Streda, 23. október, 2019 | Meniny má Alojzia

Úspšný vstup odevákov do odvety

Východniarské derby v Poprade odložené Počas zimnej prestávky nastali v druhej lige skupine východ zmeny, keď zo súťaže pre ekonomické problémy

Východniarské derby v Poprade odložené

Počas zimnej prestávky nastali v druhej lige skupine východ zmeny, keď zo súťaže pre ekonomické problémy vystúpili Žiar n. Hronom. Aj preto mala v prvom kole voľno Čadca. Východu domáceho prostredia využili v prvom kole hráči predposledných Lipian a získali cenné body. Naopak sa nedarilo doma Spišiakom, ktorí pustili perie s Dolným Kubínom, ktorý si upevnil post lídra. Pre nespôsobilý terén bol východniarské derby v Poprade preložené na 18. apríla.

Sp. N. Ves D. Kubín 0:2 (0:0)

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Hneď v prvom jarnom kole narazili Spišiaci na najatraktívnejšieho súpera z čela tabuľky. Zo začiatku to bol typický prvý jarný zápas, keď sa hral nezáživný futbal. Až 28. minúta priniesla vzrušenie v podobe šance domáceho Stadnyka. Hostia pozorne bránili a čakali na svoju príležitosť. V 35. minúte mali k tomu veľmi blízko. Úvod druhého polčasu bol pre domácich ako zo zlého sna. Po dvoch rýchlych protiútokoch najprv v 50. minúte skóroval Savič a o šesť minút neskôr ho napodobnil spoluhráč Patrik Čarnota. Snaha Novovešťanov o skorigovanie výsledku bola len platonická. Väčšie príležitostí mali Kubínčania. Po samostatnom úniku Chovanca v 78. min. sa vyznamenal domáci brankár Tököly. O štyri minúty opäť Mihálik v dobrej pozícii nemieril presne. A do tretice, ani v sľubnej šanci v 87. minúte Siman neprekonal pozorného gólmana domácich. Za predvedený výkon si Dolný Kubín tri body zaslúžil.

Góly: 50. Savič, 56. Čarmola. Rozhodca: Gál. ŽK: Čomič. Divákov: 400.

Sp. Nová Ves: Tököly- Petruš, Sirko (58. Horváth), Maxim - Stadnyk, Stanislav, Kandráč, Kováč, Čekovský - Ondáš, Čomič. Dolný Kubín: Trabalík- Savič, P. Čarnota (61. Horecký), Bakoš (75. Mihálik) - Siman, Drengubiak, Kubala (80. Stolárik), Chovanec, J. Čarnota - Sadržakov, Tomáš.

J. PETRUŠKA

Lipany Tur. Teplice 2:0 (0:0)

LIPANY. Deň pred stretnutí boli ešte obavy, či sa vôbec bude dať hrať. V Lipanoch však spravili všetko preto, aby sa hralo. Súboj po jeseni predposlednej Odevy s poslednou Aquou napokon odohrali na dobrom trávniku. Domáci na iné ako na výhru ani nepomýšľali. Podľa toho aj zápas o existenčné body začali. Lipany pritlačili. Už v 4.minúte po Matejom zahranom rohovom kope a dorážaní J. Angeloviča, zblízka tesne veľa pravej žrde trafil Šuhaj. Po chvíli zase spoza šestnástky tesne minul Aleksič. Nuž a v 6.minúte hlavičku J. Angeloviča bravúrne vyrazil gólman hostí Machovič. Ten bol aj v ďalšom priebehu najlepším hráčom ŠK Aqua. Hostia pohrozili do prestávky len dvakrát. Urgela v sľubnej pozícii bránu netrafil, Privitzera v gólovej šanci vychytal spoľahlivý R. Vaško. Pred prestávkou dve gólmi zaváňajúce príležitosti nevyužil I. Pončák. Odeva sa gólu konečne dočkala v 64.minúte. Striedajúci Sekerák po rohovom kope predĺžil center k Šuhajovi, ktorý zblízka ponúknutú šancu bezpečne premenil. O deväť minút zase "úradovali" Sekerák so Šuhajom. Strelec gólu dobre vypálil, no brankár hostí vyrazil. Akciu ďalej potiahol Sekerák, ktorého obrancovia súpera zastavili v šestnástke len za cenu faulu. Nariadenú jedenástku rutinérsky premenil Matej.

Góly: 64.Šuhaj, 75.Matej z 11m. ŽK: J. Angelovič Jeťko, Šavol, Kempný, J. Koleno, Privitzer. Rozhodca: Bucko. Divákov: 655. ŠK Odeva: R. Vaško - Mi. Hricov, Gomoľa, J. Angelovič, Matej Drobňák, Š. Jacko, D. Haničák, I. Pončák Aleksič (62.Sekerák), Šuhaj (76.Hudý). ŠK Aqua: Machovič - Ladňák (42.P. Koleno), Kravárik, Ižip, Šavol Kempný, Slatinský (58.Schmidt), Urgela, J. Koleno Jeťko (82. Greschner), Privitzer.

J. LEŠKO

Trebišov - Bánová 1:1 (0:0)

TREBIŠOV. Prvý polčas za veľa nestál a hŕstku divákov prebrali iba ojedinelé strelecké pokusy. Ako prví sa o zmenu skóre pokúšali hostia, najprv L. Ďuratný v ideálnej pozícii netrafil loptu a vzápätí strelu Mana vyrazil brankár Poľacký. Domáci si prvú vážnejšiu príležitosť vypracovali po štvrťhodine, keď po centri E. Lukáča hlavičkoval Bánovčan Povinec k žrdi vlastnej brány, ale pohotový brankár Škrobák zachránil. V 42. minúte sa k slovu opäť dostal hosťujúci Mano, jeho hlavička skončila v náručí Poľackého. Bánová udrela hneď po prestávke, do brejku sa dostal Filo, sám zoči-voči brankárovi nezaváhal a poslal hostí do vedenia. Domáci sa z letargie prebrali v 55. minúte, keď najprv spálil šancu Ľ. Rusnák a potom prudké strely Toporčáka a M. Lukáča skončili na hradbe brániacich tiel hostí. Domáci sa dočkali po hodine hry, brankár Škrabák nedôslednej odkopol loptu za obranu, dostal sa k nej Ľ. Rusnák a do prázdnej brány vyrovnal na 1:1. Zvyšný priebeh zápasu sa niesol v znamení trebišovskej prevahy, ale keďže sa šanca Kotľára ani dobrá strela Gombára neujali, skončil sa zápas remízou.

Góly: 60. Ľ. Rusnák - 48. Filo. ŽK: Toporčák - Ďurica, Podhradský, Škrobák. Rozhodoval: Kakaščík. Diváci: 250. SLAVOJ: Poľacký - Kročko, Hoffman, Capko, Oláh - M. Lukáč (87. Drobňák), Gombár, Guman (46. Kotľár), E. Lukáč - Ľ. Rusnák, Toporčák. TJ JEDNOTA: Škrobák - D. Ďuratný, Povinec, Podhradský, L. Ďuratný - Ďurica, Hýll, Padala, Stalmašek (90. Kosa) - Filo, Mano (46. Labuda).

J. ČÚRNY

n B. Bystrica "B" - Lipt. Mikuláš 2:2 (1:1). Góly: 18. Laksík, 62. Vajda - 28. a 90.+ Tomko, ČK: 40. Gálik (B. Bystrica "B") po 2. ŽK, rozhodoval: Gábor, 115 divákov.

n Žilina "B" - St. Ľubovňa 0:0. Rozhodoval: Marhefka, 100 divákov.

n Podbrezová "B" - Prešov "B" 2:1 (2:0). Góly: 18. Kostúrik, 26. Giertl - 68. Kirňák, rozhodoval: Perašín, 180 divákov

Program 17. kola

Sobota o 15.00 h: Lip. Mikuláš - Trebišov, Bánová - Žilina B, St. Ľubovňa - Podbrezová B, D. Kubín - T. Teplice, nedeľa o 10.30 h: B. Bystrica B - Lipany

Prešov B - Poprad, o 15.00 h: Vranov - Čadca.