Humemenné postúpilo

Sportnet|16. mar 2009 o 00:00

KOŠICE. Volejbalová extraliga mužov mala na programe tretie zápasy štvrťfinále play off. Istým semiinalistom v sérii, ktorá sa hrá sa na 3 víťazstvá

sa stalo Humenné. Chemes vyhral s Malackami aj tretí duel v rade.

Humenné - Malacky 3:1 (-20, 13, 15, 20) - konečný stav série 3:0

Domáci vo veľmi slabom zápase podcenili svojho súpera v prvom sete. V ďalšej časti stretnutia už boli Humenčania lepším tímom a víťazstvom 3:1 si zabezpečili postup medzi štvoricu najlepších.

Zápas trval 81 min, rozhodovali: Höger a Servický, 400 divákov.

Nové Mesto nad Váhom - Svidník 3:1 (16, 23, -20, 21) - stav série 2:1

Domáci nastúpili koncentrovane, v prvom sete si vytvorili náskok a s prehľadom si ho udržiavali. V druhom dejstve sa Svidník vrátil k výkonu z predchádzajúceho súboja, bojovalo sa o každú loptu a diváci videli dlhé výmeny. V koncovke však uspeli hráči Nového Mesta. Hostia potom získali tretí set, no v ďalšom sa opäť presadili domáci a rozhodli tak o svojom víťazstve.

Zápas trval 100 min, rozhodovali: Daruľa a Mokrý, 400 divákov.

Ďalší výsledok: Nitra - Zvolen 3:2 (25, -21, -23, 19, 13) - stav série 1:2.