Korzár logo Korzár
Piatok, 22. marec, 2019 | Meniny má Beňadik
Nájdete nás na webe

Dnes rozdajú ceny OTO 2008!

CELEBRITY SI CHYSTAJÚ RÓBY A ÚSMEVY DO KAMIERV Bratislave dnes budú rozdávať sošky za prvenstvo v prestížnej ankete Osobnosť televíznej obrazovky

CELEBRITY SI CHYSTAJÚ RÓBY A ÚSMEVY DO KAMIER

V Bratislave dnes budú rozdávať sošky za prvenstvo v prestížnej ankete Osobnosť televíznej obrazovky (OTO). Hoci organizátori z agentúry APA tak ako po uplynulé roky úzkostlivo taja moderátora večera, zrejme nebudeme ďaleko od pravdy, keď teraz napíšeme, že OTO-vi bude šéfovať absolútny víťaz spred dvoch rokoch Peter Marcin.

Dôvody sú úplne prozaické, v STV-čke nielenže začal uvádzať (staro)novú šou Chodili sme spolu, ktorú si takto zadarmo a legálne sám odpromuje, ale nemá ani žiadnu nomináciu. Galavečer prebehne od 20.15 hod. za prítomnosti kamier STV v priamom prenose z historickej budovy Slovenského národného divadla. Na rozdiel od minulých dvoch ročníkov, ktorým čo do počtu nominácií dominoval najmä "Sused" Peter Marcin, sa tentoraz priazeň slovenských divákov predsa len rovnomernejšie rozložila. Aj tentoraz sme sa pokúsili trafiť do väčšinového vkusu nášho národa a zatipovali sme si, kto by mohol byť víťazom v jednotlivých kategóriách. Minulý rok vyšli naše predpovede na 80 percent a aj tentoraz počítame minimálne s rovnakou úspešnosťou, avšak naše tipy sú bez záruky.

Namiesto Žitného príde Švajda?

Osobnosť TV spravodajstva: Ľubomír Bajaník (STV), Marianna Ďurianová (Markíza), Jarmila Lajčáková-Hargašová (STV), Zlatica Puškárová, Martina Šimkovičová, Patrik Švajda (Markíza), Jaroslav Zápala (všetci Markíza)

Tip Korzára: Bláznivá a doslova žiaľ smrteľná jazda Markizáka Rasťa Žitného spôsobila, že sa tento rok neocitol ani medzi nominovanými a OTA si pozrie v lepšom prípade z obývačky Lucie Hablovičovej. A keďže jeho "dvojička" Marianna Ďurianová je už so svojimi škandálmi trochu okukaná, víťazstvo si odnesie jeden z dvojice P. Švajda alebo Z. Puškárová. O niečo väčšie šance dávame mužnejšej polovici tohto zatiaľ ešte stále zaľúbeného páriku.

Minuloročný víťaz: Rasťo Žitný

Zlato jednoznačne pre Zlaticu

Osobnosť TV publicistiky: Erika Barkolová (Joj), Pavel Bruchala (Markíza), Alena Heribanová (STV), Patrik Herman (Markíza), Daniel Krajcer (Joj), Ján Pasiar, Zlatica Puškárová (obaja Markíza)

Tip Korzára: Normálne sme si vydýchli, že medzi nominovanými nie je slečna Erika Judínyová, hoci jej prírodnými tabletkami vynovený hrudník aspoň zčasti odpútava pozornosť od jej "publicistických" výkonov... A tak sa v tejto kategórii rozhodne medzi Krajcerom a Puškárovou, keďže Barkolovej trojky budú v lepšom prípade stačiť na tretie miesto. Po sošku si pôjde Zlatica aj s božtekom na cestu od Patrika...

Minuloročný víťaz: Zlatica Puškárová

Zostane Lenka športovou kráľovnou?

Osobnosť TV športu: Peter Čambor (Markíza), Lenka Čviriková-Hriadeľová (Joj), Dušan Gabáni (Ta3), Mária Pietrová (STV), Ján Plesník (STV), Peter Varinský (Markíza), Vladimír Zápala (Joj)

Tip Korzára: Kým po minulé roky to bola najjasnejšia kategória, tentoraz si už nie sme takí istí, že v nej opäť bude dominovať východniarka Lenka Hriadeľová. Táto "seksowna blondynka" (podľa označenia poľského bulváru) dostala pri čítaní športových výsledkov veľkú konkurentku v podobe ďalšej blondínky Márie Pietrovej. Aj napriek tomu si ale myslíme, že Lenka by mohla vyhrať. O prsia...

