Utorok, 19. marec, 2019 | Meniny má Jozef

Poprad stále bod za Nitrou

Hokejová extraliga pokračovala stretnutiami playout. Poprad na domácom ľade zdolal už zachránenú Žilinu. No keďže Nitra doma zvíťazila nad Kežmarkom,

Poprad je jedno kolo pred koncom na nelichotivej jedenástej pozícii bod za Nitrou.

Nitra - Kežmarok 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

Góly: 4. Podstavek (M. Školiak), 15. Mertel (Marek Slovák), 31. S. Saliji (Kmeč) - 28. Jelínek (Škovira, P. Segľa), 40. D. Brejčák (Šechný, Brincko). Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Orolin, Tvrdoň, 1801 divákov.

Nitra: I. Fedor - Rais, M. Školiak, D. Halász, Bobček, Vozdecký, J. Kudrna, Ďurkech, G. Saliji - Čaládi, T. Chrenko, Podstavek - Marek Slovák, Mertel, Rumpel - Kmeč, Dobrý, S. Saliji - M. Chrenko, Baran, H. Ručkay. Kežmarok: Klempa - R. Gavalier, M. Žemba, D. Brejčák, Brincko, Bača, Jelínek, Flašar, Bartoň - Škovira, Slaninák, P. Svitana - Bednár, Šechný, M. Drotár - P. Segľa, Paľovčík, V. Žemba - Čížek, Klein, Schneider.

NITRA. Už 201 sekúnd po úvodnom vhadzovaní sa ujali vedenia domáci, keď Albínovi Podstavkovi stačilo nastaviť hokejku na strieľanú prihrávku od Školiaka a do prázdnej bránky otvoril skóre. V 5. min štvrtý útok domácich efektne zakombinoval, k zakončeniu sa dostal Baran, no jeho pokus backhandom Klempa lapačkou zneškodnil. Druhý gól prišiel v 15. min, keď sa Marek Mertel dostal k puku v ľavom kruhu a švihom trafil odkryté miesto pod hornou žŕdkou 2:0. V závere tretiny tempo hry upadlo a Nitrania odchádzali do šatní s dvojgólovým vedením. V úvode druhej časti hry vybojoval Kežmarčan Slaninák buly pre Škoviru, ktorý v dobrej pozícii švihom prestrelil. V 27. min roztočili hostia kolotoč okolo domácej bránky, no po strele Brincka puk neskončil v bránke, avšak o minútu boli hráči Kežmarku, keď v presilovke na modrej čiare napriahol Jelínek a puk zastavila až sieť Fedorovej bránky - 2:1. V polovici riadneho hracieho času šli domáci opäť do dvojgólového náskoku keď sa odrazené mu puku medzi kruhmi dostal Samir Saliji a tvrdou ranou zvýšil. V 33. min mohli Nitrania zvýšiť skóre, no po Podstavkovej prihrávke Tomáš Chrenko v samostatnom nájazde trafil hornú žŕdku. V 36. min nechali domáci hráči príliš veľa priestoru Paľovčíkovi, ktorý sa dostal až k bekhendovému zakončeniu, no netrafil Fedorovu bránku. V samom závere druhej tretiny hostia znížili stav, keď Brejčák ušiel po ľavej strane a presnou strelou vedľa Fedora upravil na 3:2. Na začiatku tretej časti zápasu sa do výbornej šance dostal Žemba, keď po krátkom úniku v útočnom pásme tesne minul domácu bránku a na ďalšiu nebezpečnú akciu museli čakať diváci až do 50. minúty, keď sa Podstavek natlačil cez Brincka až k backhandovému zakončeniu, no Klempa dobre zasiahol lapačkou. Pri záverečnej power-play mohol skórovať do prázdnej brány Kmeč, no nastrelil Kežmarčana Brincka a skóre 3:2 sa už nezmenilo.

(sita)

Poprad - Žilina 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 7. R. Stantien (Mlynarovič), 54. Fabian (Rataj) - 59. Hriňa (Hájnik). Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Országh - Korba, Kalina, 1064 divákov.

Poprad: Melicherčík - Fabian, Kasík, Michal Segľa, Dora, J. Brejčák, O. Malinský, M. Gavalier, Vojsovič - Lapšanský, Rataj, Weissmann - M. Bartánus, Jarolín, M. Lukáč - Mlynarovič, R. Stantien, D. Buc - Vandas, Holečko, Paločko. Žilina: Beňo - Hriňa, Škuta, Javín, Šimka, Horák, Krčula, Sekáč, Turoň - Čacho, Klouda, Krajči - Vala, Škoda, Jabrocký - M. Kokavec, Koložváry, Hájnik - Valašek, V. Piatak, Brandis.

POPRAD. Po prehre v Nitre sa nad Popradom sťahujú husté čierne barážové mračná, preto potrebovali domáci bezpodmienečne bodovať. Lepšie začali "kamzíci", keď v 7. min otvoril skóre zápasu Stantien. Aj v ďalších minútach boli útočnejší domáci, ale absentovala u nich presnejšia a dôraznejšia streľba. Slabý a nevýrazný hokej pokračoval aj v druhej časti. Skromné šance na obidvoch stranách bez problémov likvidovali obaja brankári. Za zmienku stála iba Lapšanského príležitosť v závere tretiny. V úvode záverečnej časti výborná Bartánusova príležitosť skončila na betónoch Beňa. Fabianov gól v 54. min padol v presilovke a znamenal víťazstvo, ktoré vykresalo iskričku nádeje pre domácich. Hriňov gól prišiel už neskoro.