Korzár logo Korzár
Štvrtok, 21. marec, 2019 | Meniny má Blahoslav
Nájdete nás na webe

Kopecký s gólom

Štyria slovenskí hokejisti bodovali v sobotňajších zápasoch zámorskej NHL. Šiesty gól v aktuálnej sezóne strelil Tomáš Kopecký v drese Detroitu, v

ktorého drese sa už objavil aj uzdravený Marián Hossa.

NEW YORK. Obranca Bostonu Zdeno Chára a útočník Colorada Marek Svatoš asistovali pri víťazných góloch svojich tímov v dueloch s Islanders, resp. Edmontonom. Dôležitú gólovú prihrávku pri jedinom góle Los Angeles na ľade San Jose si do štatistík pripísal aj Michal Handzuš. „Králi" vďaka nej získali na ľade veľkého favorita aspoň bod za remízu v riadnom hracom čase. V akcii boli aj obaja slovenskí gólmani. Jaroslav Halák v Montreale neuspel v súboji s brankárskou legendou Martinom Brodeurom, hoci predviedol 45 úspešných zákrokov. Druhý slovenský brankár Peter Budaj bol už úspešnejší, keď podržal svoj tím v Edmontone a lavíny vyhrali po predĺžení 3:2.

Udalosťou soboty bol určite duel v Montreale, kde gólman New Jersey Martin Brodeur vyrovnal rekord ďalšej brankárskej legendy Patricka Roya. Tridsaťšesťročný veterán vychytal v rodnom meste už 551. víťazstvo v kariére a vyslúžil si ovácie vypredaného Bell Centra. Štvornásobný držiteľ Vezinovej trofeje môže dosiahnuť rekordné 552. víťazstvo už v utorok, keď na Deň sv. Patrika privítajú Devils doma Chicago.

Výsledky:

Boston - New York Islanders 2:1 (2:0, 0:1, 0:0). Góly: 4. Kessel (Ference, Montador), 5. Savard (Kessel, CHÁRA) - 31. Streit (Okposo, Park).

Philadelphia - New York Rangers 4:2 (1:1, 1:0, 2:1). Góly: 17. Hartnell (J. Carter, Lupul), 27. M. Richards (Timonen, Gagne), 46. Asham (Giroux, Carcillo), 55. Asham (Giroux, Carcillo) - 4. Antropov, 57. Avery (Dubinsky, Callahan).

St. Louis - Detroit 2:5 (1:0, 1:4, 0:1). Góly: 15. Oshie (McDonald, Backes), 30. Woywitka (Oshie, Backes) - 25. Daciuk (Stuart), 25. KOPECKÝ (Hudler, Filppula), 26. Lebda, 40. Daciuk (Franzen), 59. Zetterberg (Cleary).

Pittsburgh Ottawa 3:4 po sam. Nájazdoch (1:1, 2:0, 0:2 - 0:0, 0:1). Góly: 7. Godard (Dupuis, Orpik), 26. Crosby (Eaton, J.Staal), 39. Kennedy (Cooke) - 9. Campoli (J. Ruutu, Winchester), 53. Foligno (Neil), 54. Phillips (Heatley, Spezza), rozhodujúci nájazd premenil Comrie.

Buffalo - Atlanta 3:4 po sam. nájazdoch (0:1, 3:0, 0:2 - 0:0, 0:1). Góly: 34. Paille (D. Roy, Stafford), 37. D. Roy, 39. Afinogenov (Vanek) - 20. Viač. Kozlov (Bogosian, Enström), 54. Reasoner (Stuart), 60. T. White (Hainsey, Enström), rozhodujúci nájazd premenil Sterling.

Toronto - Calgary 8:6 (3:3, 2:1, 3:2). Góly: 9. Finger (Ponikarovskij), 11. J. Blake (Stralman, Mitchell), 11. Grabovskij (Ponikarovskij, Finger), 28. Hamilton (Devereaux, Stajan), 33. Mitchell (Stempniak, Schenn), 42. Kulemin (Ponikarovskij, Grabovskij), 47. Mayers (Schenn, Stajan), 60. Grabovskij (Ponikarovskij, Finger) - 12. O. Jokinen (Iginla, Aucoin), 18. Phaneuf (O. Jokinen, Aucoin), 20. Glencross (Iginla, Phaneuf), 39. O. Jokinen (Phaneuf, Kiprusoff), 51. Iginla (O. Jokinen, Glencross), 58. O. Jokinen (Aucoin, Cammalleri).

Montreal New Jersey 1:3 (1:2, 0:0, 0:1). Góly: 13. Plekanec (Brisebois, D´Agostini) - 6. Eliáš (Zajac, Parise), 12. Rolston (Hävelid, Eliáš), 53. Langenbrunner (Zajac, Parise).

Washington - Carolina 5:4 po sam. nájazdoch (2:1, 2:2, 0:1 - 0:0, 1:0). Góly: 11. Green (Siomin, Bäckström), 19. Ovečkin (Green, Siomin), 22. Siomin (Laich, Ovečkin), 33. Bäckström (Nylander, Siomin), rozhodujúci nájazd premenil Siomin - 10. Cole (E. Staal), 26. E. Staal (Ray Whitney, Seidenberg), 40. Ray Whitney (Cole, E. Staal), 51. Wallin (Seidenberg, Cullen).

Florida - Tampa Bay 3:4 po sam. nájazdoch (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0, 0:1). Góly: 16. Frolík (Booth), 38. Booth (Stillman, Weiss), 46. Booth (Weiss, Frolík) 39. Murphy (St. Louis, Stamkos), 54. St. Louis (Krajíček, Petiot), 57. Halpern (Petiot, Prospal), rozhodujúci nájazd premenil Stamkos.

