Hokejisti Pače dosiahli najvyššie

Sportnet|28. feb 2009 o 00:00

AMATÉRSKA LIGA MÁ ZA SEBOU ÚVODNÝ ROČNÍKVíťazom nultého ročníka amatérskej hokejovej ligy sa stalo mužstvo Pače. Druhú priečku si vybojovala Revúca

AMATÉRSKA LIGA MÁ ZA SEBOU ÚVODNÝ ROČNÍK

Víťazom nultého ročníka amatérskej hokejovej ligy sa stalo mužstvo Pače. Druhú priečku si vybojovala Revúca a tretí skončil Medzev o skóre pred Rožňavou.

ROŽŇAVA. Počas dvanástich kôl, v ktorých mužstvá odohrali po tri vzájomné stretnutia, sa najviac darilo hokejistom Pače. Zdolať ich dvakrát dokázala iba Revúca, ktorá ešte po deviatom kole viedla tabuľku. Revúčania nakoniec skončili so stratou štyroch bodov na druhom mieste. Tuhý boj zvádzal Medzev s Rožňavou o pomyslený bronz, keď Medzev pri rovnosti bodov i bilancie mal v konečnom súčte lepšie iba skóre. Vyšnoslančania si zaknihovali remízu s lídrom a v záverečnom kole bodovali naplno. Skončili na poslednom mieste.

Rozhádanie sa vypomstilo

V predposlednom kole si Revúca víťazstvom nad Rožňavou udržala definitívne druhú priečku. Rožňavčania síce po druhej tretine ešte viedli, ale v závere znervózneli a stretnutie prehrali. "Po jednej chybe nášho brankára v poslednej tretine, keď čakal na píšťalku rozhodcu a prestal chytať sme dostali vyrovnávajúci gól na 6:6. Rozhádali sme sa a chlapci sa už nedokázali stopercentne sústrediť na hru. Inkasovali sme poltucet a dokázali odpovedať už iba raz, čím o prehre bolo rozhodnuté," vysvetlil Ján Gömöri, hráč Rožňavy. Líder z Pače zdolal Medzev, keď si počas celého stretnutia udržiaval vedenie rozdielom dvoch gólov. Súper v závere ešte strelil kontaktný gól, ale na dosiahnutie deľby bodov už čas hral v ich neprospech.

Výsledky juniorov sa anulovali

Šestnáste kolo dalo bodku za prvým ročníkom amatérskej hokejovej ligy. Vyšnoslančania po vyrovnanom úvode prekvapujúco vysoko zdolali Medzev a pripísali si prvé víťazstvo, nakoľko trojbodový zápis, ktorý si zaknihovali prednedávnom proti juniorom HKM sa anuloval, ako aj ostatné výsledky. Organizátori turnaja sa totiž napokon dohodli, že s dorastencami HKM odohrajú počas piatkových tréningov zápasy, ale nakoľko štyria hráči nastupujú aj za Rožňavu stretnutia nebudú započítané do turnajových tabuliek. Posledným stretnutím bol duel medzi Rožňavou a Pačou. Rožňavčania od úvodných minút zamestnávali súperovho gólmana, ktorý svoje farby neraz podržal po bravúrnych zákrokoch. Líder z Pače v poslednej tretine najprv skóre zrovnal a následne výsledok rozdielom troch gólov dokázal otočil vo svoj prospech.

Pendlovať budú iba brankári

"Amatérsky turnaj má pozitívne ohlasy a môžem konštatovať, že sa tešil vyššiemu záujmu ako som očakával. Postupne sa rozšíril o dve mužstvá a už máme avízo, že záujem prejavil Klenovec, ktorý chce hrať v novom ročníku. Nultý ročník bol živelný, ale poučili sme sa a v novej sezóne plánujeme sprísniť kritériá. Mužstvá budú na súpiskách presne evidovať svojich hráčov a pendlovať budú môcť iba brankári, ktorých je nateraz málo," uviedol Ján Gömöri, šéf amatérskej ligy.

FAKTY

n Výsledky: Revúca - V. Slaná 11:4, Rožňava - Pača 5:12, V. Slaná - Pača 3:4, Rožňava - Revúca 10:8, Revúca - Pača 6:3, V. Slaná - Medzev 3:6, V. Slaná - Rožňava 7:8, Pača - Medzev 10:7, Medzev - Revúca 3:11, Rožňava - Pača 3:3, Jun. HKM - V. Slaná 11:5, V. Slaná - Revúca 5:7, Rožňava - Medzev 6:12, Pača - Jun. HKM 4:2, Revúca - Medzev 5:5, Rožňava - V. Slaná 14:7, Jun. HKM - Medzev 9:5, Jun. HKM - Revúca 6:5, Rožňava - Revúca 9:6, Pača - Medzev 9:4, Jun. HKM - Revúca 6:8, Jun. HKM - Revúca 9:7, V. Slaná - Pača 4:4, Medzev - Rožňava 11:9, Pača - Revúca 8:4, Medzev - V. Slaná 7:5, Jun. HKM - Rožňava 10:10, Revúca - V. Slaná 15:7, Rožňava - Medzev 8:8, Jun. HKM - Pača 5:10, Revúca - Pača 7:3, Rožňava - V. Slaná 12:7, Jun. HKM - Medzev 8:7, Revúca - Rožňava 12:7, Pača - Medzev 4:3, Jun. HKM - V. Slaná 6:11, V. Slaná - Medzev 11:4, Rožňava - Pača 6:9