Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Strapko hviezdou zápasu

Hádzanári Inžinierskych stavieb Košice si svojimi nepresvedčivými výkonmi v posledných štyroch stretnutiach poriadne skomplikovali situáciu na druhej

priečke. Dovolili súperom ukrojiť z deväťbodového náskoku, ktorý sa stenšil na dva a štyri body.

KOŠICE. V doterajších stretnutiach mali priaznivejšiu bilanciu s bratislavskými policajtmi a pred sobotňajším zápasom boli stavbári zdravo sebavedomí. Nepripúšťali si zakopnutie, skôr všetci verili v prerušenie troch prehier v rade.

Opäť slabší druhý polčas

Nie je zvykom v hádzanej vyhodnocovať prvú, druhú či tretiu hviezdu zápasu, ako je to v hokeji, ale v súboji IS s ŠKP jednoznačne vyčnievala ľavá košická spojka Martin Strapko. Už v súboji s Prešovom narobil svojimi strelami problémy brankárom hostí, no tentoraz bol jednoducho na neudržanie. Mal veľmi dobrú efektivitu, keď z 19 striel dal 15 gólov. "V seniorskom drese je to môj strelecký rekord. Som rád, že sa mi takto strelecky darilo. Až na jeden gól zo sedmičky ostatné padli z hry. Na jednej strane som mal radosť, ale na druhej som bol sklamaný, že sme nevyhrali. Veľmi sme chceli vyhrať po troch prehrách. Snáď v súboji s Bardejovom už vyhráme," priznáva úspešný strelec stavbárov M. Strapko. Východniari v prvom dejstve boli lepším celkom a nebolo prekvapením, že polčas vyhrali rozdielom piatich gólov 17:12. Ten akoby ich uspokojil a v druhom nechali priestor domácim, ktorí otočili skóre vo svoj prospech. "Nepremenili sme niekoľko šancí a rovnako sme nebránili dôrazne. Namiesto toho, aby náš náskok narastal, sme zbytočne inkasovali a súpera stavali na nohy," hovorí M. Strapko. Zbytočné chyby ich takmer stáli zisk bodu, lebo v závere prehrávali o dva góly, ale dokázali aspoň vyrovnať, hoci v posledných sekundách hostitelia zahodili čistú šancu. Košičania po tretí raz doplatili na slabší druhý polčas, keď predtým zbabrali duel na Považí aj v N. Zámkoch. V nich nedokázali vydolovať bod ako s policajtmi. "Len ťažko nájsť slová, v čom to je, lebo predtým sme práve lepšie zvládali druhé dejstvá. Ináč ako poľavenie sa to nedá povedať a môžeme byť radi, že sme získali aspoň bod, lebo domáci mali víťazný gól na dosah, keď trafili žrď," povedal M. Strapko. Po sľubnom prvom polčase stavbári uhrali aspoň cenný bod v boji o druhú priečku. Štyri kolá pred skončením základnej časti im Považská Bystrica aj Nové Zámky nepríjemne dýchajú na chrbát a verme, že ich útoky bez problémov odvrátia a udržia si výhodné druhé miesto pred play-off.