n Minuloročný víťaz: Lenka Čviriková - Hriadelová

Štvrtá soška pre Adelu

n Moderátor(-ka) zábavných programov: Adela Banášová (Markíza), Andrej Bičan, Katarína Brychtová (obaja STV), Matej "Sajfa" Cifra (Joj), Martin "Pyco" Rausch, Rozboril Vilo (obaja Markíza), Vlado Voštinár (Joj)

n Tip Korzára: Tá Katka Brychtová je aj náš vkus v tejto kategórii dosť zlý vtip, lebo my si ju ako zábavnú pamätáme maximálne tak z Priateľov, keď dabovala Rachel... Našťastie na toto nedorozumenie sa rýchlo zabudne, lebo úplne zaslúžene si už štvrtú sošku odnesie Adela Banášová. Na slovenských obrazovkách je v tomto smere stále jednooká medzi slepými, keďže slovenská obdoba Jana Krausa sa doposiaľ žiaľ stále nenarodila...

n Minuloročný víťaz: Adela Banášová

Maštalíra žiaľ asi nikto nepredbehne

n Herec: Alexander Bárta, Peter Batthyány (obaja Joj), Ady Hajdu (Markíza), Maroš Kramár (Markíza), Janko Kroner (STV, Joj), Tomáš Maštalír, Jozef Vajda (obaja Markíza)

n Tip Korzára: Kto okrem odbornej kritiky pred takými dvoma rokmi poznal Tomáša Maštalíra? Takmer nikto a dokonca ani tí, čo majú záhradku. Teraz Tomáš zo záhradkárskej ordinácie zistil, že má dieťa. A večer s najväčšou pravdepodobnosťou zistí, že obháji OTA. A to aj napriek tomu, že "Banán", panelákový objav A. Bárta alebo aj víťaz spred dvoch rokov J. Króner by si sošku podľa nás aj viac zaslúžili.

n Minuloročný víťaz: Tomáš Maštalír

Pôjde Čobejová po Táničku do pôrodnice s Otom?

n Herečka: Michaela Čobejová (Markíza), Zuzana Fialová (Markíza), Diana Mórová (Joj), Petra Polnišová (STV), Viki Ráková (Joj), Zuzana Tlučková (Markíza), Emília Vášáryová (Markíza)

n Tip Korzára: Toto bude asi najvyrovnanejšia kategória vôbec! Za výkon vo filme Nestyda by si víťazstvo zaslúžila pani Milka, nečudovali by sme sa ani keby prvenstvo obhájila "zábudlivá" Z. Fialová alebo keby na soške OTA utieral v nasledujúcich mesiacoch prach manžel Diany Mórovej Ďuro Mokrý. Všetci tí však len zatlieskajú Michaele Čobejovej, ktorá si z Ružovej záhrady "vyordinovaného" OTA zoberie asi rovno do pôrodnice. Tá bude ale skutočná, keďže sa jej o dva týždne má narodiť dcéra Táňa

n Minuloročný víťaz: Zuzana Fialová

Jednoducho Kuly...

n Spevák: Peter Cmorik, Pavol Habera, Mário "Kuly" Kolár, Jožo Ráž, Ivan Tásler, Igor Timko, Miroslav "Meky" Žbirka

n Tip Korzára: Na Peťka Cmorika víťazný Dážď nespŕchne ani tento rok. Nielen uplynulých 365 dní na nás zo všetkých tlačových a najmä elektronických médií "pršal" Desmod. Tým pádom sa víťazstvo nebude sťahovať spod Zobora, ale soška zrejme zmení spálňu, keďže ju odteraz nebude leštiť manželka, ale nová Kulyho milenka. Otázkou je len, či speváčka Lucia Nováková príde na vyhlasovanie, aby si na nej zgustol bulvár...

n Minuloročný víťaz: Kuly

Knechtová dostane predčasný darček

n Speváčka: Marika Gombitová, Jana Kirschner, Katka Knechtová, Zdenka Predná, Dara Rolins, Zuzana Smatanová, Tina

n Tip Korzára: V tejto kategórii sa ako v jedinej udržala svoju minuločornú pozíciu každá zo siedmych nominovaných. A asi nebudeme falošnými prorokmi, ale podľa nás sa nezmení ani víťazka, ktorou aj napriek comebacku Jany Kirschner zostane "Expehatá" Prešovčanka. Bude to celkom milý darček k oslavám jej sobotňajších 28. narodenín.

n Minuloročný víťaz: Katka Knechtová

Susedov nahradí iná markizácka kvázišou

n Program roka: Hodina deťom (STV), Let´s Dance (Markíza), Novoročný príhovor tety Márgit (Joj), OTO 2007 (STV), Rok 2008 ... aj taký je život (Joj), Slávik 2008 (Markíza), Slovensko má talent (Markíza)

n Tip Korzára: Ak by sme sa rozhodovali podľa seba, tak jednoznačným víťazom by bol skvelý príhovor tety Márgit aj s plným ešusom segedínskeho gulášu. Výborné bolo aj minuloročné vyhlasovanie OTA, ale víťazstvom sa vo svojej PR správe pochváli Markíza. Len nevieme, či to bude o Slovensku, ktoré (ne)malo talent alebo tanečnou horúčkou. Čo iné ale môžeme očakávať od krajiny, kde sú nedeľné pesničkové, tanečné a talentové súťaže výkladnou skriňou našej najsledovanejšej televízie.

n Minuloročný víťaz: Susedia

Prelomí Panelák markizácku hegemóniu?

Seriál: Kutyil s.r.o, Mafstory (obe Joj), Mesto tieňov (Markíza), Obchod so štastím (STV), Ordinácia v ružovej záhrade (Markíza), Panelák, Profesionáli (obe Joj)

Tip Korzára: V úplne novej kategórii, ktorá nahradila "Humoristu roka", síce vyše polovicu nominácií získala Jojka a aj by si tak zaslúžila prvenstvo, no nie sme si úplne istí, či aj zvíťazí. Panelák Andyho Krausa by v každej normálnej krajine zrejme nemal konkurenciu, ale u nás trochu pohybujeme, keďže ešte aj viackrát reprízovaní Susedia mali ako "kontraprogram" rovnaké čísla ako premiérový Panelák. A tak hoci tomu veľmi neveríme, Panelák tesne porazí záhradkárov a gynekológov z Ordinácie...

Sieň Slávy

n Bude do nej uvedená osobnosť, ktorá svojím pôsobením významne obohatila slovenskú televíznu tvorbu. Rozhodne o nej 15-členná akadémia, v ktorej sú najmä predstavitelia televízií a divadiel.

n Tip Korzára: Nejaký fachman(ka) nad 50 rokov

n Minuloročný premiant: Karol Machata

Po Polnišovej príde ďalšia "absolútna" žena?

n Absolútny OTO: Získa ho niektorý z víťazov v predchádzajúcich kategóriách s najväčším počtom hlasov.

n Tip Korzára: Michaela Čobejová alebo Adela Banášová

n Minuloročný víťaz: Petra Polnišová

MARIÁN KIZEK

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci
 2. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
 3. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
 4. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
 5. Investment Advisory Guide for Slovakia
 6. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
 7. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka
 8. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019
 9. Máte pri čítaní „krátke ruky“? Vitajte vo svete štyridsiatnikov
 10. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali
 1. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci
 2. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
 3. Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?
 4. Burza pracovných príležitostí opäť na Stavebnej fakulte STU
 5. Počet ochorení na rakovinu stále stúpa. Nepodceňujte prevenciu
 6. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
 7. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
 8. Forum Prešov má platné stavebné povolenie a začína s výstavbou
 9. Slávnostná inaugurácia rektora a dekanov fakúlt EU v Bratislave
 10. Investment Advisory Guide for Slovakia
 1. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka 28 274
 2. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov 21 766
 3. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť 20 253
 4. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov 18 950
 5. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky 13 934
 6. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019 12 741
 7. Prievidzská firma je malý zázrak. Uznáva ju americké letectvo 10 578
 8. Netradičná dovolenka? Plavba Stredomorím aj s letenkami v cene 6 732
 9. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali 6 730
 10. Forum Prešov má platné stavebné povolenie a začína s výstavbou 6 624

Neprehliadnite tiež

Zastupiteľstvo má definitívne rozhodnúť o EYOF 2021 v Košiciach.

Vodiči prišli o parkovanie zdarma na parkoviskách už bez závor

Maximálne parkovné za deň zostalo na dvoch eurách.

Pamiatkar o košickom generele: Prichádza neskoršie, ale je veľmi potrebný

Upozorňuje, aby sa z centra nestalo panoptikum či mesto braku.

Kedysi sa električky premávali po Hlavnej. Ukazujú to historické zábery.
Areál bývalej kafilérie chce investor využiť na vybudovanie spaľovne komunálneho odpadu.

Maľovaný domček v Kolbasove si fotografujú turisti i miestni

Mladí manželia v ňom zachovali čo najviac pôvodného.

Belasý domček v Kolbasove je ako z rozprávky.

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Mistrík odstúpil z prezidentského súboja, podporil Čaputovú

Mistríkovo rozhodnutie ocenil aj prezident Kiska a tiež podporil Čaputovú.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Toto by Čaputová nemala zahodiť

Po dvadsiatich rokoch môže prvé kolo vyhrať blok mimo Smeru a HZDS.

AUTO

Prichádza malé SUV Škoda Kamiq. Aké sú naše prvé dojmy?

Zaboduje priestorom aj bohatou výbavou.

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop