Papugovci so štyrmi prvenstvami

Sportnet|28. feb 2009 o 00:00

KOŠICE. Orientační bežci v košickom regióne každý rok organizujú seriál pretekov s názvom "Oblastný rebríček Východ". V roku 2008 bolo do uvedenej

súťaže zaradených osem podujatí, a to v lokalitách: Kysak, Lemešany, Družstevná p/H a blízkom okolí Košíc. Do celkového hodnotenia sa pretekárom započítavali body zo štyroch najlepších výsledkov.

Na margo uplynulého ročníka hlavný koordinátor súťaže Jozef Pollák povedal: "Jedným z dôvodov pre organizáciu podujatí takéhoto charakteru otvorených pre širokú verejnosť je predovšetkým masový rozvoj orientačného behu. Ďalším je zase využitie takýchto podujatí pre výkonnostných pretekárov ako prípravu na významnejšie podujatia. S účasťou na jarných kolách môžeme byť celkom spokojní, v jeseni však zrejme aj v dôsledku nahusteného celoslovenského kalendára účasť v jednotlivých kolách poklesla. Pre budúcnosť potrebujeme zmapovať nové priestory, do ktorých, verím, že pritiahneme ďalších vyznávačov behu s mapou a buzolou."

V kategórii mužov celkové prvenstvo v konkurencii 22 súťažiacich dosiahol Miroslav Kollár (KOB Sokol Kysak) s 3 971 bodmi pred s mužmi súťažiacou slovenskou reprezentantkou Martinou Rákayovou s 3 860 bodmi. Tretie miesto obsadil Adam Tysz (obaja ATU Košice) s 3 655 bodmi. V ženskej kategórii zvíťazila Eva Farkašová (TJ Čingov Spišská Nová Ves) s 3 258 b. pred Janou Macinskou - 2 897 b. a treťou Natáliou Tyszovou (obe ATU Košice) - 2 850 b.

V mládežníckych a veteránskych kategóriách prvé miesta obsadili: M-12: 1.-2. Dávid Karabáš a Daniel Kertés (obaja ZŠ sv.Cyrila a Metoda Košice), M-14: Martin Masaryk (ATU Košice), M-16: Dávid Franko (Sokol Kysak), M-18: Dominik Onder , M35-: František Papuga (obaja ATU Košice), M45-: Jaroslav Kollár (Sokol Kysak), M55-: Eduard Weiszer, M70-Ladislav Oľhava, W-12: Andrea Papugová, W-14: Martina Papugová, W-16: Katarína Papugová, W-18: Hana Jergušová, W35- Eva Mušinská, W45-: Elena Belicová (všetci ATU Košice). V náborových kategóriách detí do 10 rokov zvíťazili u žiakov Dušan Sláma a u žiačok Viktória Roháčová (obaja ATU Košice). Kuriozitou boli až štyri prvenstvá otca a troch dcér rodiny Papugovcov, ktorí bývajú v Haniske.