Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Juniori i dorastenci bodovali, doma však neoslnili

Žiaci športových hokejových tried súperili o body s Popradom. Prípravky zastihla chrípková epidémia. Ženy mali hrať s Martinom, ale tento zápas bol

odložený.

KTO MÁ RUKY, NOHY, HRÁ

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V priebehu minulého týždňa juniori hrali v Košiciach, potom doma so Skalicou a v pondelok cestovali do Nitry, doma v stredu ich čakal Slovan Bratislava a dnes cestujú do Topoľčian. Dorastenci mali doma za súperov hráčov Senice, Skalice a Košice.

Výsledky - extraliga juniorov: Košice - Spišská Nová Ves 1:5 (0:3,1:0,0:2), Gomba, Stoličný, Džerenga, Borovský, Wachter. Spišská Nová Ves - Skalica 6:5x (2:1,1:4,2:0,1:0), Gomba 2, Grendel 2, Šoltýs, Bachleda. Nitra - Spišská Nová Ves 4:1 (1:1,3:0,0:0), Kovalík. Spišská Nová Ves - Slovan Bratislava 2:3 (2:0,0:2,0:1), Gomba, Plešavský.

Eduard Giblák, tréner SNV:

"V Košiciach chlapci podali veľmi zodpovedný výkon. Musím chlapcom poďakovať, lebo skutočne napriek tomu, že veľa hráčov chýbalo, dokázali sme v Košiciach vyhrať 5:1.

V zápase doma so Skalicou, keď sme prehrávali 3:5, sme sa s chlapcami v prestávke porozprávali, povedali sme im, aby sa trošku uvoľnili, tvrdili sme im, že sa ešte dajú dať dva góly, aby sme nakoniec v riadnom hracom čase stav vyrovnali. To nemožné sa stalo a v predĺžení sme po peknej akcii, ktorú som v prestávke názorne chlapcom ukázal, nakoniec zápas vyhrali."

Michal Teplica, asistent trénera SNV: "O tom, čo predviedli tieto mužstvá (SNV - Slovan) na ľade, sa nedá povedať, že to bol extraligový hokej juniorov. Hráči naháňali bezhlavo puk - bez nasadenia, bol to veľmi slabý zápas. V obidvoch družstvách hrali hráči, ktorí museli hrať, lebo počet hráčov je kritický. Hrali všetci, ktorí mali ruky a nohy a tým kvalita hokeja klesá."

14.Topoľčany49 10 2 2 35 132:243 36

Extraliga dorastu: Spišská Nová Ves - Skalica 4:3 (2:2,0:0,2:1), Belluš, Stoličný, Pisio, Krempaský. Spišská Nová Ves - Senica 6:3 (5:2,0:1,1:0), Drevený 2, Džerenga, Červeňan, Bajtoš, Kirner. Spišská Nová Ves - Košice 3:6 (0:3,1:0,2:3), Pisio 2, Hamrák.

Jozef Zavacký, tréner SNV:

"Šesť bodov zostalo doma, ale z tých šiestich bodov z dvoch zápasov najlepšia bola len prvá tretina zápasu so Senicou. V zápase sme premenili šance, ktoré sme mali a vďaka tomu sme o jeden gól vyhrali. Myslím si, že aj o ten jeden gól sme boli lepšie mužstvo ako súper.

V stredu sme hrali s lídrom celej dorasteneckej súťaže, nastúpili sme v oklieštenej zostave, mali sme len štyroch obrancov a tri útoky, hrali nám v mužstve aj dvaja nováčikovia. Z uvedeného dôvodu hodnotím tento zápas z našej strany ako úspešný. Chlapci si plnili to, čo sme od nich vyžadovali. Pochvalu si zaslúžia hlavne tí mladí hráči, ktorí nastúpili v prvom svojom dorasteneckom zápase."

Športové hokejové triedy

Výsledky, 1. liga - starší žiaci: Spišská Nová Ves A - Poprad A 3:7 (2:3,1:0,0:4), Gbúrik, Koczka, Muránsky.

Ján Bednár, tréner SNV:

"Na ťažký zápas aj v chrípkovom období sme nastúpili s hráčmi, ktorí za starších žiakov deviateho ročníka ešte nehrali. Favoritovi sme dobre vzdorovali a udržiavali sme nerozhodný výsledok. V poslednej tretine sme inkasovali tri lacné góly. V určitých fázach zápasu nás podržal brankár, no nevydržal do konca zápasu, lebo dostal lacné góly a tým sme zápas prehrali. Poprad vyhral zaslúžene."

Poprad B - Spišská Nová Ves B 6:1 (1:0,2:1,3:0), Horváth.

Ľubomír Jetš, tréner SNV:

"V Poprade v zápase ôsmakov sa prejavila lepšia fyzická zdatnosť domácich hráčov. Prevaha domácich bola aj v korčuľovaní, súper mal po celý zápas hernú prevahu, no napriek tomu sme robili súperovi problémy, ktoré spôsobil veľmi dobrý výkon nášho brankára Macejáka. My sme nepremenili zopár sľubných šancí, a preto Poprad zaslúžene zvíťazil."

Mladší žiaci: Spišská Nová Ves A - Poprad A 6:8 (0:3,5:2,1:2), Horváth 2, Ludányi 2, Skalický, Kunzo

František Gonda, tréner SNV:

"V zápase rozhodol výkon prvých pätiek, domáca prvá päťka bola lepšia, silovejšia a rýchlejšia. Naša prvá päťka svoj minizápas prehrala 4:2. Ďalšie naše päťky hrali vyrovnané partie. Poprad vyhral zaslúžene."

Poprad B - Spišská Nová Ves B 2:6 (1:2,1:2,0:2), Kyčak 2, Polomský 2, Chmeľ 2.

Program budúceho víkendu

Do konca základnej časti extraligy juniorov treba odohrať tieto zápasy: 28. februára Topoľčany - SNV, 2. marca Žilina - SNV, 4. marca SNV - Liptovský Mikuláš. Extraligový dorast v sobotu a v nedeľu cestuje do Trenčína a Žiliny a 4. marca cestuje na odvetu do Košíc. Športové hokejové triedy budú mať za súperov hráčov Trebišova.