Martin - Slovan 4:2 (1:0, 1:1, 2:1) - stav série 1:3

Sportnet|9. mar 2009 o 00:00

MARTIN. Druhý zápas na martinskom ľade konečne niesol všetky známky play-off. Martinčania hrali od začiatku prvej tretiny s ohromným nasadením. Svoj

tlak stupňovali najmä v druhej desaťminútovke, keď sa čoraz viac tlačili pred brankára Hoviho, ale ten držal Slovan nad vodou. V 18. min najskôr Dornič netrafil odkrytú časť Hoviho bránky, ale o minútu sa ten istý hráč presadil v presilovke 5-3 a Martin sa ujal, po prvýkrát v sérii, vedenia. Presilovky boli dôležitou súčasťou zápasu.

Góly: 19. Dornič (Babka, M. Macho), 23. L. Říha (Klepáč, Appel), 53. M. Macho (Trokan, Džerinš), 60. Trokan (M. Macho) - 25. Uram (Döme, Kukumberg), 43. Lipiansky (J. Kováčik, Kuľha). Vylúčení: 7:10 na 2 min, navyše: J. Polák na 5+DKZ za napadnutie - Bohunický na 5+10+DKZ za napadnutie zo zadu a údery, Kropáč na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország, Rudý - M. Novák, T. Orolin, divákov: 3055.

Domov»Sportnet na východe»Martin - Slovan 4:2 (1:0, 1:1, 2:1) - stav série 1:3