Korzár logo Korzár
Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Sekera prispel gólom a asistenciou

NEW YORK. Andrej Sekera prispel gólom a asistenciou k víťazstvu hokejistov Buffala 5:1 nad Phoenixom v piatkovom stretnutí NHL. Slovenský obranca v

8. min prihrával na gól Timovi Connollymu a už o minútu neskôr vsietil svoj tretí gól v sezóne, keď prekonal brankára Phoenixu Bryzgalova. Hrdinom duelu bol útočník Connolly, ktorý dvakrát skóroval a pridal rovnaký počet prihrávok. Coyotes sa nedarí a prehrali už svoj 13. zápas z ostatných 17. Sekeru vyhlásili za druhú hviezdu stretnutia. Celkovo má na konte 16 kanadských bodov (3+13).

Traja Slováci bodovali v sobotňajších zápasoch zámorskej NHL. Po jednej asistencii si na svoje konto pripísali Richard Zedník z Floridy, Michal Handzuš z Los Angeles a aj Pavol Demitra v drese Vancouvru. Všetci traja sa radovali z víťazstiev svojich mužstiev. Sobotňajší program desiatich zápasov potešil najmä priaznivcov ofenzívneho hokeja, pretože až v siedmich dueloch padlo viac ako sedem gólov a až štyria hráči sa tešili z hetriku. Nad všetkými individuálnymi výkonmi vyčnieval Eric Staal z Caroliny, ktorý strelil do siete Tampy Bay štyri góly a na ďalšie dva ešte prihrával. Klubové maximá lámali aj hokejisti Columbusu, ktorí deklasovali úradujúceho šampióna z Detroitu pred jeho vlastnými fanúšikmi 8:2.

Piatok

Buffalo - Phoenix 5:1 (2:0, 1:0, 2:1). Góly: 8. Connolly (Špaček, SEKERA), 9. SEKERA (Connolly), 35. Connolly (D. Roy), 58. Pominville (Špaček, Connolly), 58. Stafford (Gaustad, Afinogenov) - 47. Lombardi (Průcha).

Tampa Bay - St. Louis 3:4 pp (0:0, 0:2, 3:1 - 0:1). Góly: 44. St. Louis (Lecavalier, Stamkos), 53. Pettinger (Halpern, Arťuchin), 60. Stamkos (Murphy, St. Louis) - 26. Tkachuk (Boyes, McDonald), 30. McDonald (Backes, Boyes), 47. Backes (Oshie, McDonald), 61. Boyes (Colaiacovo, McDonald).

Carolina - Calgary 6:1 (3:0, 2:0, 1:1). Góly: 15. Ray Whitney (Samsonov, Brind'Amour), 18. Samsonov, 19. Cole (E. Staal, Babčuk), 28. Ray Whitney (E. Staal), 38. S. Walker (Cullen), 45. Ray Whitney (Cullen, LaRose) - 57. Iginla.

Atlanta - Montreal 2:0 (1:0, 0:0, 1:0). Góly: 18. Little (Kovaľčuk, T. White), 60. Peverley (Kovaľčuk, Hainsey). Strely na bránku: 28:25. Brankári: Lehtonen - Price.

Anaheim - Dallas 2:3 (0:1, 0:1, 2:1). Góly: 48. Wisniewski (Perry, Selänne), 58. Ryan (Ryan Whitney, Pronger) - 2. Ribeiro (Ott, Sydor), 35. Eriksson (Ott, Ribeiro), 49. Eriksson.

Sobota

Boston - Chicago 5:3 (1:0, 2:1, 2:2). Góly: 11. Recchi (Kobasew, P. Bergeron), 36. Krejčí (Ference, Wideman), 37. Recchi (Wideman, P. Bergeron), 42. Kessel (Savard, Lucic), 60. Axelsson - 36. Toews (Kane, Barker), 51. Versteeg (Walker, Ladd), 55. Kane (Campbell, Toews).

New York Islanders - New Jersey 7:3 (3:0, 3:2, 1:1). Góly: 2. Martínek (McAmmond, Tambellini), 11. Okposo (Bailey, Nielsen), 15. Tambellini (Streit, Callahan), 22. Bergenheim (Iggulden, Hillen), 34. Comeau (Bailey, Hilbert), 38. Bergenheim (Iggulden), 60. Bergenheim (Hillen) - 21. Gionta (C. White, Mottau), 25. Langenbrunner (Salvador, Parise), 47. Eliáš (Martin, Holik).

Los Angeles - Minnesota 4:3 (2:2, 2:0, 0:1). Góly: 3. Quincey, 10. Calder (J. Johnson), 29. Kopitar (HANDZUŠ, Greene), 36. Purcell (Frolov, Quincey) - 10. Nolan (Brunette, Johnsson), 15. Veilleux (Sheppard), 45. Belanger (Brunette, Fritsche).

Florida - St. Louis 5:3 (2:0, 2:2, 1:1). Góly: 6. Horton (Booth, Bouwmeester), 14. Booth (Peltonen, Ballard), 26. Booth (Frolik, McCabe), 39. Dvořák (G. Campbell, Skrastinš), 58. Booth (ZEDNÍK) - 21. Backes, 40. Backes (Winchester), 42. Boyes (Colaiacovo, Berglund).

Ottawa - Buffalo 6:3 (1:1, 2:1, 3:1). Góly: 5. Alfredsson (Kuba, Spezza), 31. Kelly (Donovan, J. Ruutu), 40. Foligno (Fisher, Shannon), 50. Campoli (Kelly, Regin), 56. Foligno (Shannon, Fisher), 57. Alfredsson (Campoli) - 11. Stafford (Rivet, Lydman), 39. Vanek, 49. Hecht (Tallinder, Lydman).

Detroit - Columbus 2:8 (0:2, 1:2, 1:4). Góly: 38. Zetterberg (Daciuk, Cleary), 46. Downey (Meech, Draper) - 5. Torres (Ťutin), 9. Umberger (Jas. Williams, Voráček), 34. Jas. Williams (Umberger, Vermette), 36. Nash, 41. Nash, 43. Umberger (Commodore, Klesla), 44. A. Murray (Gratton), 53. Nash.

Toronto Edmonton 1:4 (0:0, 1:3, 0:1). Góly: 22. Ponikarovskij (Stajan, Stempniak) - 22. Hemský (Horcoff, Gilbert), 29. Brodziak, 31. Pisani (Grebeškov, Cogliano), 60. Brodziak (Hemský, Horcoff).

Philadelphia - Nashville 4:1 (0:0, 2:0, 2:1). Góly: 21. M. Richards (Gagne, Timonen), 25. Lupul (J. Carter, Jones), 49. Lupul (Carcillo, Parent), 57. Giroux (Asham) - 48. Erat (Weber, Suter).

Tampa Bay - Carolina 3:9 (1:3, 0:6, 2:0). Góly: 13. St. Louis (Stamkos, Szczechura), 44. Lecavalier (Malone, Prospal), 50. Malone (Prospal, Lecavalier) - 8. E. Staal (Brind'Amour), 10. E. Staal (Cole, T. Ruutu), 11. Babchuk (Pitkanen), 23. Corvo (Cole, E. Staal), 24. Brind'Amour (Samsonov, Cullen), 27. T. Ruutu (Samsonov, Corvo), 33. E. Staal (LaRose, T. Ruutu), 37. E. Staal (T. Ruutu, Cole), 40. T. Ruutu (E. Staal, Cole).

Vancouver - San Jose 3:1 (2:0, 0:1, 1:0). Góly: 4. Edler (Öhlund, Kesler), 7. Sundin (DEMITRA, Kesler), 52. Bieksa (Salo, D. Sedin) - 40. J. Thornton (Cheechoo, R. Blake).

Kanadské bodovanie

1. J. Malkin (Pittsburgh)66296594

2. A. Ovečkin (Washington)63463783

3. S. Crosby (Pittsburgh)61245680

4. Z. Parise (New Jersey)65384078

5. P. Daciuk (Detroit)65255378

6. J. Iginla (Calgary)64294877

7. I. Kovaľčuk (Atlanta)65353974

8. M. Savard (Boston)66215172

9. J. Thornton (San Jose)64185472

10. R. Getzlaf (Anaheim)65205070

....

