Korzár logo Korzár
Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Kopecký s gólom

Štyria slovenskí hokejisti bodovali v sobotňajších zápasoch zámorskej NHL. Šiesty gól v aktuálnej sezóne strelil Tomáš Kopecký v drese Detroitu, v

ktorého drese sa už objavil aj uzdravený Marián Hossa.

NEW YORK. Obranca Bostonu Zdeno Chára a útočník Colorada Marek Svatoš asistovali pri víťazných góloch svojich tímov v dueloch s Islanders, resp. Edmontonom. Dôležitú gólovú prihrávku pri jedinom góle Los Angeles na ľade San Jose si do štatistík pripísal aj Michal Handzuš. „Králi" vďaka nej získali na ľade veľkého favorita aspoň bod za remízu v riadnom hracom čase. V akcii boli aj obaja slovenskí gólmani. Jaroslav Halák v Montreale neuspel v súboji s brankárskou legendou Martinom Brodeurom, hoci predviedol 45 úspešných zákrokov. Druhý slovenský brankár Peter Budaj bol už úspešnejší, keď podržal svoj tím v Edmontone a lavíny vyhrali po predĺžení 3:2.

Udalosťou soboty bol určite duel v Montreale, kde gólman New Jersey Martin Brodeur vyrovnal rekord ďalšej brankárskej legendy Patricka Roya. Tridsaťšesťročný veterán vychytal v rodnom meste už 551. víťazstvo v kariére a vyslúžil si ovácie vypredaného Bell Centra. Štvornásobný držiteľ Vezinovej trofeje môže dosiahnuť rekordné 552. víťazstvo už v utorok, keď na Deň sv. Patrika privítajú Devils doma Chicago.

Výsledky:

Boston - New York Islanders 2:1 (2:0, 0:1, 0:0). Góly: 4. Kessel (Ference, Montador), 5. Savard (Kessel, CHÁRA) - 31. Streit (Okposo, Park).

Philadelphia - New York Rangers 4:2 (1:1, 1:0, 2:1). Góly: 17. Hartnell (J. Carter, Lupul), 27. M. Richards (Timonen, Gagne), 46. Asham (Giroux, Carcillo), 55. Asham (Giroux, Carcillo) - 4. Antropov, 57. Avery (Dubinsky, Callahan).

St. Louis - Detroit 2:5 (1:0, 1:4, 0:1). Góly: 15. Oshie (McDonald, Backes), 30. Woywitka (Oshie, Backes) - 25. Daciuk (Stuart), 25. KOPECKÝ (Hudler, Filppula), 26. Lebda, 40. Daciuk (Franzen), 59. Zetterberg (Cleary).

Pittsburgh Ottawa 3:4 po sam. Nájazdoch (1:1, 2:0, 0:2 - 0:0, 0:1). Góly: 7. Godard (Dupuis, Orpik), 26. Crosby (Eaton, J.Staal), 39. Kennedy (Cooke) - 9. Campoli (J. Ruutu, Winchester), 53. Foligno (Neil), 54. Phillips (Heatley, Spezza), rozhodujúci nájazd premenil Comrie.

Buffalo - Atlanta 3:4 po sam. nájazdoch (0:1, 3:0, 0:2 - 0:0, 0:1). Góly: 34. Paille (D. Roy, Stafford), 37. D. Roy, 39. Afinogenov (Vanek) - 20. Viač. Kozlov (Bogosian, Enström), 54. Reasoner (Stuart), 60. T. White (Hainsey, Enström), rozhodujúci nájazd premenil Sterling.

Toronto - Calgary 8:6 (3:3, 2:1, 3:2). Góly: 9. Finger (Ponikarovskij), 11. J. Blake (Stralman, Mitchell), 11. Grabovskij (Ponikarovskij, Finger), 28. Hamilton (Devereaux, Stajan), 33. Mitchell (Stempniak, Schenn), 42. Kulemin (Ponikarovskij, Grabovskij), 47. Mayers (Schenn, Stajan), 60. Grabovskij (Ponikarovskij, Finger) - 12. O. Jokinen (Iginla, Aucoin), 18. Phaneuf (O. Jokinen, Aucoin), 20. Glencross (Iginla, Phaneuf), 39. O. Jokinen (Phaneuf, Kiprusoff), 51. Iginla (O. Jokinen, Glencross), 58. O. Jokinen (Aucoin, Cammalleri).

Montreal New Jersey 1:3 (1:2, 0:0, 0:1). Góly: 13. Plekanec (Brisebois, D´Agostini) - 6. Eliáš (Zajac, Parise), 12. Rolston (Hävelid, Eliáš), 53. Langenbrunner (Zajac, Parise).

Washington - Carolina 5:4 po sam. nájazdoch (2:1, 2:2, 0:1 - 0:0, 1:0). Góly: 11. Green (Siomin, Bäckström), 19. Ovečkin (Green, Siomin), 22. Siomin (Laich, Ovečkin), 33. Bäckström (Nylander, Siomin), rozhodujúci nájazd premenil Siomin - 10. Cole (E. Staal), 26. E. Staal (Ray Whitney, Seidenberg), 40. Ray Whitney (Cole, E. Staal), 51. Wallin (Seidenberg, Cullen).

