Streda, 23. október, 2019 | Meniny má Alojzia

Košičania i Prešovčania v generálkach pri streleckej chuti

KOŠICE. Keďže zápasy úvodného kola Corgoň ligy a I. ligy pre nepriazeň počasia odložili, víkend využili mužstvá na prípravné zápasy zväčša na umelých

trávnikoch.

Košice - Lučenec 4:2 (3:0)

KOŠICE. Kým Košičania počas trinástich prípravných zápasov v zimnej príprave strelili len šesť gólov, v sobotu nastrieľalili prvoligovému Lučencu štyri góly. Azda najkrajší bol štvrtý z kopačky Milinkoviča, ktorý vymietol šibenicu lučeneckej brány. Strelecká úspešnosť je dobrým prísľubom pred sobotňajším ostrým majstrákom v Trnave.

Podvrtnuté členky

Už po štvrťhodine sa lúčil s umelou trávou stredopoliar MFK Lukáš Janič. „Bolo to nezavinené. Urobil som kľučku na protihráča a podvrtol som si členok. Štople zostali v tráve a kopačka ma ďalej nepustila. Keby som mal obyčajné štoplíky, asi by k zraneniu nedošlo. Teraz aspoň viem, že mám pevné kopačky...," s úsmevom glosoval Lukáš Janič, no do smiechu mu dvakrát nebolo. „Veľmi som sa zľakol. Pretože išlo o členok na pravej nohe, ktorý mi pred poldruha rokom operovali. Zimná príprava sa mi vydarila, cítil som dobrú formu a teraz toto," krútil hlavou Lukáš, ktorý dostal dve injekcie a lieky, aby sa členok čím skôr dostal do poriadku. Do soboty by však už Lukáš mal byť k dispozícii trénerovi Kozákovi. Inak, podvrtnuté členky sú novodobým strašiakom žlto-modrých. Prvý z jedenástich duelov počas dvoch sústredení nedohrali Kuzma s Novákom práve pre podvrtnuté členky v zápase s juhoafrickým Bay United. V uplynulom týždni si toto zranenie obaja zopakovali. Už v utorok Kuzma a v piatok Novák. Kým Kuzma nemohol vôbec nastúpiť proti Lučencu, Novák aj z tohto dôvodu odohral len polčas.

Góly: 35. a 52. Milinkovič, 17. Škutka, 43. Viazanko - 73. Valerevič, 89. Kamendy. MFK: Pulen - Kišš, Bašista, Džogan, Cicman (46. Juhar) - Dobias - Viazanko, Janič (15. Škutka), Matič, Milinkovič - Novák (46. Kolbas).

(tp)

Prešov Humenné 5:0 (3:0)

PREŠOV. Futbalistom corgoňligového 1.FC Tatran Prešov sa v prípravných stretnutiach s Humenným darí. Na prešovskej umelej tráve sa nimi stretli už na začiatku zimného prípravného obdobia. Prvú hernú previerku vyhrali zeleno- bieli dvomi gólmi E. Takáča a jedným Josla 3:0. Aj v druhej, tentoraz neplánovanej, vyhralo presvedčivo mužstvo trénera Romana Pivarníka.

Prešovčania i Humenčania by boli najradšej odohrali stretnutie na ihrisku s prírodným trávnikom. Usporiadatelia zápasu mali takého alternatívy nachystané v Nižnej Šebastovej, prípadne v Šarišských Michaľanoch. Nakoniec zvolili menšie zlo, aby prípadne nehrali na blate, šli na umelú trávu. Na nej si najmä domáci schuti zakombinovali i zastrieľali. Častejšie prešovské akcie diváci odmeňovali v prvom polčase.

Nedáš - dostaneš

Už v 8.minúte po akcii Brazílčana Bernarda a následnej Šafrankovej prihrávke otvoril skóre Pa. Cicman. V 24.minúte Khalid Al Rashidi bravúrnym spôsobom kry jedenástku v podaní Michala Pyrku. Nasledovala prešovská kontra, rohový kopa a presná hlavička Krajníka 2:0. Tretí gól pridal na konci prvej polhodiny po šikovnom uvoľnení a krížnej strele Belejík. Na začiatku druhého polčasu vypálil do spojnice žrde a brvna Pa. Cicman. Zato Kobylík, desať minút nato, exportnou strelou do ľavého horného rohu nedal Stefanovičovi šancu zasiahnuť. Gólovú bodku dal štyri minúty pred koncom hlavou M. Pekár.

Ako nastúpili

1. FC Tatran v prvom polčase: Al Rashidi Papaj, Piter Bučko, Krajník, Ščasný Prekop Vršajevič, Šafranko, Pa. Cicman Belejík Bernardo. II. polčas: Buchta Papaj, Piter Bučko, Farbák, Joswl Čertík Pa. Cicman, Kobylík, Drakul Penksa Bernardo (54. M. Pekár). Nehrali nemocní Čep a Katona. 1.HFC: Stefanovič Paraska, J. Lukáč, Hanc, Lišivka Čavojský Stankovič, Ljubarskij, Labun, M. Pyrka Rožník. Striedali: Matkobiš Mičič, Bačík, Pa. Šuťák, Pe. Šuťák, Šalata.

JÁN LEŠKO

Michalovce - R. Sobota 0:0

MICHALOVCE. Futbalisti Michaloviec odohrali v sobotu doma na umelom trávniku prípravné stretnutie proti Rimavskej Sobote, s ktorou rovnako ako v prvom vzájomnom súboji v tejto príprave remizovali (teraz 0:0, predtým 1:1) a rovnako ako predtým aj teraz nepremenil michalovský stredopoliar Viskup pokutový kop.

MFK ZEMPLÍN: Ferenc (46. M. Žofčák) - Uhľár (66. Gamkrelidze), Coulibaly (46. Vajda), Kovalík, Devečka - Viskup (65. Krakovský), Hreško, Šitov, Mar. Adam Jevľanov (70. Sninský), Kozár. R. SOBOTA: Kuciak - Ádám (70. Mujkoš, 82. Szabó), Rubint, Živanovič, B. Mráz - Migala (60. Morháč), Filo, Vargic, Lazúr - Líška, Čižmár (46. Gibala).

(jč)

FAKTY

Ďalšie výsledky prípravných zápasov:

Trnava - Jihlava (ČR-II. liga) 3:1 (1:1). Góly: Drobný, Hruška, R. Procházka - Simr.

Petržalka - Slovan 0:1 (0:0). Gól: Černák.

Nitra - Prievidza (I. liga) 0:0.

Dunajská Streda - Inter (I. liga) 3:2 (2:0). Góly DAC: Stafsula, Beniušis, Bajevski.

Dubnica - Šaľa (I. liga) 1:1 (1:1). Gól Dubnice: Kiška (z pok. kopu).

Trenčín (I. liga) - Zlaté Moravce 0:3 (0:1). Góly: Kožiak 2, Rób. Tomko.

Banská Bystrica - Podbrezová (I. liga) 1:1 (0:1). Góly: M. Filo ml. - Kotrys (vlastný).

Žilina - Žilina B (II. liga) 5:1 (2:0). Góly: Lietava 2, Jež, Rilke, Tesák (vlastný) - P. Poliaček.

Ružomberok - Ružomberok B (I. liga) 2:0 (2:0). Góly: Ďubek, Mašek.

MFK Košice B - Moldava 0:1 (0:0). Gól: Maďarik.

Poprad - Moldava 0:2 (0:1). Góly: Jurko, Hritz.

Moldava B - Štítnik 2:1 (1:0). Góly: Březina, Koššuth - Gallo.