22. M. Hossa (Detroit)62342761

Slováci v NHL

1. Marián Hossa (Detroit)62342761

2. Pavol Demitra (Vancouver)51172340

3. Zdeno Chára (Boston)66152338

4. Miroslav Šatan (Pittsburgh)65171936

5. Michal Handzuš (Los Angeles)65141933

6. Ľubomír Višňovský (Edmonton)5082331

7. Richard Zedník (Florida)55141529

8. Marek Svatoš (Colorado)57131629

9. Tomáš Kopecký (Detroit)6251217

10. Andrej Sekera (Buffalo)5331316

11. Andrej Meszároš (Tampa Bay)5221416

12. Milan Jurčina (Washington)6531013

13. Marián Gáborík (Minnesota)6325

14. Boris Valábik (Atlanta)39055

15. Peter Ölvecký (Minnesota)17123

16. Vladimír Mihálik (Tampa Bay)7022

Brankári (za menom nasleduje počet zápasov, gólový priemer a percentuálna úspešnosť zákrokov):

Peter Budaj (Colorado)443,0389,50 (má na konte aj 1 asistenciu)

Jaroslav Halák (Montreal)282,8991,30

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Atlantická divízia:

1. New Jersey6542203202:16287

2. Philadelphia64351910207:18680

3. Pittsburgh6634266202:19874

4. New York Rangers6533248163:17774

5. New York Islanders6521377163:21349

Severovýchodná divízia:

1. Boston6643149223:15195

2. Montreal6534247195:19675

3. Buffalo6633267195:18373

4. Toronto66262713196:23565

5. Ottawa64252910165:18758

Juhovýchodná divízia:

1. Washington6640215216:19585

2. Florida6634248187:18576

3. Carolina6735275189:19275

4. Tampa Bay66213213171:22055

5. Atlanta6524356193:22554

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Centrálna divízia:

1. Detroit6643158244:19794

2. Chicago6336189211:16281

3. Columbus6633276183:186 72

4. Nashville6633294170:18370

5. St. Louis65292881780:19466

Severozápadná divízia:

1. Calgary6539206213:19384

2. Vancouver6434228193:17876

3. Edmonton6532276184:19970

4. Minnesota6431285164:15567

5. Colorado6528361173:20757

Pacifická divízia:

1. San Jose64421210210:15994

2. Dallas6531268190:19970

3. Anaheim6631296184:19468

4. Los Angeles6528289173:19165

5. Phoenix6528325162:19961

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

  1. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
  3. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  4. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
  5. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
  6. Kupujte originálne tonerové kazety HP
  7. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
  8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  9. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  1. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  4. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
  5. Svet môžeme zlepšiť dobrými skutkami
  6. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  7. Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka
  8. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  9. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
  10. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
  1. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 20 355
  2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 18 317
  3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 13 584
  4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 13 317
  5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 629
  6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 195
  7. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 483
  8. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 10 324
  9. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 10 247
  10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 159
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Košice predali parcely na verejné parkoviská, sú súkromné. Brixi: Nič sa nedá robiť

Za Rašiho to tak schválili, developer nevie prečo. Najviac má Hreha.

Mesto predalo pozemky na verejné parkovacie miesta. Od developera ich získali po 3-tisíc eur s DPH majitelia bytov.

Líder farmárov Oravec namieta košických krajských sudcov

Rozhodovať majú v prípade, v ktorom ho mal napadnúť expolicajt.

František Oravec po incidente na poli.

Hydrometeorológ: Je možné, že dlhú a tuhú zimu už nezažijeme

Ľudia počúvajú len polovicu toho, čo o globálnom otepľovaní hovoríme.

Hydrometeorológ Pavel Šťastný hovorí, že takmer 80 percent škôd pri povodniach vzniká po nevhodných ľudských zásahoch do prostredia.
Rozhovor

Bardejovčana formovala akadémia Legie Varšava. Zahral si aj proti AC Miláno

Po zlomenine Marko Lukáč takmer rok nehral.

Marko Lukáč (vľavo) má pestrý futbalový životopis.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Koronavírus na Slovensku: Občania boli veľmi zodpovední, hodnotí Naď. Spokojný je aj Matovič (minúta po minúte)

Celkový počet nakazených na Slovensku dosiahol číslo 43 843. Pandémia Covid-19 si doteraz vyžiadala 165 obetí.

Minister obrany Jaroslav Naď.
Komentár Tomáša Prokopčáka

Prevrat na STU

Na Slovenskej technickej univerzite sa pokúsia odvolať rektora.

Tomáš Prokopčák.
Zdravotníci v nemocnici v Kyjove.
S prvou republikou sa nám spája doba elegancie, prosperity a pohody. Nie vždy to bola pravda.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop