Sobota, 19. október, 2019 | Meniny má Kristián

V derby šťastnejší Popradčania

Počas víkendu sa hrali dve stretnutia v skupine o záchranu. V podtatranskom derby sa z víťazstva tešili Popradčania, ktorí vyhrali poslednú tretinu

3:0 i celý zápas. Pod Zoborom boli po samostatných nájazdoch úspešnejší hráči Žiliny.

Poprad - Kežmarok 5:4 (0:1, 2:3, 3:0)

POPRAD. Úvodné minúty pred preriedeným popradským hľadiskom patrili domácim, ktorí viackrát vyskúšali Budaiovu pozornosť. Krátko nato sa však karta obrátila a boli to pre zmenu hostia, ktorí nebezpečne pálili na Šimonoviča. Popradčania s pribúdajúcimi chybami strácali sebaistotu, čo využili hostia na vedúci gól z hokejky Bednára. Popradčania však mali raketový vstup do prostrednej časti, keď dvoma gólmi v rozpätí 48 sekúnd strhli vedenie na svoju stranu - 2:1. O dve minúty nato však Drotár prestrelil dezorientovaného Šimonoviča a začínalo sa odznova. Kežmarok opäť priklonil misky váh na svoju stranu v 29. min, keď po takmer identickej situácii ako bol druhý gól zahanbil neistého Šimonoviča opäť Drotár - 2:3. Tragikomédiu popradského brankára dokonal v 31. min excelentne hrajúci Drotár, ktorý ho svojim tretím gólom vyhnal z bránky za mohutného piskotu divákov. Iskierku nádeje domácim vykresal v 50. min Mlynarovič a vyrovnanie zabezpečil o minútu nato Fabian - 3:3. Dramatické derby vrcholilo, pribudlo nervozity, aj vylúčených. Dve minúty pred koncom tretej tretiny nepremenil samostatný nájazd domáci Bartánus. Víťazný gól nakoniec zaznamenal v 59. min popradský kapitán Rataj.

Góly: 22. Kasík (Fabian), 22. Bartánus (Jarolín, M. Lukáč), 50. Mlynarovič (Buc, Vandas), 51. Fabian (Jarolín, Rataj), 59. Rataj (Kasík) - 19. Bednár (M. Drotár, Šechný), 24. M. Drotár (Šechný), 24. M. Drotár (Šechný, P. Segľa), 31. M. Drotár (Šechný, D. Brejčák). Vylúčení: 7:12 na 2 min, navyše P. Segľa, Škovira (Kežmarok) na 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko, Krpelec - Kalina, Korba, divákov: 1389. Poprad: Šimonovič (31. Melicherčík) - Fabian, Kasík, Michal Segľa, Dora, J. Brejčák, O. Malinský, M. Gavalier, Vojsovič - Lapšanský, Rataj, Weissmann - M. Bartánus, Jarolín, M. Lukáč - Mlynarovič, R. Stantien, D. Buc - Vanda:s, Holečko, Paločko. Kežmarok: Budai - Flašar, Bartoň, Sadiki, Jelínek, D. Brejčák, Brincko, R. Gavalier, M. Žemba - Bednár, Šechný, M. Drotár - Škovira, Slaninák, P. Svitana - P. Segľa, Palovčík, V. Žemba - Klein, Bača.