Policajti sa držali slušne

Sportnet|26. feb 2009 o 00:00

S NAJNIŽŠOU PREHROU ZA DVA ROČNÍKYKošické vodnopólové derby nebolo tentoraz až také jednoznačné, ako tie predchádzajúce. Majstrovský ČH Hornets mal

S NAJNIŽŠOU PREHROU ZA DVA ROČNÍKY

Košické vodnopólové derby nebolo tentoraz až také jednoznačné, ako tie predchádzajúce. Majstrovský ČH Hornets mal síce napokon navrch, ale ŠKP môže prehru o štyri góly považovať za prijateľnú.

KOŠICE. Stredajší súboj košických rivalov priniesol výhru favorita 12:8. Sršni sa však výraznejšie odpútali až v tretej štvrtine, no ani potom to z ich strany nebol závratný kolotoč. Zrejme aj preto, že na zápas naskočili z tvrdého tréningu, keďže tento týždeň pracujú na obnovení kondície.

Prijateľný prejav

"Nielen výsledok, ale najmä hra bola pre mňa prijateľná. V tretej štvrtine sme poľavili, päťkrát sme inkasovali, zaúradovala aj psychika. Napriek tomu môžem byť s prejavom konečne spokojný," vraví tréner ŠKP Miroslav Fabián.

Aj súperi sú len ľudia

Prehra o štyri góly je pre policajtov najnižšou v zápasoch proti ČH Hornets za posledné dva ročníky. Navyše, dostali aj najmenej gólov, za spomínané obdobie im sršni vždy naložili minimálne šestnásť. "Určite, že aj súper urobil dosť chýb. Teší ma však, že sme im boli vyrovnaným partnerom a sami sme si dokázali, že aj hráči Hornets sú len ľudia a dá sa s nimi hrať."

Derby i v piatok a sobotu

V piatok bude v akcii znovu majstrovský tím Hornets, opäť bude hrať derby, tentoraz s nováčikom Ovomontom Akademikom (20. hod.). Súboje košických účastníkov EMM extraligy budú pokračovať aj v sobotu, keď si o 18.15 hod. v dueli s otvoreným koncom zmerajú sily ŠKP s akademikmi zo Starého Mesta. Policajti práve v tomto súboji už musia zabrať, ak sa chcú vymaniť z piateho miesta. "Je to tak. Dúfam, že sme sa už dostali do hernej pohody a postavíme sa k sobotňajšiemu zápasu ako favoriti a dotiahneme ho do úspešného konca," dodal M. Fabián.