Obrat v hodine dvanástej

Sportnet|10. mar 2009 o 00:00

RICHARD HUDEČEK, richard.hudecekkorzar.skTri kolá ostávajú do konca hokejovej extraligy v skupine o záchranu (play-out). Náskok desiateho Popradu

RICHARD HUDEČEK, richard.hudecekkorzar.sk

Tri kolá ostávajú do konca hokejovej extraligy v skupine o záchranu (play-out). Náskok desiateho Popradu pred jedenástou Nitrou je po nedeli dvojbodový. "Kamzíci" zachránili trojbodový zisk proti Kežmarku (5:4) len 87 sekúnd pred koncom zápasu po presnom zásahu kapitána Rataja.

POPRAD. Keď po dvoch tretinách prehrávali na domácom ľade so susedom 2:4, zdalo sa, že baráž o udržanie sa v súťaži ich neminie. Po dokonalom obrate v derby stretnutí však nádej Popradčanov na to, aby sa jej vyhli, ešte ostala v realistickej rovine.

"Na moje gusto to bol až príliš divoký zápas plný zvratov, ktorý sa pre nás dlho vyvíjal priaznivo. Mali sme to veľmi dobre rozohrané, keď sme po dvoch tretinách viedli 4:2. Žiaľ, v poslednej sme sa nechali príliš často vylučovať a domáci sa dostali do tlaku. Pramenilo z toho vyrovnanie a po našej chybe, keď sme zbytočne vrátili puk späť do tretiny, aj nešťastný, rozhodujúci piaty gól. Zlom však nastal v úvodných desiatich minútach tretej časti," konštatoval tréner Kežmarku Vladimír Klinga.

Vôľou to zlomili

Pre kormidelníka Júliusa Pénzeša to bola premiéra na lavičke Popradu v domácom prostredí. Nakoniec dopadla tak, ako si predstavoval.

"Pre nás to bol veľmi ťažký zápas, tieň Kežmarku nad nami visí, z kŕča sa ťažko dostávame. Hoci sme na začiatku druhej tretiny zvrátili zápas a vyzeralo to, že sa toho zbavíme, po nepochopiteľných chybách sme inkasovali tri góly a súpera sme dostali na koňa. Trikrát sme nechali Šechného voľného a ten to posúval do prázdnej brány, mali sme dosť veľký chaos v našej tretine. V záverečnej časti musím dať klobúk dolu pred našimi chlapcami. V šatni sme si povedali, že to musíme zlomiť, lebo ináč to ani nemôže byť. Zobrali si to k srdcu, hrali sme celú tretiu tretinu na doraz a pramenilo z toho ovocie. Podarilo sa nám vyrovnať, aj so šťastím sme dali víťazný gól a v závere sme to pri power-play hostí ustrážili. Vôľa a snaha o priklonenie si šťastíčka sa niekedy vyplatí a teraz sa to stalo," uviedol J. Pénzeš.