Korzár logo Korzár
Streda, 23. október, 2019 | Meniny má Alojzia
Nájdete nás na webe

Kopecký s gólom

Štyria slovenskí hokejisti bodovali v sobotňajších zápasoch zámorskej NHL. Šiesty gól v aktuálnej sezóne strelil Tomáš Kopecký v drese Detroitu, v

ktorého drese sa už objavil aj uzdravený Marián Hossa.

NEW YORK. Obranca Bostonu Zdeno Chára a útočník Colorada Marek Svatoš asistovali pri víťazných góloch svojich tímov v dueloch s Islanders, resp. Edmontonom. Dôležitú gólovú prihrávku pri jedinom góle Los Angeles na ľade San Jose si do štatistík pripísal aj Michal Handzuš. „Králi" vďaka nej získali na ľade veľkého favorita aspoň bod za remízu v riadnom hracom čase. V akcii boli aj obaja slovenskí gólmani. Jaroslav Halák v Montreale neuspel v súboji s brankárskou legendou Martinom Brodeurom, hoci predviedol 45 úspešných zákrokov. Druhý slovenský brankár Peter Budaj bol už úspešnejší, keď podržal svoj tím v Edmontone a lavíny vyhrali po predĺžení 3:2.

Udalosťou soboty bol určite duel v Montreale, kde gólman New Jersey Martin Brodeur vyrovnal rekord ďalšej brankárskej legendy Patricka Roya. Tridsaťšesťročný veterán vychytal v rodnom meste už 551. víťazstvo v kariére a vyslúžil si ovácie vypredaného Bell Centra. Štvornásobný držiteľ Vezinovej trofeje môže dosiahnuť rekordné 552. víťazstvo už v utorok, keď na Deň sv. Patrika privítajú Devils doma Chicago.

Výsledky:

Boston - New York Islanders 2:1 (2:0, 0:1, 0:0). Góly: 4. Kessel (Ference, Montador), 5. Savard (Kessel, CHÁRA) - 31. Streit (Okposo, Park).

Philadelphia - New York Rangers 4:2 (1:1, 1:0, 2:1). Góly: 17. Hartnell (J. Carter, Lupul), 27. M. Richards (Timonen, Gagne), 46. Asham (Giroux, Carcillo), 55. Asham (Giroux, Carcillo) - 4. Antropov, 57. Avery (Dubinsky, Callahan).

St. Louis - Detroit 2:5 (1:0, 1:4, 0:1). Góly: 15. Oshie (McDonald, Backes), 30. Woywitka (Oshie, Backes) - 25. Daciuk (Stuart), 25. KOPECKÝ (Hudler, Filppula), 26. Lebda, 40. Daciuk (Franzen), 59. Zetterberg (Cleary).

Pittsburgh Ottawa 3:4 po sam. Nájazdoch (1:1, 2:0, 0:2 - 0:0, 0:1). Góly: 7. Godard (Dupuis, Orpik), 26. Crosby (Eaton, J.Staal), 39. Kennedy (Cooke) - 9. Campoli (J. Ruutu, Winchester), 53. Foligno (Neil), 54. Phillips (Heatley, Spezza), rozhodujúci nájazd premenil Comrie.

Buffalo - Atlanta 3:4 po sam. nájazdoch (0:1, 3:0, 0:2 - 0:0, 0:1). Góly: 34. Paille (D. Roy, Stafford), 37. D. Roy, 39. Afinogenov (Vanek) - 20. Viač. Kozlov (Bogosian, Enström), 54. Reasoner (Stuart), 60. T. White (Hainsey, Enström), rozhodujúci nájazd premenil Sterling.

