Sninskí zápasníci už druhí

Sportnet|4. mar 2009 o 00:00

Po 1. kole im patrila tretia priečka, uplynulý víkend znamenal posun o jeden schodík vyššie.PRIEVIDZA/SNINA. Slovenský pohár v zápasení mužov

Po 1. kole im patrila tretia priečka, uplynulý víkend znamenal posun o jeden schodík vyššie.

PRIEVIDZA/SNINA. Slovenský pohár v zápasení mužov voľným štýlom pokračoval druhým kolom počas víkendu v Prievidzi. Na žinenke sa predstavili aj Sninčania, a to opäť vo výbornom svetle. V hodnotení kola skončili druhí, čo ich posunulo na rovnakú priečku aj v aktuálnom poradí. Tretie kolo sa bude konať v Snine (21. marca).

Statočná šestica

Podľa nového systému už nezápasí družstvo proti družstvu, ale body získavajú jednotlivci vo váhových kategóriách. Je ich sedem, pričom za jednotlivé družstvá môžu zápasiť maximálne desiati pretekári. Ráta sa sedem najlepších výsledkov. Keďže na hornej Nitre hájila sninské farby šestica borcov, kým Dunajplavba Bratislava mala plný počet a Prievidza deväť, o to väčšiu cenu má konečný výsledok. Šestica spod Sninského kameňa sa držala statočne.

Poradie v 2. kole: 1. Dunajplavba Bratislava 42 bodov / 10 zápasníkov; 2. Vihorlat Snina 24 / 6; 3. Prievidza 23 / 9; 4. B. Bystrica 20 / 9; 5. Lok. Košice 19 / 6; 6. Bánovce n/Bebr. 17 / 7; 7. R. Sobota 2 / 7. Poradie po 2. kole: 1. Dunajplavba Bratislava 89; 2. ZK Vihorlat Snina 51; 3. Lok. Košice 47; 4. Prievidza 40; 5. B. Bystrica 27; 6. Bánovce n/Bebr. 25; 7. R. Sobota 8 bodov.

Ako bodovali

Vo váhe do 55 kg nastúpil najmladší zo sninského tímu Miroslav Štofira, no na svojich skúsenejších súperov nestačil, umiestnil sa na štvrtom mieste a získal tri body. Vo váhe do 60 kg ukrajinský legionár Mykola Bolotnyuk zvíťazil, získal 7 bodov, do 66 kg v sninskom klube hosťujúci pretekár Michal Radnóti obsadil štvrté miesto a získal tri body. V 74-ke nastúpil Michal Hrbáček, ktorý je odchovanec Bratislavy. Pre ZK Vihorlat získal štyri body za tretie miesto. Vo váhe do 84 kg svoje kvality ukázal Matúš Hačko, obsadil štvrté miesto, čo znamenalo tri body. Peter Francúz v 96-ke našiel iba jedného premožiteľa a zabezpečil ďalšie štyri body. Pre zdravotné problémy nemohol nastúpiť v najťažšej váhovej kategórii Jaroslav Koco.