Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Východniari získali po bode

Košická rezerva remizovala s vedúcim InteromPrvá futbalová liga mala na programe 21. kolo. Stretnutie Michalovce - Podbrezová bolo preložené. V

Košická rezerva remizovala s vedúcim Interom

Prvá futbalová liga mala na programe 21. kolo. Stretnutie Michalovce - Podbrezová bolo preložené. V akcii tak boli dva kluby z východu. Oba si do tabuľky pripísali po jednom bode. Humenné remizovalo v Trenčíne, kde od 7. minúty viedlo, ale po zmene strán domáci vyrovnali. Košická rezerva privítala vedúci Inter. Bratislavčania vyhrávali v polčase 2:1, ale béčku MFK sa podarilo gólom z penaly vyrovnať.

Humenné - Trenčín 1:1 (0:1)

HUMENNÉ. Trenčiansky favorit vybehol na trávnik v modrých náhradných humenských dresoch, pretože červenú sadu mu rozhodca popri bordovo - čiernej kombinácii 1. HFC neschválil...

Od úvodu to bolo rušné stretnutie, od 7. min. boli psychicky na koni hostia. Brankár Stefanovič vyhodil loptu Šalatovi, ten sa pošmykol, čo využil Ereros a zoči-voči humenskému gólmanovi nezaváhal. Humenskou odpoveďou boli dva rohové kopy a strela Rožníka ľavačkou vedľa. V 26. min. vyslal Lukšík jedovku spoza šestnástky, no Stefanoviča neprekvapil. Hneď o dve minúty opäť agilný Lukšík našiel centrom Ererosa, ktorý sa ocitol na päťke nebránený. Autor trenčianskeho gólu však v tutovke prestrelil. Najväčšia humenská šanca prvého dejstva sa zrodila v 35. min., kedy sa lopta dostala cez Ma. Pyrku - Bačíka až k Labunovi, ktorý z 12 m tesne minul. Priamy kop Rožníka brankár Volešák kryl, na druhej strane Križko po rohu hlavičkoval prudko, no nepresne.

Po prestávke začali domáci svižne a už v 48. min. favoritovi zatrnulo. Po centri Ma. Pyrku napriahol Labun volejom, no loptu stačil Ševela tečovať na roh. Humenský odchovanec (v jari aj nová tvár mužstva) bol pri chuti. Strelecké šťastie skúšal v 53. i 57. min., bránu však minul. Zlomový okamžik stretnutia prišiel po hodine hry. Najskôr po rohu Knappa hlavičkoval Peciar z 8 m, Stefanovič reflexívne vytlačil loptu na brvno, tá sa následne odrazila pred čiaru a Ma. Pyrka nebezpečenstvo uhasil. Hra sa presunula pred trenčiansku svätyňu - Bačík od čiary odcentroval, Šuľák postrčený na loptu nedočiahol, Labun ju spracoval a z 12 m trafil presne k žrdi. Po centri Lišivku sa zaskvel Volešák, hostia prestriedali, v závere pritlačili, skórovať mohol v 88. min. Depetris, no jeho krížnu strelu odvrátil pred čiarou Hanc.

MARIÁN ŠKUBA

Góly: 64. Labun - 7. Ereros. Žlté karty: Čavojský, Labun - Gergel, Peciar, Kleščík. Rozhodoval: Horváth. Divákov: 720. 1. HFC: Stefanovič - Paraska (58. Pavol Šuľák), J. Lukáč, Hanc, Šalata - Ma. Pyrka, Čavojský, Lišivka (89. Jurov), Labun (90. Hamuľák) - M. Rožník, Bačík. Tréner Jozef Škrlík. AS: Volešák - Kleščík, Križko, Ševela, Peciar - Gergel (69. Kubík), Knapp (75. Bubenko), Lukšík, Čirik (75. Godál) - Depetris, Ereros. Tréner Ivan Galád.

Košice B Inter 2:2 (1:2)

LIČARTOVCE. Líder bol favoritom a po zakopnutí prenasledovateľov netajil, že na domovskom trávniku košickej rezervy chce bodovať naplno. Lenže domáci tím sa súpera zvučného mena nezľakol. Dokonca už v 7. minúte Polgár v šestnástke fauloval nedovolene Jurča, ktorý z jedenástky prekonal brankára Krnáča. Bol to vlastne iba začiatok zápasu, takže hostia viditeľne zvýšili obrátky a v 21. minúte K. Kratochvíl po zmätkoch v košických zadných radov lacno vyrovnal. To akoby prinieslo nervozitu do obrannej formácie, ktorá aj s pasívnymi stredoipoliarmi pomohla Interu pripraviť si niekoľko šancí. Z nich dve najväčšie však mal na svojich kopačkách rýchly a dôrazný Tomčák. Prvé sólo, ktoré sa zrodilo na diskutabilnej hranici mimo hry. pre vychýlenú mušku nevyužil, ale pri druhom sa už v 36. min. nemýlil, takže hostia sa ujali vedenia. V týchto fázach boli nielen skúsenejším, ale aj futbalovejším mužstvom, no v koncovke zlyhali. Takto do šatne išli iba s jednogólovým náskokom. Béčko sa zrejme z chýb poučilo, pretože po prestávke začalo hrať disciplinovanejšie, dôraznejšie, a keďže sa zlepšili aj hráči stredovej formácie a celý kolektív nezložil zbrane, dočkali sa odmeny. Po hodine hry Jurčo pekne prenikol a v šestnástke sa pohral s loptou i brankárom Krnáčom, verdikt rozhodcu Samotného bol jednoznačný: nedovolený zákrok potrestal žltou kartou i jedenástkou, ktorú Jurčo opäť suverénne premenil, takže žlto-čierni sa musel napokon uspokojiť s remízou, aj keď mali dlhé minúty tromfy v rukách.

EUGEN MAGDA

Góly: 7. a 61. Jurčo (oba z 11 m) 21. P. Kratochvíl, 36. Tomčák. Rozhodca: Samotný. Diváci: 150. Žlté karty: Ľ. Gajdoš, M. Tóth, Školník, Šoltís Tomčák, Burza, Krnáč, Kiss. KOŠICE B: Brudňak M. Tóth, Adamica (46. Šproch), Školník, M. Adam (78. Beck) Šoltís (80. Hanzuš), Karaš, Juhar Serečin, Ľ. Gajdoš Jurčo. INTER: Krnáč Kratochvíl, Mihálik, Polgár, Burza Kosmeľ (79. Chlebo), Kiss, Sedlák, Fieber Hodek (86. Kuba) , Tomčák.

NAJLEPŠÍ STRELCI

11 GÓLOV: Števko (Ružomberok "B"), Gašpar (Michalovce), Depetris (Trenčín)

9 GÓLOV: Hlohovský, Gergel (obaja Trenčín)

8 GÓLOV: Vencel (Šaľa)

7 GÓLOV: Viskup (Michalovce), Gibala (R. Sobota), Ondráš (Lučenec), Hricov (Humenné/Lučenec)

6 GÓLOV: Maruniak (Prievidza), Tomko (Podbrezová)

5 GÓLOV: Majtán, Hodek, Sedlák (všetci Inter), Masár (Lučenec/Prievidza)

PROGRAM - 22. KOLO

Sobota 21. marca: Lučenec - Košice B (15.00), Podbrezová - Humenné (15.00), Rim. Sobota - Šaľa (15.00)

Dun. Nedeľa 22. marca: Streda B - Trenčín (10.30), Ružomberok B - Prievidza (10.30), Inter - Michalovce (15.00).

ĎALŠIE VÝSLEDKY

Šaľa - Lučenec 0:4 (0:0). Góly: 51. a 84. Hoferica, 56. Balaško, 75. Rohovský, ŽK: 42. O. Lancz (Šaľa), ČK: 69. Harvilko (Šaľa) za faul, rozhodovali: Sedlák - Ádám, Bobko, 569 divákov.

Prievidza - R. Sobota 2:1 (1:0). Góly: 45. Masár, 67. Helbich (z pok. kopu) - 90.+ Pisár (z pok. kopu), ŽK: 24. Šlosár, 50. Pavlovkin, 69. Pastva - 44. Gibala, rozhodovali: Smolák - Kubačka, Jankovič, 870 divákov.

D. Streda "B" - Ružomberok "B" 0:3 (0:2). Góly: 21. R. Jendrišek, 45. M. Gallo, 81. M. Almaský, ŽK: 72. L. Zápotoka (D. Streda "B"), rozhodovali: Eperješi - Likavský, Vindiš, 140 divákov.