Toronto - Calgary 8:6 (3:3, 2:1, 3:2). Góly: 9. Finger (Ponikarovskij), 11. J. Blake (Stralman, Mitchell), 11. Grabovskij (Ponikarovskij, Finger), 28. Hamilton (Devereaux, Stajan), 33. Mitchell (Stempniak, Schenn), 42. Kulemin (Ponikarovskij, Grabovskij), 47. Mayers (Schenn, Stajan), 60. Grabovskij (Ponikarovskij, Finger) - 12. O. Jokinen (Iginla, Aucoin), 18. Phaneuf (O. Jokinen, Aucoin), 20. Glencross (Iginla, Phaneuf), 39. O. Jokinen (Phaneuf, Kiprusoff), 51. Iginla (O. Jokinen, Glencross), 58. O. Jokinen (Aucoin, Cammalleri).

Montreal New Jersey 1:3 (1:2, 0:0, 0:1). Góly: 13. Plekanec (Brisebois, D´Agostini) - 6. Eliáš (Zajac, Parise), 12. Rolston (Hävelid, Eliáš), 53. Langenbrunner (Zajac, Parise).

Washington - Carolina 5:4 po sam. nájazdoch (2:1, 2:2, 0:1 - 0:0, 1:0). Góly: 11. Green (Siomin, Bäckström), 19. Ovečkin (Green, Siomin), 22. Siomin (Laich, Ovečkin), 33. Bäckström (Nylander, Siomin), rozhodujúci nájazd premenil Siomin - 10. Cole (E. Staal), 26. E. Staal (Ray Whitney, Seidenberg), 40. Ray Whitney (Cole, E. Staal), 51. Wallin (Seidenberg, Cullen).

Florida - Tampa Bay 3:4 po sam. nájazdoch (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0, 0:1). Góly: 16. Frolík (Booth), 38. Booth (Stillman, Weiss), 46. Booth (Weiss, Frolík) 39. Murphy (St. Louis, Stamkos), 54. St. Louis (Krajíček, Petiot), 57. Halpern (Petiot, Prospal), rozhodujúci nájazd premenil Stamkos.

Dallas - Minnesota 3:2 po predĺžení (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0). Góly: 2. Ott (Eriksson, Ribeiro), 21. Ott (Ribeiro, Eriksson), 63. Grossman (Eriksson) - 33. M. Koivu (Miettinen, Brunette), 34. Brunette (Schultz, Bouchard).

San Jose - Los Angeles 2:1 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 1:0). Góly: 6. M. Michálek (Pavelski, Boyle), rozhodujúci nájazd premenil Cheechoo - 21. Simmonds (Frolov, HANDZUŠ).

Phoenix - Nashville 0:2 (0:0, 0:1, 0:1). Góly: 35. Dumont (Sullivan, Sutter), 60. Legwand (Fiddler).

Edmonton - Colorado 2:3 po predĺžení (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1). Góly: 4. Nilsson, 55. Souray (Brodziak, Staios) - 16. Tucker (Ch. Stewart, Liles), 45. P. Šťastný (Liles, Wolski), 61. Liles (SVATOŠ. Hannan).

Chicago - Columbus 3:5 (0:2, 2:1, 1:2). Góly: 22. Seabrook (Keith, Versteeg), 24. Versteeg (Keith, Seabrook), 55. Kane (Toews, Barker) 1. Vermette (Umberger, Hejda), 12. Huselius (Voráček, Peca), 38. Vermette (Umberger, Ťutin), 44. Torres (Peca, Voráček), 60. Nash.

Vancouver - Los Angeles 4:2 (2:0, 0:0, 2:2). Góly: 11. Burrows (Pyatt, Mitchell), 18. Sundin (Bieksa, H. Sedin), 49. H. Sedin (Kesler, DEMITRA), 50. H. Sedin (D. Sedin, Salo) 47. Frolov (Moller, Stoll), 48. Kopitar (D. Brown).

