Domáca rozlúčka s vysokým víťazstvom

Sportnet|14. mar 2009 o 00:00

GELNICA. Hostia s desiatimi hráčmi v poli prišli s jasnou taktikou - spomaľovať hru, šetriť sily na celý zápas. Domáci sa im, žiaľ prispôsobili a

preto diváci videli v prvej tretine nezáživný hokej. V druhej tretine sa už jednoznačne prejavila všestranná prevaha Gelničanov, ktorú postupne korunovali aj peknými gólmi. Konečný výsledok zodpovedá predvedenej hre aj postaveniu mužstiev v tabuľke. Diváci aplaudovali po skončení stretnutia domácim hráčom, ktorí im ďakovali za vernosť a povzbudzovanie počas celej sezóny. Posledný zápas, ktorý odohrajú Gelničania v Brezne už nič nezmení na tom, že Slovan Gelnica skončí v ročníku 2008/2009 na veľmi dobrom mieste.

Dobrá partia, dobré výsledky

Nováčik II. seniorskej ligy postupne zo zápasu na zápas zlepšoval výkonnosť, ktorá bola limitovaná tým, že na vlastný ľad sa chlapci dostali až po Mikuláši 2008.Chlapci vytvorili výborný kolektív, hrali s oduševnením, vierou po víťazstve a hlavne "srdcom pre Gelnicu". Túto vlastnosť si osvojili aj "negelničania", čo je veľmi priaznivé konštatovanie. Na úspechu gelnických hokejistov má veľkú zásluhu tréner Laco Strompf, ktorý v amatérskych podmienkach pripravoval a viedol mančaft skutočne profesionálne. Vďaka tréner, vďaka chlapci - hokejisti za úspešné zvládnutie prevej sezóny v gelnickej hale. Diváci sa na vás tešia v nasledujúcom ročníku a funkcionári veria, že tento kolektív sa udrží pokope a vykorčuľuje na gelnický ľad aj v sezóne 2009/2010.

Výsledok: Gelnica - Rimavská Sobota 7:1 (1:0, 2:0, 4:1), Cvejn 2, Findura 2, P. Gross, T. Gross, Laškody.

1.Brezno19 19 0 0 0 154:50 57

2.Ružomberok19 12 2 1 4 112:77 41

3.Gelnica19 6 3 3 7 79:112 27

4.Sabinov19 6 2 1 10 78:82 23

5.Humenné19 4 0 2 13 73:100 14

6.R. Sobota19 3 0 0 16 61:136 9

RL dorast/juniori: Gelnica - Sanok 4:2 (1:0, 2:0, 1:2), Fatura, P. Skalický, Oravec, Fecko.