Navrátenec Toporčák čakal v premiére lepší výsledok

Sportnet|17. mar 2009 o 00:00

V prvom polčase hral v útoku, v druhom v stredovej formácii. Viac sa mu darilo po prestávke.TREBIŠOV. V sobotu odštartovali jarnú majstrovskú

V prvom polčase hral v útoku, v druhom v stredovej formácii. Viac sa mu darilo po prestávke.

TREBIŠOV. V sobotu odštartovali jarnú majstrovskú odvetu aj futbalisti druholigového Slavoja Trebišov. Premiéra im nevyšla celkom podľa predstáv, pretože s nováčikom súťaže z Bánovej doma iba remizovali 1:1.

Veľa ich nespoznal

Jednou z nových, respektíve staronových tvárí v drese Slavoja bol ofenzívny stredopoliar Štefan Toporčák. Ten Trebišov opustil pred vyše rokom. Prijal ponuku českého druholigového HFK Olomouc a v roku 2008 nastúpil za holický futbalový klub v sedemnástich stretnutiach. "Musím sa priznať, že medzitým sa v Trebišove veľa zmenilo. Spoznal som len zopár hráčov, aj tréner je nový, ale teší ma to, že sa tu rysuje celkom dobrá hráčska partia," povedal 24-ročný odchovanec košického futbalu, ktorý v prvom polčase operoval na hrote útoku. Viac však pookrial, keď ho tréner stiahol do stredovej formácie. "Lepšie sa mi hrá pod hrotom, kde môžem tvoriť, nielen čakať na prihrávky. Aj preto sa mi hralo po prestávke lepšie. Horšie je, že sme nedosiahli lepší výsledok. Hoci sme mali herne navrch, dokázali sme len vyrovnať. V premiére sme čakali lepší výsledok," priznal Štefan Toporčák.

V Liptove neprehrať

Navrátenec z českého angažmánu okamžite potvrdil, že v omladenom mužstve Slavoja bude patriť medzi lídrov. Chce to len viac času, vzhľadom na to, že je s mužstvom relatívne krátko a navyše sa v sobotu prvýkrát predstavili na prírodnej tráve. V tejto súvislosti sa vynára aj otázka, s akým cieľom pôjdu Zemplínčania v najbližšom kole do Liptovského Mikuláša. "Naším cieľom je bodovať v každom zápase, preto budeme chcieť neprehrať," dodal Š. Toporčák.