Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Škoda tretej štvrtiny, hovorí tréner J. Hruščák

Dve tretiny boli hráči Inžinierskych stavieb Košice v ostatnom domácom stretnutí s Hlohovcom lepším celkom a vypracovali si 14-gólový náskok. V

poslednej po prestriedaní a množstve vylúčených na oboch stranách dovolili súperovi skorigovať nepriaznivý stav na konečných 27:35.

KOŠICE. Od začiatku nebolo pochýb o víťazovi zápasu, v ktorom druhý celok tabuľky držal liace pevne v rukách. Dobrou hrou v obrane i výkonom brankára Boháča nedovolili v prvom polčase súperovi výraznejšie sa presadiť. Na druhej strane im vychádzala streľba, a tak skóre postupne narastalo v ich prospech.

Zaťka nedokázali ubrániť

V domácom drese už tradične vyrovnané výkony podáva pivot Mazák, ktorý aj teraz urobil na šestke veľa práce. Vužil svoje skúsenosti a uvoľnil sa medzi dvomi či tromi brániacimi hráčmi a strelil niekoľko dôležitých gólov. Rovnako dobre hral na spojke Guzy, ktorý s desiatimi gólmi bol najlepším strelcom svojho celku. "Mali sme veľmi dobrý vstup do stretnutia, keď sme dôsledne hrali v obrane, za ktorú sa vyznamenal aj Boháč. Štyridsať minút sme hrali dobre, ale po prestriedaní a častej hre v oslabení sa náš herný rytmus narušil, čo súper využil na skorigovanie výsledku," hovorí tréner Ján Hruščák. Očakával, že Hlohovec sa pokúsi jeho zverencov viac potrápiť, lebo ešte stále má možnosť skončiť v prvej štvorke. "Videl som ich hrať v televíznom stretntí s Bardejovom, ale nevedel som odhadnúť, v akej sú forme a čím nás môžu prekvapiť. Predpokladal som, že sa pokúsia vyhrať, ale ich výkon tomu nenasvedčoval. Obával som sa, že sa budú snažiť presadiť cez pivota, ale náš stred obrany stál na pevných nohách. Trocha ma mrzí, že sme neubránili Zaťka, ktorý nám dal 12 gólov. Súper nekládol príliš veľký odpor a zdolali sme ho pomerne hladko," priznáva J. Hruščák.

Jednu tretinu prehrali

Po štyridsiatich minútach vyhrávali hostitelia rozdielom štrnástich gólov, preto dal tréner príležitosť hráčom z lavičky, aby získali zápasovú istotu. Žiaľ, časté vylúčenia ich obrali o koncentráciu a súper postupne sťahoval z ich náskoku. "Posledných dvadsať minút beriem na seba, lebo som nechal hrať lavičku, ktorá sa nedokázala vysporiadať lepšie s danou situáciou. Stále nie je adekvátna, a preto je rozdiel medzi Prešovom a nami taký, aký je. Škoda, že naše chyby v rozohrávke trocha pokazili celkový dojem z našej hry, ale to si vydiskutujeme na tréningu. Rovnako aj posledných dvadsať minút, keď som chlapcom pri oddychovom čase súpera zdôrazňoval, aby udržali štrnásťgólový náskok. Záverečný úsek duelu nebol podľa mojich predstáv, prehrali sme ho o šesť gólov, ale nič to nemenilo na našom víťazstve. Po prestriedaní naša sila trocha klesne, a tak musíme na tom popracovať, lebo v ďalších dueloch sa nám to môže vypomstiť," dodal J. Hruščák.