O sninskej radosti v súťaži družstiev rozhodlo pol boda. Do zbierky aj dva tituly jednotlivcov.
SNINA. Žiaci Zápasníckeho klubu Vihorlat Snina už tri roky panujú slovenskému zápaseniu v grécko-rímskom štýle. Klub, ktorý preferuje voľný štýl, totiž po tretíkrát v rade získal žiacky titul v "grečáku".
Devätnásť borcov
Mladší žiaci sa vybrali na šampionát pod hrad Matúša Čáka s ambíciami obhajoby titulu. Precízna práca s mládežou ich k týmto vysokým cieľom predurčovala. Pod vedením šéftrenéra Mgr. Erika Capa a trénerskej dvojice František Kováč - Peter Handra hájilo sninské farby devätnásť mladých borcov: 31 kg - Eduard Gribanič, Daniel Chomanič; 33 kg - Peter Havej, Jozef Malenky; 35 kg - Adrián Škumanič, Benjamín Dutka; 37 kg - Filip Karaščák, Vladimír Pacola; 40 kg - René Kováč, Viktor Haburaj, Patrik Regula; 44 kg - Marcel Leňo; 48 kg - Daniel Onufer, Ivan Lojka; 52 kg - Jerguš Šimon, Tomáš Krupiak; 57 kg - Ján Dzido, Richard Vacendák; 73 kg - Mikuláš Dzuba. Jedni boli oporami, od nich sa očakávali výsledky, druhí na šampionáte zbierali skúsenosti a mohli milo prekvapiť.
Desať medailí
V jednotlivcoch získal ZK Vihorlat Snina spolu deväť medailí - 2 zlaté, 3 strieborné, 4 bronzové. Titul majster Slovenska získali Jerguš Šimon a Ján Dzido. Druhé miesto obsadili Gribanič, Havej a Leňo. Bronzovú medailu si odniesli Chomanič, Karaščák, Kováč a Dzuba. Ďalšie dôležité bodované umiestnenia pre Sninu získali Pacola, Škumanič, Krupiak a Vacendák. Jubilejná desiata medaila, zlatá, prišla zo súťaže družstiev.
Rozhodlo pol bodu
Hlavným cieľom sninskej výpravy bola obhajoba majstrovského titulu v súťaži družstiev. Najväčším súperom v boji o zlato boli domáci zápasníci. Napokon to bola dráma do samého konca. Sninčania sa dostali do finálových bojov päťkrát, Trenč. Turná šesťkrát, rátali sa však aj ďalšie bodované umiestnenia a tie rozhodli. O pol boda(!) viac získali borci spod Sninského kameňa. Konečné poradie: 1. ZK Vihorlat Snina 55,5 boda; 2. Trenčianska Turná 55; 3. Lok. Košice 40,5; 4. Modrany 26,5; 5. Gabčíkovo 21,5 boda... Štartovalo spolu 14 družstiev. "Náš klub disponuje kvalitnými pretekármi hlavne v mládeži, a to je dobrá vízia do budúcnosti sninského zápasenia. Aj keď sa venujeme prevažne voľnému štýlu, úspechy zbierame aj v grecko-rímskom štýle," konštatoval Erik Cap, manažér ZK Vihorlat Snina.
MARIÁN ŠKUBA
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.