aj nemecký režisér Uwe Boll, ktorého tri snímky boli označené za najhoršie filmové počiny roka. Organizátori z nadácie Zlatej maliny udelili Bollovi aj cenu za celoživotné neúspešné dielo. Zakladateľ Zlatej maliny John Wilson označil Bollove a Hiltonovej filmy za také zlé, že ich takmer predurčujú na vzájomnú spoluprácu. "(Hilton) je známa vďaka tomu, s kým sa ukazuje na verejnosti. Nepreslávila sa vďaka žiadnemu talentu. Nakoniec sa možno uplatní v spolupráci v Uwe Bollom. Mohla by sa stať hlavnou upírkou v (jeho filme) Bloodrayne 3," konštatoval Wilson.
Niektorí aj s humorom
Zlaté maliny už patria k hollywoodskej tradícii a niektorí víťazi ich dokonca berú s humorom. Takmer žiaden z nich nie je prítomný na slávnostnom vyhlásení výsledkov, niektorí si však v minulosti cenu prevzali neskôr v zábavných televíznych reláciách.
Významnou výnimkou bola Hale Berryová, ktorá si v roku 2004 prišla osobne prevziať Zlatú malinu za film Catwoman. Celú ceremóniu brala s humorom a svoju ďakovnú reč za Zlatú malinu prežívala naoko podobne emotívne ako svoje uplakané vystúpenie pred miliónmi televíznych divákov so soškou Oscara v roku 2002.
Ceny Zlatých malín vymyslel John Wilson, ktorý večer po skončení prenosu Oscarov v roku 1980 pozval k sebe svojich priateľov a vyzval ich, aby si spravili vlastnú show s filmovými cenami. Už vo štvrtom roku Wilsonových Zlatých malín o nezvyčajnej ceremónii informovali médiá ako CNN a svetové tlačové agentúry. Keďže Wilson zistil, že jeho ceny nemajú šancu súťažiť o pozornosť médií s Oscarmi, malinovú ceremóniu presunul na sobotu, teda predvečer udeľovania cien Americkej filmovej akadémie.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.