Streda, 27. marec, 2019 | Meniny má Alena

Podtatranské tímy s prehrami po predĺžení

KOŠICE. Hokejová extraliga mala cez víkend na programe úvodné stretnutnutia štvrťfinále play off a zápasy 1. kola v skupine o 9. až 12. miesto.

Východoslovenským tímom sa nedarilo, keď oba prehrali svoje súboje po predĺžení. Poprad doma s Nitrou, Kežmarok v Žiline.

9. Žilina59205826178:19278

10. Poprad59187430142:16872

11. Nitra59193730155:21070

12. Kežmarok59122639145:23946

Žilina - Kežmarok 1:0 pp (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

ŽILINA. Domáci hokejisti mali od úvodných minút prevahu, no viaceré príležitosti zostali nevyužité. V 9. min vyskúšal pozornosť domáceho Lánička hosťujúci Flašar. V závere tretiny mohli meniť skóre domáci Jabrocký a Čacho, Budai však ich príležitosti kryl. Druhá časť zápasu bola najmä o vylúčeniach. Celkovo šesť hráčov sedelo na trestnej lavici. Ani jeden z tímov početnú prevahu nevyužil a nevytvoril si ani žiadnu šancu na vsietenie gólu a tak ani po dvoch tretinách sa stav stretnutia nemenil. V záverečnej časti duelu sa hral tiež iba priemerný hokej. Žilina o svojom tesnom víťazstve rozhodla až v predĺžení, keď pri vylúčení kežmarského Drotára Pleva delovkou od modrej prekonal Budaia.

Gól: 62. Pleva (Javín, R. Kontšek). Vylúčení: 6:7, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország, Valachovič - Gašparík, Valach, 1 195 divákov. Žilina: Láníček - Horák, Kusovský, Javín, Šimka, Krčula, Turoň, Sekáč - Škoda, Klouda, Krajči - Vala, Pleva, Jabrocký - M. Kokavec, Koložváry, V. Čacho - R. Kontšek, Piatak, Hájnik. Kežmarok: Budai - R. Gavalier, Bartoň, D. Brejčák, D. Brincko, Flašar, J. Jelínek - Klein, Slaninák, Schneider - P. Svitana, Šechný, M. Drotár - P. Segľa, Palovčík, V. Žemba.

(sita)

Poprad - Nitra 3:4 pp (2:1, 0:2, 1:0 - 0:1)

POPRAD. V 8. min Šimonovič neudržal puk vo svojej lapačke a Dobrý bez problémov otvoril skóre. Napriek tomu však iniciatíva ostala na hokejkách domácich. V 11. min síce Jarolín zahodil dve šance, zato v 15. min Kasíkova delovka priniesla vyrovnanie. V 19. min predviedol prvý útok Popradu rýchlu kolmú akciu, na konci ktorej Kroták efektným blafákom vycvičil Fedora a vsietil druhý gól. V 28. minúte hostia vyrovnali, keď ľahká bekhendová strela S. Saljiho po teči od domáceho hráča prelobovala skrčeného Šimonoviča. Obrat skóre podčiarkol H. Ručkay v 35. minúte, keď po šikovnej prihrávke Školiaka obišiel ležiaceho Šimonoviča a pohodlne zakončil. V úvode tretej tretiny zabezpečil vyrovnanie Kroták, keď na jeho projektil v presilovke nemal Fedor žiadnu šancu. Minútu pred koncom mal stopercentnú šancu na rozhodnutie Jarolín, ale jeho strelu Fedor zneškodnil. Vzápätí ten istý hráč fauloval a oslabil domácich na 5 minút. Keď sa zdalo, že obrovskú šancu v podobe presilovky, ktorá sa natiahla do predĺženia, Nitrania nevyužijú, v jej samom závere vypálil od modrej Vozdecký a jeho strela sa zastavila až za bezmocným Šimonovičom.

Góly: 15. Kasík (A. Kroták), 19. A. Kroták (Rataj, Fabian), 43. A. Kroták (Kasík) - 8. Dobrý (S. Saliji), 28. S. Saliji (Vozdecký), 35. H. Ručkay (M. Školiak, Bobček), 64. Vozdecký. Vylúčení: 4:6, navyše: Jarolín na 5+DKZ za vrazenie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Krpelec - Korba, Smrek, 863 divákov. Poprad: Šimonovič - Fabian, Kasík, Michal Segľa, Dora, J. Brejčák, O. Malinský, M. Gavalier, Vojsovič - A. Kroták, Rataj, D. Buc - Lapšanský, Jarolín, Weissmann - M. Lukáč, R. Stantien, M. Bartánus - Holečko, Mlynarovič, Vandas. Nitra: Fedor - M. Školiak, J. Kudrna, D. Halász, Bobček, M. Školiak, Ďurkech, Vozdecký, M. Gajdoš - Čaládi, T. Chrenko, H. Ručkay - Kmeč, Dobrý, S. Saliji - Marek Slovák, Mertel, Rumpel - Uhnák, Grošaft, Podstavek.