Streda, 23. október, 2019 | Meniny má Alojzia

Pomohli iné kopačky

Humenčania uhrali proti favorizovanému Trenčínu cenný bod. Najsmutnejším domácim hráčom bol obranca Adrián Šalata.HUMENNÉ. Pred stretnutím

HUMENNÉ. Pred stretnutím vychádzali z humenskej kuchyne hlasy, že spokojnosť by bola po záverečnom hvizde aj s bodom. Po 90 minútach svietil na tabuli stav 1:1, prianie bolo splnené.

Návrat po roku

Odchovanec humenského futbalu Adrián Šalata naposledy okúsil majstrovské stretnutie pred viac ako rokom. V poslednom jesennom kole súťažného ročníka 2006/2007 hral 1. HFC Humenné v Lučenci. V základnej zostave sa objavil aj 23-ročný obranca, do štatistiky stretnutia, v ktorom východniari prehrali 1:2, sa zapísal žltou kartou. Na dlhý čas to bol jeho posledný zápas, pretože počas zimnej prípravy si pretrhol kolenné väzy, nasledovala operácia a nútená pauza. Presne o rok sa do zimnej prípravy zapojil, návrat na hraciu plochu v zápase sa konal práve proti Trenčínu. "Vzišlo to z nutnosti zmeny zostavy. Ruslan Ljubarskij stál pre štyri žlté karty, Ivo Lišivka sa posunul do stredu zálohy a mňa určil tréner na kraj obrany," podotkol Adrián Šalata.

Chyba mrzela

Šťastne sa však pre navrátenca do humenskej zostavy stretnutie nezačalo. Už v 7. min. brankár Stefanovič vyhodil loptu práve k Šalatovi, ten sa v osudnej chvíli pri jej spracovaní pošmykol, lopty sa zmocnil Ereros a zapísal si prvý gól v slovenskej súťaži. "Bola to veľká chyba, veľmi ma to mrzí. Ospravedlnenie nie je žiadne, takúto hrúbku jednoducho nemôžem v stretnutí spraviť. Pykali sme za to gólom. Veľmi som si prial, aby sme aspoň vyrovnali, pretože ak by sa výsledok nezmenil, prehru by som zapríčinil ja. Ešteže sa to skončilo aspoň tak," konštatoval smutný obranca.

Kopačky, kopačky...

Humenská hracia plocha bola pripravená veľmi dobre, aj tak však bolo pre futbalistov dôležité zvoliť vhodné kopačky. Adrián Šalata to nespravil. "V prvom polčase som mal 'lisované', šmýkal som sa, nemal stabilitu, aj tá chyba vznikla práve z toho. Cez prestávku som si prezul 'kolíkové' a bolo to o inom. Za obutie je zodpovedný hráč, možno, ak by som tú chybu nespravil, aj by sme vyhrali. Čo už," povzdychol si s kyslým úsmevom. V druhom dejstve bol totiž Adrián Šalata istý v zákrokoch vo vzduchu i na zemi.

Humenské dresy

Perličkou stretnutia bola aj skutočnosť, že Trenčania vybehli na stretnutie v humenských dresoch. Ich červenú sadu náhradný rozhodca Šipoš k bordovým dresom 1. HFC nepripustil, a tak si vyberali z ponuky humenských modrých, zelených a oranžových dresov.