Florida - Tampa Bay 3:4 po sam. nájazdoch (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0, 0:1). Góly: 16. Frolík (Booth), 38. Booth (Stillman, Weiss), 46. Booth (Weiss, Frolík) 39. Murphy (St. Louis, Stamkos), 54. St. Louis (Krajíček, Petiot), 57. Halpern (Petiot, Prospal), rozhodujúci nájazd premenil Stamkos.

Dallas - Minnesota 3:2 po predĺžení (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0). Góly: 2. Ott (Eriksson, Ribeiro), 21. Ott (Ribeiro, Eriksson), 63. Grossman (Eriksson) - 33. M. Koivu (Miettinen, Brunette), 34. Brunette (Schultz, Bouchard).

San Jose - Los Angeles 2:1 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 1:0). Góly: 6. M. Michálek (Pavelski, Boyle), rozhodujúci nájazd premenil Cheechoo - 21. Simmonds (Frolov, HANDZUŠ).

Phoenix - Nashville 0:2 (0:0, 0:1, 0:1). Góly: 35. Dumont (Sullivan, Sutter), 60. Legwand (Fiddler).

Edmonton - Colorado 2:3 po predĺžení (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1). Góly: 4. Nilsson, 55. Souray (Brodziak, Staios) - 16. Tucker (Ch. Stewart, Liles), 45. P. Šťastný (Liles, Wolski), 61. Liles (SVATOŠ. Hannan).

Chicago - Columbus 3:5 (0:2, 2:1, 1:2). Góly: 22. Seabrook (Keith, Versteeg), 24. Versteeg (Keith, Seabrook), 55. Kane (Toews, Barker) 1. Vermette (Umberger, Hejda), 12. Huselius (Voráček, Peca), 38. Vermette (Umberger, Ťutin), 44. Torres (Peca, Voráček), 60. Nash.

Vancouver - Los Angeles 4:2 (2:0, 0:0, 2:2). Góly: 11. Burrows (Pyatt, Mitchell), 18. Sundin (Bieksa, H. Sedin), 49. H. Sedin (Kesler, DEMITRA), 50. H. Sedin (D. Sedin, Salo) 47. Frolov (Moller, Stoll), 48. Kopitar (D. Brown).

1. Hossa (Detroit)63342761

2. Demitra (Vancouver)54172643

3. Chára (Boston)70162642

4. Šatan (Pittsburgh)65171936

5. Handzuš (Los Angeles)68142034

6. Svatoš (Colorado)61141933

7. Višňovský (Edmonton)5082331

8. Zedník (Florida)58141529

9. Kopecký (Detroit)6561319

10. Sekera (Buffalo)5731417

11. Meszároš (Tampa Bay)5221416

12. Jurčina (Washington)6931013

13. Gáborík (Minnesota)6325

14. Valábik (Atlanta)43055

15. Ölvecký (Minnesota)21224

16. Mihálik (Tampa Bay)7022

Brankári (za menom nasleduje počet zápasov, gólový priemer a percentuálna úspešnosť zákrokov):

Budaj (Colorado)482,9089,79(má na konte aj 1 asistenciu)

Halák (Montreal)292,9091,40

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

  1. Vitajte v postapokalyptickom svete
  2. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  3. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
  4. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  5. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
  6. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
  7. Kupujte originálne tonerové kazety HP
  8. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
  9. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  3. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
  4. Svet môžeme zlepšiť dobrými skutkami
  5. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  6. Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka
  7. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  8. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
  9. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
  10. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  1. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 17 015
  2. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 14 912
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 13 018
  4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 015
  5. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 11 878
  6. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 10 695
  7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 10 385
  8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 663
  9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 566
  10. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 9 537
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Koronavírus v Bardejove: Pilotné testovanie pokračuje (minúta po minúte)

V okrese Bardejov pokračuje celoplošné testovanie na Covid-19.

Plošné testovanie v Bardejove.
Košice pripravujú približne stovku odberných miest. Rokuje sa aj so súkromnými majiteľmi športovísk a spoločenských sál.
Kotlárovci na humenskom súde.
Kontajnerové stojisko v Prešove na Sídlisku III.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Hrozby zabrali, ľudia prišli. Oravčania stáli v radoch už pred testovaním

Tri a pol percentu doteraz testovaných odhalili nákazu.

Čakanie na testovanie na Orave.
Hornádska ulica v Krompachoch v piatok 10. apríla.

Život na Slovensku sa opäť obmedzuje, začína sa miernejší lockdown (prehľad)

Zákaz vychádzania sa netýka cesty do práce, na Orave a v Bardejove treba aj test.

Ženy po oslobodení koncentračného tábora Bergen-Belsen, 1945, ilustračná fotografia

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop