Gelničania na tretej priečke

Sportnet|9. mar 2009 o 00:00

KOŠICE. V nadstavbe hokejovej II. hokejovej ligy východnej skupiny bolo na programe predposledné 19. kolo. Vedúci celok z Brezna vyhral iba tesne

podobne aj druhý Ružomberok. Jedine Gelničania nadeľovali a patrí im tretie priečka.

Gelnica - R. Sobota 7:1 (1:0, 2:0, 4:1). Domáci hrali v pohode, boli lepší po každej stránke. Ich víťazstvo mohlo byť výraznejšie. Hostia skorigovali nepriaznivý stav v poslednej tretine. Góly: Findura, Cvein po 2, T. Gross, P. Gross, Laškody - Ľalík. Vylúčení 11:10, navyše Dohnanský 10 OT, Kostišák 5 + DKZ - M. Slovák 5 + DKZ a trest v hre. Presilovky 3:1, oslabenia 0:0. Divákov 425, rozhodovali Žák - P. Korba, Bogdáň.

Humenné - Brezno 3:4 (1:2, 1:1, 1:1). Brezno viedlo po celý zápas, zdá sa, že hráči Brezna sa pripravujú už na kvalifikačné zápolenia a trocha vypustili zápas, ale aj tak boli lepší a zaslúžene zvíťazili. G: Janák, Sakáč, Seman - Babic, Vodrážka, Bačkor, Polák. Vylúčení 4:10, navyše M. Jurík 5 + DKZ - Bačkor 10 OT. Presilovky 0:1, oslabenia 0:0. Divákov 100, rozhodovali Mihaľov - I. Vojtek, Beňuška.

Ružomberok - Sabinov 3:2 (1:1, 0:1, 2:0). Sabinovčania odolávali v dvoch tretinách a viedli o gól, nezvládli však záver a tesne prehrali. G: Antoška 2, Trochta - Trudič 2. Vylúčení 11:9, navyše Králik 10 OT - Ondria, Ondričko obaja po 10 OT. Presilovky 0:0, oslabenia 0:0. Divákov 100, rozhodovali Majling - Paulíny, Snopko.

1. Brezno1919000154:5057

2. Ružomberok1912214112:7741

3. Gelnica19633779:11227

4. Sabinov196211078:8223

5. Humenné194011473:10013

6. R. Sobota193001661:1369

Záverečné 10. kolo nadstavby sa hrá cez víkend v sobotu 14. 3. o 17.00 hod.: Ružomberok - Humenné, Brezno - Gelnica, nedeľa 15. 3. o 17.00 hod.: R. Sobota - Sabinov.