Tesné prehry mladých basketbalistov Popradu

Sportnet|21. mar 2009 o 00:00

Mladí popradskí basketbalisti mali v hre tri zo štyroch družstiev. Zatiaľ čo tímy starších žiakov a starších mini žiakov bojovali na domácej

palubovke v telocvični ZŠ Francisciho II v rámci Východoslovenských krajských majstrovstiev, mladší žiaci sa zúčastnili žiackeho basketbalového turnaja vo Svite. Naši chlapci sa v konkurencii nestratili a tento turnaj vyhrali. Žiaľ, družstvá starších žiakov a starších mini žiakov nedokázali svojich súperov zdolať.

POPRAD. Zvlášť mrzia tesné prehry starších mini žiakov, ktorí v oboch svojich vystúpeniach proti družstvu BK´ 99 Prešov prehrali len o dva body (31:33 a 21:23).

Starší žiaci sa stretli so svojím tradičným rivalom, družstvom BK AC LB Spišská Nová Ves, ktoré sa aktuálne nachádza na druhom mieste tabuľky. Chlapci nastúpili s odhodlaním svojho súpera zdolať. Žiaľ, ani v tomto dueli sa to nepodarilo, aj keď v prvom z dvoch zápasov k tomu chýbal len malý krôčik.

St. žiaci: BK Poprad - BK AC LB Sp. N. Ves 79:85

Najstarší hráči v klube BK Poprad nastupovali proti tabuľkovo vyššie postavenému súperovi, ktorý okupuje tretie miesto v tabuľke. Chlapci začali trochu ustráchane, zodpovednosť akoby im zväzovala ruky. Na hre však bola cítiť zmena taktiky domáceho trénera. Druhá štvrtina kopírovala tú prvú, no hráči zo Spiša začali viac faulovať a domáci sa umnou hrou približovali k úspešnej polovici prvého zápasu. V tretej štvrtine už domáca "lokomotíva" išla naplno. Tabuľkovo vyššie postavení susedia zrazu nevedeli, kde im hlava stojí. Veľa faulovali a Poprad začal doťahovať. Nervozita, ktorá na ihrisku vládla, bola zrazu krájateľná, pretože domáci doťahovali a hostia akosi strácali dych. Štvrtá štvrtina mala byť v jasnej réžii domáceho družstva, no preťahovaná z jednej aj z druhej strany naberala na obrátkach. Nakoniec viac chýb v domácom kolektíve rozhodlo o tom, že domáci nedokázali poraziť už rozobratých Spišiakov, ktorí, povedzme si úprimne, disponovali vyrovnanejším kádrom a v zápase im do deravého koša spadlo naozaj všetko.

Jozef Pavlovič (tréner Popradu): "Na stretnutie sme sa zodpovedne pripravovali. Zohrali sme v týždni veľmi dobrý zápas so staršími dievčatami, ktoré hrali niečo podobné ako Spišiaci. Taktika nám vychádzala do bodky. Chlapci bojovali ako vlci, no šťastena a guľatá lopta nám veľa toho v tomto zápase nedarovali. Chcem pochváliť Ondrejčíka, Pichu, Minčáka, Sillu, Krejčího, Turčana a Košického. Ostatní opäť nejako nevynikli, čo nás nakoniec stálo cenný skalp súpera."

BK Poprad - BK AC LB Sp. N. Ves 39:64

Druhý zápas sa začal na počudovanie diváka i samotných tímov úplne inak. Domáci vyhrali prvú štvrtinu o 12 bodov. Bol to dobrý základ pre druhú päťku, ktorá, žiaľ, nedokázala tento náskok udržať, dokonca inkasovala aj niečo navyše. Opäť sa ukázala širšia lavička hostí. Dokázali otočiť zápas vo svoj prospech, čomu nasvedčovalo ku koncu zápasu prestriedanie rezerv oboch tímov.

Jozef Pavlovič (tréner Popradu): "Čo povedať... Prvá päťka podala fantastický výkon oproti tej druhej a nejde tu vôbec o nejaký rozdiel. V oboch päťkách je niekoľko výborných individualít, no akosi to neviem skĺbiť do žiadaného efektu. Nezvládli sme druhú a tretiu štvrtinu. Keď som už videl na chalanoch únavu a trochu aj rezignáciu, dal som priestor lavičke a všetci, samozrejme, ak chceli, si mohli schuti zahrať. Na záver by som zhodnotil rolu rozhodcov. I keď sa to nepatrí, nemôžem si to odpustiť. Sú takisto súčasťou hry, a preto podliehajú kritike, či už publika, alebo trénerov. Diferentný výkon dvojice bol neskutočný. Nešťastím však je, že na to doplácajú deti a ich túžba víťaziť. Musím pochváliť omnoho mladšieho rozhodcu Veisa. Tak pískajúceho arbitra, pri jeho mladom veku, na Slovensku len tak nevidno. Rád by som predošlú vetu zvýraznil a poslal rozhodcovskej komisii. Toho staršieho radšej nespomeniem."

Súpiska BK Poprad: Minčák Maroš - kapitán, Graciak Lukáš, Macko Michal, Turčan Tomáš, Beck Daniel, Krejčí Jakub, Košický Samuel, Jeník Martin, Silla Lukáš, Picha Dominik, Ondrejčík Dávid, Šulík Róbert.