Dallas - Minnesota 3:2 po predĺžení (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0). Góly: 2. Ott (Eriksson, Ribeiro), 21. Ott (Ribeiro, Eriksson), 63. Grossman (Eriksson) - 33. M. Koivu (Miettinen, Brunette), 34. Brunette (Schultz, Bouchard).

San Jose - Los Angeles 2:1 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 1:0). Góly: 6. M. Michálek (Pavelski, Boyle), rozhodujúci nájazd premenil Cheechoo - 21. Simmonds (Frolov, HANDZUŠ).

Phoenix - Nashville 0:2 (0:0, 0:1, 0:1). Góly: 35. Dumont (Sullivan, Sutter), 60. Legwand (Fiddler).

Edmonton - Colorado 2:3 po predĺžení (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1). Góly: 4. Nilsson, 55. Souray (Brodziak, Staios) - 16. Tucker (Ch. Stewart, Liles), 45. P. Šťastný (Liles, Wolski), 61. Liles (SVATOŠ. Hannan).

Chicago - Columbus 3:5 (0:2, 2:1, 1:2). Góly: 22. Seabrook (Keith, Versteeg), 24. Versteeg (Keith, Seabrook), 55. Kane (Toews, Barker) 1. Vermette (Umberger, Hejda), 12. Huselius (Voráček, Peca), 38. Vermette (Umberger, Ťutin), 44. Torres (Peca, Voráček), 60. Nash.

Vancouver - Los Angeles 4:2 (2:0, 0:0, 2:2). Góly: 11. Burrows (Pyatt, Mitchell), 18. Sundin (Bieksa, H. Sedin), 49. H. Sedin (Kesler, DEMITRA), 50. H. Sedin (D. Sedin, Salo) 47. Frolov (Moller, Stoll), 48. Kopitar (D. Brown).

1. Hossa (Detroit)63342761

2. Demitra (Vancouver)54172643

3. Chára (Boston)70162642

4. Šatan (Pittsburgh)65171936

5. Handzuš (Los Angeles)68142034

6. Svatoš (Colorado)61141933

7. Višňovský (Edmonton)5082331

8. Zedník (Florida)58141529

9. Kopecký (Detroit)6561319

10. Sekera (Buffalo)5731417

11. Meszároš (Tampa Bay)5221416

12. Jurčina (Washington)6931013

13. Gáborík (Minnesota)6325

14. Valábik (Atlanta)43055

15. Ölvecký (Minnesota)21224

16. Mihálik (Tampa Bay)7022

Brankári (za menom nasleduje počet zápasov, gólový priemer a percentuálna úspešnosť zákrokov):

Budaj (Colorado)482,9089,79(má na konte aj 1 asistenciu)

Halák (Montreal)292,9091,40

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

  1. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť
  2. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  3. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
  4. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
  5. Investment Advisory Guide for Slovakia
  6. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  7. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka
  8. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019
  9. Máte pri čítaní „krátke ruky“? Vitajte vo svete štyridsiatnikov
  10. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali
  1. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  2. Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?
  3. Burza pracovných príležitostí opäť na Stavebnej fakulte STU
  4. Počet ochorení na rakovinu stále stúpa. Nepodceňujte prevenciu
  5. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
  6. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
  7. Forum Prešov má platné stavebné povolenie a začína s výstavbou
  8. Slávnostná inaugurácia rektora a dekanov fakúlt EU v Bratislave
  9. Investment Advisory Guide for Slovakia
  10. Ako naučiť vaše deti správne zaobchádzať s peniazmi?
  1. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka 27 819
  2. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť 21 338
  3. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov 21 190
  4. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov 18 268
  5. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019 13 635
  6. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky 13 034
  7. Prievidzská firma je malý zázrak. Uznáva ju americké letectvo 11 066
  8. Netradičná dovolenka? Plavba Stredomorím aj s letenkami v cene 7 104
  9. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali 6 844
  10. Máte pri čítaní „krátke ruky“? Vitajte vo svete štyridsiatnikov 6 769

Neprehliadnite tiež

Pamiatkar o košickom generele: Prichádza neskoršie, ale je veľmi potrebný

Upozorňuje, aby sa z centra nestalo panoptikum či mesto braku.

Kedysi sa električky premávali po Hlavnej. Ukazujú to historické zábery.
Areál bývalej kafilérie chce investor využiť na vybudovanie spaľovne komunálneho odpadu.

Maľovaný domček v Kolbasove si fotografujú turisti i miestni

Mladí manželia v ňom zachovali čo najviac pôvodného.

Belasý domček v Kolbasove je ako z rozprávky.

Kauzu mafiánskej vraždy bude pojednávať už tretí senát

Branislav Adamčo musí dokazovať nevinu na košickom súde po tretí raz.

Branislav Adamčo

Popradským žolíkom v semifinále môže byť Belluš

Bývalý hráč Banskej Bystrice verí v postup.

Poprad si na domácom ľade vybojoval postup do semifinále.

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Mistrík odstúpil z prezidentského súboja, podporil Čaputovú

Mistríkovo rozhodnutie ocenil aj prezident Kiska a tiež podporil Čaputovú.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Toto by Čaputová nemala zahodiť

Po dvadsiatich rokoch môže prvé kolo vyhrať blok mimo Smeru a HZDS.

AUTO

Prichádza malé SUV Škoda Kamiq. Aké sú naše prvé dojmy?

Zaboduje priestorom aj bohatou výbavou.

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop