Na Záhorí splnená misia - hladké víťazstvo

Sportnet|13. mar 2009 o 00:00

Chemesáci odohrali v stredu druhé štvrťfinálové stretnutie. Po tom, čo doma Malacky zdolali bez straty setu, rovnaký výsledok v ich prospech uzrel

svetlo sveta aj na palubovke súpera.

MALACKY. Tréner Záhorákov Boris Sládeček sa nádejal, že v odvete jeho zverenci úradujúceho majstra potrápia a získajú aspoň jeden set. Nestalo sa, chemesáci splnili misiu hladkým víťazstvom.

Bez problémov

Do zápasu vstúpili východniari servisom Mattu, ujali sa hneď vedenia 5:0, čím jasne naznačili, kto bude na palubovke pánom. V druhom dejstve dovolili domácim získať iba jedenásť bodov, tretie dejstvo sa vyvíjalo rovnako suverénne, i keď striedania a "nezohriatosť" nových hráčov kozmeticky pre Záhorákov set vylepšili (18:25). Za 68 minút sa hráči z palubovky poberali do šatní... "Bol to rovnaký zápas ako u nás doma, ba povedal by som, že sme sa k víťazstvu dopracovali ešte ľahšie. Domáci sa snažili o riskantný servis, vyrábali však až priveľa chýb, čo prešlo, zvládla naša prihrávka. Hrali sme koncentrovane, tempo sme držali od úvodu až do konca," konštatoval Marek Pollák.

Ukončiť sériu

Zajtra o 19.00 hod. sa na humenskej palubovke odohrá tretí štvrťfinálový zápas. Práve tri víťazstvá sú potrebné na ukončenie série. "Nič iné si ani nepripúšťame. Očakávam rovnaký priebeh, zápas nepodceňujeme, no myslím si, že diváci nebudú svedkami ani žiadnej volejbalovej drámy. Je našou povinnosťou ukončiť sériu," podotkol humenský 197 cm vysoký blokár.

Bude aj Záhreb?

Verejnosťou sa šíria rôzne (nepresné) informácie ohľadom neodohraného zápasu Chemes Humenné - MOK Záhreb (MEVZA). Riaditeľstvo humenského klubu obdržalo v uplynulých dňoch stanovisko MEVZY... Direktoriát MEVZA nariadil odohrať už 2-krát odložený zápas VK Chemes - MOK Záhreb v piatok 20. marca 2009 o 18.00 hod. v MŠH Humenné, ale súčasne prosí, aby MOK Záhreb potvrdil alebo okamžite dohodol s VK Chemes iný termín najneskôr do 13. marca 2009. V opačnom prípade bude zápas kontumovaný v prospech VK Chemes a všetky dôsledky a sankcie znáša MOK Záhreb...