Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

HC podľa predpokladov

Včera pokračovalo štvrťfinále play-off Slovnaft extraligy prvými zápasmi medzi Košicami s B. Bystricou a Slovanom s Martinom. Hrá sa na štyri víťazné

stretnutia, pričom v oboch dueloch muziku tvrdili papieroví favoriti. Úradujúci majster vyhral trojgólový rozdielom a ujal sa vedenie v sérii 1:0. Zaváhanie s nováčikom si nepripúšťali hráči HC Košice, víťaza základnej časti. V domácom prostredí neponechali nič na náhodu a vyhrali 4:2. Dnes sú na programe druhé stretnutia.

Košice - B. Bystrica 4:2 (1:0, 2:1, 1:1) - stav série: 1:0

KOŠICE. Úvodná päťminútovka prvého štvrťfinálového stretnutia medzi lídrom dlhodobej časti a nováčikom z Banskej Bystrice bola v réžii Košíc. Brankár hostí Petrík mal prvý vážnejší zákrok už v 1. min po Hunovej strele švihom. V 8. min po prvý raz zasahoval domáci Lipovský po tom, ako sa pred neho natlačil Tonkovič. Pri presilovke v 18. min pálil od modrej Kledrowetz, od Húževku sa dostal puk ku Kopeckému a favorizovaní domáci konečne viedli. V 4. min II. tretiny to mohlo byť 1:1, ale v oslabení po strele Pardavého pomohla domácim žŕdka. Krátko na to sa Košičania tešili z druhého gólu. Bystričania potrebovali v 29. min pri vylúčení Sýkoru na využitie presilovky iba 5 sekúnd. Košický tím upokojil v 33. min Bartoš tretím gólom. V úvode tretej tretiny sa v presilovke ocitol pred Lipovským osamotený Pardavý, ale trafil len jeho masku. Faith v 49. min. pri početnej výhode po spolupráci s Bartošom zvýšil 4:1. Nedôraz domácich v záverečnej minúte ešte umožnil hosťom streliť durhý gól.

Góly: 18. J. Kopecký (Húževka, Kledrowetz), 26. Juraj Sýkora (Rudolf Huna), 33. P. Bartoš (Rudolf Huna), 49. Juraj Faith (P. Bartoš, Šterbák) - 29. Tománek (P. Frühauf, Rimmel), 60. Vlk (M. Dian). Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: 51. Jánoš (B. Bystrica) 10 min za nešport. správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0. Rozhodovali: D. Konc, Rudý - Mášik, Vojtek, divákov: 5968. Košice: Lipovský - Šterbák, J. Tabaček, T. Slovák, M. Grman, Kledrowetz, Špelda, Deyl - Michel Miklík, Juraj Faith, P. Bartoš - Rudolf Huna, Juraj Sýkora, Jenčík - J. Kopecký, Húževka, Kmiť - Šimurda, Petričko, Ščurko. B. Bystrica: I. Petrík - P. Frühauf, Rimmel, Bambúch, Paľov, Vlk, Biro, Tomaška - Tománek, Bulík, Pardavý - Ižvolt, Češík, Igor Majeský - M. Dian, Ľ. Sabol, B. Jánoš - Tonkovič, Štolc, Škvaridlo

Slovan - Martin 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) - stav série 1:0

Úvod prvého štvrťfinálového duelu medzi úradujúcim šampiónom a Martinom začal lepšie domáci Slovan, ale hostí držal nad vodou vynikajúci brankár Lakosil. Ten v 3. min zneškodnil šancu Laža a o niekoľko sekúnd neskôr "vychytal" aj Urama. Na druhej strane vyskúšal Hoviho Macho, ale fínsky gólman bol pozorný. Počas presilovky sa po skrumáži dostal puk ku Kuľhovi a ten z pozície obrancu otvoril skóre - 1:0. Druhé dejstvo nebolo po hokejovej stránke až také atraktívne ako to prvé. Vynikajúce zákroky ale predviedli obaja gólmani, Hovi aj Lakosil. V 30. min Lakosil zaváhal pri rozohrávke za bránkou, jeho chybu využil pohotový Vaic. Aj tretí gól v stretnutí strelil Slovan. V 48. min mal tutovku na hokejke Döme, ale betón brankára Lakosila bol ešte proti. Čo sa nepodarilo Dömemu, napravil o 3 minúty neskôr Lažo, ktorý z pravej strany zavesil pod Lakosilovu hornú žŕdku - 3:0. Aj keď si Martinčania vytvorili niekoľko sľubných šancí na skorigovanie výsledku, nepodarilo sa im to najmä vďaka žalostnej koncovke.

Góly: 12. Kuľha (J. Kováčik), 30. Vaic, 51. Lažo (Vaic, Kropáč). Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: J. Konc, Lokšík - M. Novák, Stano, divákov: 4562. Slovan: Hovi - D. Devečka, Hančák, J. Kováčik, Bohunický, M. Výborný, Kotaška, Hruška - Lažo, Vaic, Kropáč - Kuľha, Lipiansky, Hujsa - Uram, Kukumberg, Döme - Gráčik, Baček, Ľ. Pištek. Martin: Lakosil - J. Polák, Klepáč, Babka, I. Ďatelinka, Kolba, Vantroba, od 41. min Drgoň - L. Havel, L. Říha, Appel - Trokan - Škumát, M. Beran, Dornič - Džerinš, M. Macho, Trokan - od 41. min Themár, Mahdalík, Jančovič