1. Hossa (Detroit)63342761

2. Demitra (Vancouver)54172643

3. Chára (Boston)70162642

4. Šatan (Pittsburgh)65171936

5. Handzuš (Los Angeles)68142034

6. Svatoš (Colorado)61141933

7. Višňovský (Edmonton)5082331

8. Zedník (Florida)58141529

9. Kopecký (Detroit)6561319

10. Sekera (Buffalo)5731417

11. Meszároš (Tampa Bay)5221416

12. Jurčina (Washington)6931013

13. Gáborík (Minnesota)6325

14. Valábik (Atlanta)43055

15. Ölvecký (Minnesota)21224

16. Mihálik (Tampa Bay)7022

Brankári (za menom nasleduje počet zápasov, gólový priemer a percentuálna úspešnosť zákrokov):

Budaj (Colorado)482,9089,79(má na konte aj 1 asistenciu)

Halák (Montreal)292,9091,40

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

  1. Týmto trikom sa dajú v aute umiestniť tri autosedačky
  2. Katarína pomáha ľuďom svojimi mydlami
  3. Komerčné priestory v Jarabinkách: Istí zákazníci = isté tržby
  4. Rehabilitačná lekárka radí: Aj sedieť treba vedieť.
  5. Zabudni na prvoplánové kostýmy. Tu sa budeš skutočne báť
  6. Ako jazdí VW T-Roc s výkonom 300 koní?
  7. V prvom roku fixný výnos až do 8,5 % ročne
  8. Pitný režim je dôležitý. Čo robiť, ak nám čistá voda nechutí?
  9. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
  10. Deti jedia málo ovocia a zeleniny. Multivitamíny ich nenahradia
  1. Komerčné priestory v Jarabinkách: Istí zákazníci = isté tržby
  2. Zabudni na prvoplánové kostýmy. Tu sa budeš skutočne báť
  3. Rehabilitačná lekárka radí: Aj sedieť treba vedieť.
  4. Zdravotné stoličky Adaptic sú v predaji tiež na Slovensku
  5. IT je dokonalá ukážka slovenskej kreativity. Tretia časť
  6. Ako jazdí VW T-Roc s výkonom 300 koní?
  7. V prvom roku fixný výnos až do 8,5 % ročne
  8. Pitný režim je dôležitý. Čo robiť, ak nám čistá voda nechutí?
  9. Deti jedia málo ovocia a zeleniny. Multivitamíny ich nenahradia
  10. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
  1. IBA DNES: Získajte plný prístup na SME.sk na 30 dní zadarmo 17 870
  2. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti) 12 618
  3. Karibik: Dokonalý oddych v špičkových hoteloch 9 642
  4. Výskumný park v Rakúsku zistil, ako sa býva najzdravšie 8 843
  5. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov 8 413
  6. Limitovaná ponuka: balík SME.sk + DIGI GO so zľavou až 52 % 7 246
  7. Prečo Lukáš chodí po tridsiatke ešte stále na strednú školu 5 769
  8. Lidl je odteraz všade! Vitajte v Lidl e-shope 5 473
  9. Vysokoškoláci zarobia už o 587 eur viac ako stredoškoláci 5 464
  10. 5 rád Ľudmily Kolesárovej, ako napísať projekt a získať grant 5 201

Neprehliadnite tiež

Poslanci schválili úver, úrad osloví tri komerčné banky kvôli najlepšej ponuke.

Kultúrny dom nebol skolaudovaný, Čiernej nad Tisou hrozí vysoká pokuta

Polícia ukončila vyšetrovanie spadnutého stropu, prokuratúra spis preskúma.

Takto to vyzeralo po páde stropu v kultúrnom dome.

V Ostrovanoch stavajú novú školu, ministerstvo má obavy zo segregácie

Podľa štátneho tajomníka zatiaľ obec postupuje na vlastnú päsť, starosta hovorí o najlepšom riešení.

M. Dužda, R. Popuša, K. Kurimská.

Díler drog z Bratislavy dostal v Košiciach 12-ročný trest

Cez celú republiku vozil na východ pervitín, dával ho aj 17-ročnej priateľke.

Pervitín vozil Michal na východ podľa objednávky odberateľov.

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop