Korzár logo Korzár
Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Halák prvou hviezdou, Chárov 100. gól

DETROIT STÁLE BEZ HOSSU VYBUCHOL V NASHVILLENEW YORK. Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára z Bostonu sa v sobotňajšom zápase kanadsko-americkej

DETROIT STÁLE BEZ HOSSU VYBUCHOL V NASHVILLE

NEW YORK. Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára z Bostonu sa v sobotňajšom zápase kanadsko-americkej NHL s Washingtonom tešil zo 100. gólu vo svojej kariére v profilige. Radosť mu však okresala prehra jeho tímu 3:4 po predĺžení. O víťazstve Capitals rozhodol po 22 sekundách nadstaveného času Alexander Siomin exportnou strelou takmer od červenej čiary, keď nachytal "na hruškách" brankára Tima Thomasa. Washington v Bostone trikrát viedol, domácim sa vždy podarilo vyrovnať. Na 3:3 upravil v 56. min v početnej výhode o jedného hráča strelou švihom z ľavého kruhu práve Chára. Kapitán Bruins potreboval na 100 presných zásahov v NHL 750 stretnutí. Vynikajúcim výkonom sa vo Philadelphii prezentoval slovenský brankár Montrealu Jaroslav Halák, ktorý zmaril 35 striel domácich a podieľal sa na víťazstve Canadiens 4:3 po predĺžení. Halák žiaril i v sobotu, keď čelil 48 strelám "žralokov" a puk pustil za svoj chrbát iba vo dvoch prípadoch. Po stretnutí ho vyhlásili za prvú hviezdu súboja. "Dvojka" najúspešnejšieho klubu NHL, pre ktorý to bol jubilejný 3000. domáci zápas počas 100-ročnej histórie ich pôsobenia v hokejových súťažiach, zaznamenala už svoj štvrtý úspech v rade.

n PIATOK: Vancouver - Tampa Bay 2:1 (1:0, 0:1, 1:0), 12. Edler (Kesler, DEMITRA), 50. Bernier (DEMITRA, R. Johnson) - 35. Stamkos (St. Louis, Recchi). Philadelphia - Montreal 3:4 pp (2:3, 1:0, 0:0 - 0:1), 1. Lupul (Hartnell, Carter), 9. M. Richards, 34. S. Gagne - 17. Plekanec (Schneider, Kovaľov), 17. Kostopoulos (Pacioretty), 19. Kovaľov (Plekanec, Gorges), 64. Schneider (Kovaľov, S. Koivu), brankári: Niittymäki - HALÁK. Detroit - Los Angeles 2:1 (0:0, 1:0, 1:1), 33. Meech (Draper, Leino), 42. KOPECKÝ (Filppula) - 45. Frolov (Quincey, HANDZUŠ). Chicago - Pittsburgh 4:5 pp (1:2, 1:2, 2:0 - 0:1), 16. Toews (Barker), 27. Toews (Kane, Barker), 42. Toews (Barker, Wisniewski), 56. Bolland (Ladd, Havlát) - 4. J. Staal (Gončar, Kunitz), 9. Kunitz (J. Staal, T. Kennedy), 39. ŠATAN (Fedotenko), 40. Talbot (Dupuis, Cooke), 62. Malkin (Gončar, ŠATAN). Calgary - Minnesota 4:1 (0:0, 3:0, 1:1), 21. Cammalleri (Conroy, Iginla), 21. Phaneuf, 33. Lundmark (Sarich), 55. Cammalleri (Moss) - 57. Bergeron (Fritsche, Burns).

n SOBOTA: Boston - Washington 3:4 pp (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1), 6. Hunwick (Savard, Kessel), 30. Kessel (Savard, Hunwick), 56. CHÁRA (Bergeron, Savard) - 4. Bäckström (Siomin, Green), 29. Ovečkin (Bradley, JURČINA), 43. Fleischmann (Laich, Poti), 61. Siomin (Green, Schultz). New Jersey - Florida 7:2 (2:0, 4:1, 1:1), 2. Parise (Langenbrunner, Martin), 17. Parise, 24. Shanahan (Clarkson, Rolston), 36. Zajac (Parise, Eliáš), 37. Rolston (Gionta, White), 40. Clarkson (Shanahan, Oduya), 58. Zubrus (Eliáš, Gionta) - 39. Peltonen (Cullimore, Dvořák), 55. McCabe (Ballard, Dvořák). Dallas - Anaheim 3:4 (0:2, 2:0, 1:2), 22. Ribeiro (Ott, Sydor), 29. Niskanen (Ribeiro, Robidas), 45. Ribeiro (Ott, Lehtinen) - 2. S. Niedermayer (Ebbett, B. Ryan), 13. Ebbett (Pronger, B. Ryan), 49. Perry (Getzlaf, D. Miller), 51. Selänne (Ebbett). Montreal - San Jose 3:2 (3:0, 0:2, 0:0), 12. Markov (Plekanec, Schneider), 14. J. Gorges (D'Agostini, S. Koivu), 18. S. Koivu (Markov) - 22. Pavelski (M. Michálek, Boyle), 22. J. Thornton (Marleau, Ehrhoff), brankári: HALÁK - Boucher. Ottawa - Toronto 3:4 pp (0:2, 2:0, 1:1 - 0:1), 21. Shannon (Spezza, Heatley), 25. J. Ruutu (Comrie, S. Donovan), 45. Alfredsson (M. Fisher) - 7. Mayers (Mitchell, Kaberle), 16. Stapleton (J. Blake, Moore), 55. Kubina (Antropov, Grabovskij), 61. Kubina (I. White, Stajan). NY Islanders - Buffalo 2:0 (0:0, 1:0, 1:0), 27. Bergenheim (Hillen, Okposo), 58. Bergenheim (Nielsen). NY Rangers - Colorado 6:1 (4:0, 1:1, 1:0), 1. Callahan (Dubinsky, Drury), 2. Žerdev (Korpikoski), 14. Průcha (Korpikoski, Mara), 16. S. Gomez (M. Staal, Žerdev), 25. Drury (S. Gomez, Näslund), 55. Näslund (S. Gomez, Kalinin) - 34. R. Smyth (Hejduk, Liles), brankári: Lundqvis - BUDAJ (14. Raycroft). Atlanta - Carolina 5:3 (0:2, 1:0, 4:1), 40. Kovaľčuk (T. White), 51. Peverley (Reasoner, Kovaľčuk), 54. T. White (Kovaľčuk, B. Little), 59. Peverley (Kovaľčuk, Viačeslav Kozlov), 60. Kovaľčuk (Hainsey) - 14. T. Ruutu (E. Staal), 16. Samsonov (J. Jokinen, Eaves), 42. Babčuk (T. Ruutu, E. Staal). Phoenix - St. Louis 1:3 (0:0, 0:1, 1:2), 55. O. Jokinen (Yandle, Mueller) - 36. McClement (A. Steen), 44. Perron (Backes, Berglund), 60. A. McDonald (Tkachuk, Boyes). Nashville - Detroit 8:0 (5:0, 1:0, 2:0), 5. Koistinen (Weber, O'Reilly), 6. Legwand (Smithson, J. Ward), 10. J. Ward, 10. Pihlström (Tootoo, Klein), 11. Arnott (Koistinen, Jones), 35. Arnott (Sullivan, Dumont), 49. Weber (Sullivan, Dumont), 54. Arnott (Dumont,Sullivan). Edmonton - Minnesota 3:2 (1:2, 2:0, 0:0), 13. Hemský (Horcoff, Gilbert), 26. Stortini (Reddox, Šmíd), 36. Gilbert (Reddox, Grebeškov) - 7. Brunette (M. Koivu, Bouchard), 20. Miettinen (Veilleux, ÖLVECKÝ).

(sita)

SLOVÁCI V NHL

(zápasy, góly, asistencie, body)

1. M. Hossa (Detroit)61342761

2. P. Demitra (Vancouver)48162238

3. Z. Chára (Boston)63152237

4. M. Šatan (Pittsburgh)63161935

5. Ľ. Višňovský (Edmonton)5082331

6. M. Svatoš (Colorado)55131528

7. M. Handzuš (Los Angeles)61111728

8. R. Zedník (Florida)51121426

9. A. Meszároš (Tampa Bay)5221416

10. A. Sekera (Buffalo)5121214

11. T. Kopecký (Detroit)604913

12. M. Jurčina (Washington)623912

13. M. Gáborík (Minnesota)6325

14. B. Valábik (Atlanta)37055

15. P. Ölvecký (Minnesota)14123

16. V. Mihálik (Tampa Bay)7022

Brankári (zápasy, gólový priemer a percentuálna úspešnosť zákrokov):

P. Budaj (Colorado)443,0389,50

J. Halák (Montreal)282,8991,30

KANADSKÉ BODOVANIE

1. J. Malkin (Pittsburgh)63286189

2. A. Ovečkin (Washington)61453681

3. S. Crosby (Pittsburgh)60235679

4. Z. Parise (New Jersey)62383876

5. P. Daciuk (Detroit)62255075

6. I. Kovaľčuk (Atlanta)63343771

7. M. Savard (Boston)63214970

8. R. Getzlaf (Anaheim)63205070

9. J. Thornton (San Jose)61165470

10. J. Iginla (Calgary)61244367

Východná konferencia

1. Boston6342129215:14293

2. Washington6340185211:18285

3. New Jersey6240193193:15383

4. Philadelphia60331710198:17576

5. Montreal6334227194:18975

6. NY Rangers6432248159:17572

7. Florida6231238171:17370

8. Buffalo6331257182:17569

---------------------------------------------

9. Carolina6432275169:18669

10. Pittsburgh6331266191:19568

11. Toronto63252612191:22762

12. Ottawa61232810152:17656

13. Tampa Bay62203012156:19852

14. Atlanta6323346188:22152

15. NY Islanders6219367150:20445

Západná konferencia

1. San Jose61421099205:1483

2. Detroit6341148234:18790

3. Calgary6137186195:17580

4. Chicago6034179201:15377

5. Vancouver6131228183:17470

6. Columbus6231256167:17368

7. Edmonton6231265173:18867

8. Anaheim6431285180:18867

---------------------------------------------

9. Nashville6331284159:17266

10. Minnesota6130265155:14465

11. Dallas6129257178:18765

12. St. Louis6228268173:18164

13. Los Angeles6126269158:17561

14. Phoenix6327315159:19359

15. Colorado6328341169:20057

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

  1. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  3. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  4. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  5. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
  1. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  2. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  3. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Ohlúpli sme počas Covid roka?
  9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  10. TOMRA víta kľúčový krok k spusteniu systému zálohovania
  1. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur 21 076
  2. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 15 273
  3. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká? 7 996
  4. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 580
  5. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 315
  6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 7 032
  7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 310
  8. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 6 214
  9. Kuba si turistov omotá okolo prsta. Miesta, ktoré musíte vidieť 6 213
  10. Kvalitnej hydiny je na pultoch stále menej. Čo vlastne kupujeme? 6 202
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Druhé kolo, deň tretí. V Košiciach pokračuje testovanie

Vo väčšine obcí je miera pozitivity vyššia ako v samotnom meste.

Testuje sa aj v areáli oceliarní.
Jahodná počas lockdownu.

Na konci košickej Hlavnej má vzniknúť nová mestská štvrť

Šéf Tabačky: Môže to dopadnúť lepšie ako mesto kultúry.

Plán novej švrte a novího námestia počíta v dlhodobom horizonte so zmenami dopravnej kostry v centre mesta a návratom vody do pôvodného koryta Mlynského náhonu.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Dezinformácie pri epidémii tu už boli. Na konci tiekla krv

Odhaliť sprisahanie dokázal aj opitý zo psej búdy.

Ľudia sa prirodzene báli cholery, ktorá vyčíňala v 19. storočí. Nechápali zmysel hygienických opatrení, ľahko uverili fámam, že za všetkým je sprisahanie pánov, úradníkov, lekárov a lekárnikov - aj krčmárov.

Koronavírus na Slovensku: Riadenie krízy sa podľa Čaputovej nezlepšilo (minúta po minúte)

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 223-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 3 474 obetí. V okrese Nitra platí sprísnený lockdown.

Prezidentka Zuzana Čaputová.
Petra Vlhová dnes ide obrovský slalom v stredisku Kranjska Gora, sledujte zjazdové lyžovanie - 2. kolo LIVE.
Turisti v ochranných rúškach sa fotografujú pri vodopádoch Studeného potoka vo Vysokých Tatrách.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop