Rožňavčanky podľahli Slovanu o tri body

Sportnet|17. mar 2009 o 00:00

Zápasom so Slovanom sa pre rožňavský MBK AGROTRADE tohtoročná extraliga skončila. Vyrovnané stretnutie bolo do konca otvorené a hoci Rožňavčanky v

závere bojovali o remízu, súper bol o tri body lepší.

ROŽŇAVA. V ostatných dvoch zápasoch si rožňavské basketbalistky pripísali víťazstvá, ktoré do istej miery pomohli nájsť stratenú sebadôveru. Zápas so Slovanom bol jednak rozlúčkou s tohtoročnou extraligou, ale na druhej strane

čo-to naznačil aj do ďalšej časti. Tou bude príprava na dve barážové stretnutia.

Ako na hojdačke

Hráčky Slovana začali dobre a hneď v úvode si vytvorili mierny náskok. Hostky ho však postupne dokázali eliminovať a štvrtinu nakoniec vyhrali o bod. V druhej časti hry boli domáce o čosi lepšie, čím získali polčasové vedenie o štyri body.

Vyrovnaná partia pokračovala aj po zmene strán. Tretia štvrtina sa znova skončila nepatrným rozdielom. Necelé tri minúty pred koncom sa domácim hráčkam, ktorým síce chýbala Talajková, ale nahradili ju Križmová, Riecka či Paulovičová, podarilo odskočiť na sedem bodov. V poslednej minúte bol stav 73:68, zdalo sa rozhodnuté, no opak bol pravdou. Rožňavčanky trojkou znížili, potom takticky faulovali. Domáce premenili jednu šestku. O vyrovnanie sa potom pokúsila Beňušková, no tretia trojka jej v tomto zápase už nepadla, keď sa lopta odrazila od obruče von.

Vypadli strelkyne

"Zápas bol otvorený od začiatku do konca. Nám nanešťastie vypadli tri kľúčové strelkyne, Serbákovej, Pinkney ani Bártovej to teraz nepadalo ani z pripravených pozícií. Toto prispelo k našej prehre v útočnej fáze, v obrane sme zasa prehrávali súboje na perimetri. Domáce hráčky, dirigované Rieckou, tieto chyby neomylne využívali," povedal tréner MBK AGROTRADE Rožňava Jozef Ištoka a pokračoval, "vidím tu však aj pozitívum. Hoci nezabrali opory, zabralo družstvo. Na zápas vonku sme zahrali veľmi slušne. Vychádzalo nám to aj v obrane, no chvíľami sme zasa robili veľké chyby."

Trochu voľna

Rožňavčanky majú teraz pred sebou viac ako šesťtýždňové čakanie na barážového súpera. Rozhodne sa o ňom medzi štvoricou družstiev, keď sa do prvoligovej nadstavby dostali Slovan Bratislava B, ŠBK Lúky, Ružomberok B a Cassovia B. "Dievčatá teraz dostali prestávku do budúcej stredy a potom bude príprava pokračovať," uviedol J. Ištok. O trochu viac voľna dostala B. Pinkney, ktorá sa po mesiacoch strávených v Európe vráti na chvíľu do USA.

FAKTY

n Slovan Bratislava - MBK AGROTRADE Rožňava 74:71 (20:21, 39:35, 57:55)

SLOVAN: Križmová 28, Riecka 21, Paulovičová 7, Kadlečíková 2, Rykulská 0 (Malinková 9, Horonyová 7, Smuteková 0), AGROTRADE: Bridges 14, Matulová 10, Serbáková 8, Repaszká 0, Pinkney 0 (Ciulisová 14, Egedová 11, Beňušková 9, Bártová 5), TH: 22/18 - 20/13, FAULY: 22 - 22, 5 faulov: Rykulská, TROJKY: 6 - 6, divákov 150, rozhodovali Doušek a Lacko