Prípravu sťažujú hráčom zranenia a choroby

Sportnet|25. feb 2009 o 00:00

Cez víkend pokračovali prípravné stretnutia nielen u mužstiev z regionálnych súťaží, ale zapojili sa už aj kolektívy z okresných trávnikov. Niektoré

mužstvá nedokázali nastúpiť s kompletným kádrom nakoľko dominovali u hráčov zranenia, choroby, pracovné či rodinné povinnosti.

ROŽŇAVA/ KRH. PODHRADIE/ GEMERSKÁ HÔRKA. Dvojzápas majú za sebou štvrtoligisti SP MFK Rožňava, ktorí v oboch stretnutiach vyhrali 2:0. V prvom zápase v sobotu, ktoré sa hralo na ihrisku Juh zdolali gólmi Kakalejčíka futbalistov z Gemera. Skóre mohol prikrášliť Lörincz, ale jeho penaltu gólman hostí zneškodnil. Gro "áčka" tvorili prevažne dorastenci, nakoľko okrem Vargu, Vysokého, Lörincza a gólmana Szaba, ktorého v druhom polčase striedal v oboch zápasoch Šalamon, ďalší hráči ako Korfanta, Havko, Zatroch a M. Pollák absentovali pre choroby a zranenia. Takmer v podobnom zložení odohrali v nedeľu stretnutie proti Gemerskej Hôrke, keď káder tentoraz doplnili Z. Breuer a F. Pollák. V stretnutí priemernej úrovne zdolali piatoligistu gólmi Lörincza, ktorý musel neskôr pre zranenie striedať.

Na úvod dvojzápas

Gemerská Hôrka, ktorá doposiaľ využívala zimnú prestávku iba na kondičný tréningový proces vonku a v telocvični odohrala počas víkendu tiež hneď dve stretnutia. S úzkym kádrom a bez kanoniera Šaligu, ktorý nastúpil až v zápase proti Rožňave vycestovali v sobotu za súperom do Lubeníka. "Po našom vedúcom góle sa všetci akosi hrnuli do útoku a to domáci patrične využili na strelenie vyrovnávajúceho gólu a neskôr sa ujali vedenia po premenení penalty. Napriek tomu, že sme ich takmer dvadsať minút v druhom polčase tlačili po rýchlom brejku strelili rozhodujúci tretí gól. Škoda Deméňovej strely, ktorá v závere skončila na tyči," konštatoval tréner FK Gemerská Hôrka Karol Kotváč. V nedeľu si spolu s Rožňavou odskočili do Rimavskej Soboty, kde odohrali druhé stretnutie.

Netradičné posty

Futbalisti Krh. Podhradia odchádzali na stretnutie do Poproča v oklieštenej zostave, keď museli zaskakovať Cintel, Z. Bulik, Anna a Mázik, ktorý je na hosťovaní v Drnave. Taktiež chýbal pracovne zaneprázdnený Lázar a pre nemoc gólman Zakhar. Z tohto dôvodu sa na netradičnom poste v bráne piatoligistu striedali Mázik, ktorý v prvom polčase inkasoval tri góly a v druhom nastúpil Cintel. Domáce víťazstvo rozdielom piatich gólov dokázal korigovať v druhom polčase Mázik a kapitán Kún.

Premenili iba penaltu

Honce cestovali za súperom v druhom prípravnom stretnutí do Krh. Dlhej Lúky. Už do polčasu domácim nasúkali päť gólov, keď k jednému úspech prispeli hostitelia vlastencom. Neskôr víťazstvo prikrášlili ďalšími gólmi a domácim sa podarilo korigovať stav z nariadenej penalty. "Bolo vidieť, že domáci sú na tom kondične horšie, nakoľko to bol pre nich prvý zápas v zimnej príprave a preto sme prakticky hrali iba na jednu bránu. Po prestávke hru vyrovnali a naši hráči naopak poľavili. Najbližšie nás čaká dvojzápas s Rudnou a Betliarom," uviedol predseda FK Honce Jaroslav Strelka st.

Z. Greško konkuroval Vargovi

V piatok odohrali futbalisti Rudnej stretnutie na umelom trávniku v Banskej Bystrici, kde podľahli Čiernemu Balogu najtesnejším rozdielom. Hetrikom sa prezentoval Domik a štvrtý úspech si pripísal na konto Z. Greško. V sobotu si zmerali sily s štvrtoligovým Štítnikom K.T., kde pre absenciu Szöllösa musel do brány Kurian. Inkasovali síce desať gólov, ale strelecké schopnosti potvrdil Z. Greško, ktorý štyrikrát rozvlnil sieť Majtányiho brány. Na opačnej strane bol pri chuti aj strelecky disponovaný O. Varga a päťkrát prekonal gómana Rudnej. V kádri domácich z rodinných dôvodov nenastúpil Cs. Juhász.

FAKTY

n Čierny Balog - Rudná 5:4, G: Domik 3, Z. Greško Rudná: Szöllös - L. Dávid, Z. Breuer, F. Pollák, R. Kováč, Molčan, Kontra, Gonos, P. Sanisló, Domik, Greško, striedali Kurian, D. Orban

n Štítnik K.T. - Rudná 10:4, G: Varga 5, Fecko 2, Mar. Gallo, Mil. Gallo, Pavlík - Z. Greško 4, Štítnik K.T.: Majtányi - Zdechovan, Konček, Čižmár, Bábeľa, Mar. Gallo, Mil. Gallo, Fecko, Putera, Varga, Mészner, striedali Marchevský, Pavlík, D. Fatľa, R. Greško, Herchl, Rudná: Kurian - Kováč, M. Leng, O. Sanisló, P. Sanisló, Milichovský, Gonos, Kontra, Molčan, L. Lörinc, Z. Greško

n Lubeník - Gem. Hôrka 3:1, G: Ištók, Gem. Hôrka: Szobonya - Izák, Betík, Klinko, Dostál, Barna, Tóth, Deméň, Ištók, Kövesdi, Bodnár, striedal Urbán

n Rožňava - Gemer 2:0, G: Kakalejčík 2, Rožňava: Szabó (Šalamon) - P. Gere, Varga, Vysoký, M. Róth, Slovák, Bachňák, Lörincz, Gál, Kakalejčík, Figúr, striedali Pisár, Béreš

n Rožňava - Gem. Hôrka 2:0, G: Lörincz 2, Rožňava: Szabó (Šalamon) - Varga, Vysoký, Z. Breuer, P. Gere, M. Gere, Lörincz, Figúr, Kakalejčík, F. Pollák, Róth, striedali Bachňák, Pisár

n Čoltovo - Dobšiná 1:7, G: Széplaky Surovský 4, Grančák, Faltín, Gotthardt, Čoltovo: Jonás - Ivan, Molnár, Kosztúr, Pongó, Dorkin, Krištóf, Széplaky, Kárász, Csongovai, Černický, striedali Jonas ml., Máte, Polyák, Várady,

n Krh. Dlhá Lúka - Honce 1:7, G: Anna (z 11 m ) - Kuzma 4, Strelka ml., Molnár (vlastný), Honce: Koncz - Hajdu, Molnár, Strelka st., Fandák, Jar. Gallo, Krága, Pástor, Vranec, Strelka ml., Kuzma, striedal Vil. Gallo

n Poproč - Krh. Podhradie 7:2, G: Kún, Mázik, Krh. Podhradie: Mázik (Cintel) - Kún, Jurini, Cintel, P. Bulik, Z. Bulik, Erdöfalvi, P. Breuer, Anna, Piater, Šomšák, striedali Lapoš, Bodnár