Východniari vonku bez gólu i bez bodu

Sportnet|23. mar 2009 o 00:00

MICHALOVCE I KOŠICE B NEZVLÁDLI KONCOVKUVšetky tri prvoligové východoslovenské tímy sa cez víkend predstavili na ihriskách súperov, kde sa im

MICHALOVCE I KOŠICE B NEZVLÁDLI KONCOVKU

Všetky tri prvoligové východoslovenské tímy sa cez víkend predstavili na ihriskách súperov, kde sa im nedarilo. Domov sa totiž vracajú bez bodu i bez streleného gólu. K bodovému zisku boli najbližšie hráýči košickej rezervy, ktorý oň prili tri minúty pred koncom. Len o tri minúty skôr sa na Pasienkoch s bodom rozlúčili Michalovčania. Humenčabnia zas nestačili na stále sa zlepšujúcu Podbrezovú. Dunajskostredské béčko inkasovalo ďalší debakel. Celkové je to už jeho piate stretnutie, v ktorom inkasovalo päť a viac gólov. Prakticky je už jeho osud spečatený.

Inter - Michalovce 1:0 (0:0)

BRATISLAVA. Žltočierni útočili na štadióne ŠKP Dúbravka aktívnejšie ako hostia. V prvom polčase sa dlhými loptami s podporou vetra dostávali za obranu, ale bez zakončenia. Po prvom rohovom kope zabránil Mihálikovi skórovať pri vzdialenejšej žrdi obetavým zákrokom Coulibaly. Po prestávke predĺžil Tomčák loptu hlavou do šestnástky Chlebovi, ktorý tiesnený obrancom prestrelil. Potom prišli tri šance hostí. Jevľanov hruďou pripravil loptu na strelu Gašparovi, ktorý ju zle trafil a vzápäti sa dva razy vyznamenal brankár Krnáč. V 56. min končekmi prstov podvihol na brvno torpédo Jevľanova z priameho kopu z 20 m a o minútu vyrazil strelu ukrajinského stredopoliara z rohu päťky. Po priamom kope Jevľanova rozhodca nezbadal, ako Kiss stiahol pred bránou Vajdu. Na druhej strane Kubovu strelu pod brvno z roho päťky reflexívne vyrazil Ferenc. Štipľavú strelu Marošiho spoza šestnástky zbadal v poslednom momente a nasledoval siedmy rohový kop Interu. Po vzdušnom súboji v päťke spadla lopta pred Fiebera, ktorý ju pohotovo napálil do vinkla a rozhodol o tom, že Inter zvíťazil aj v jedenástom domácom stretnutí.

Gól: 84. Fieber. ŽK: Sedlák, Fieber - Jevľanov. Rozhodoval: P. Hrčka. Divákov: 717. INTER: Krnáč - Kratochvíl, Mihálik, Polgár, Burza - Kosmeľ (77. Maroši), Kiss, Sedlák, Fieber - Tomčák (67. Hodek), Chlebo (55. Kuba). MFK ZEMPLÍN: Ferenc - Uhľár, Kovalík, Coulibaly, Krakovský - Ruskovský (75. Hreško), Vajda, Jevľanov, Viskup - Gašpar (65. Kozár), M. Adam.

(tom)

Podbrezová - Humenné 2:0 (1:0)

Úvod patril domácim, ale strela Tírera tesne minula ľavú žrď a Bartoš pálil nad brvno. V 9. min priamy kop Tírera z hranice šestnástky Stefanovič s námahou vyrazil. O štyri minúty si vymenili miesta Turňa so Snitkom, ktorý zbehol po krídle a jeho center umiestnil hlavou do siete Chomistek. V polovici prvej časti hry opäť centroval Snitka, no na jeho center nedosiahol ani nabiehajúci Bartoš a ani Kostúrik. V úvode druhého dejstva začali hostia aktívnejšie, domáca obrana ich však nepúšťala do blízkosti Ihradského, ktorý nahradil chorého Hanáka. V domácom drese sa potom predstavili dvaja novici Šulek a Kiška. A bol to práve Kiška, ktorý sa v šestnástke hostí uvoľnil, vylákal na seba Hanca, nezištne prihral voľnému Chomistekovi a ten do prázdnej bránky vsietil - 2:0. Pár minút pred koncom predviedol samostatnú akciu výborne hrajúci Savič, na jeho spätnú prihrávku si v pokutovom území nabehol striedajúci Piatka, no trafil len do spojnice brvna a žrde...

Góly: 13. a 70. Chomistek. ŽK: Ľubarskij. Rozhodoval: Fajčík. Divákov: 750. ŽP ŠPORT: Ihradský - Snitka, Gajdošík, Kožička, Savič - M. Turňa, Svintek, Tírer (64. Šulek), Chomistek - Kostúrik (57. Kiška), I. Bartoš (78. Piatka). 1. HFC: Stefanovič - M. Paraska, Hanc, Joz. Lukáč, Lišivka - Čavojský, Mičič (37. D. Pyrka), Labun, Mat. Pyrka - M. Bačík (74. Stankovič), Ľubarskij.

(tomi)

Lučenec - Košice B 1:0 (0:0)

LUČENEC. Hostia s viacerými áčkarmi začali nebojácne a Juhar v 11. min krížnou jedovatou strelou ohrozil Michalíka. Na opačnej strane Boháčik vo výhodnej streleckej pozícii zbytočne prihrával. V 33. min obišiel Balaška Kolbas, no jeho strelu brankár domácich chytil. Po kombinácii Ďuricu s Boháčikom Boháčikov prudký center Školník odkopol do bezpečia. Minútu pred koncom polčasu musel po Gogovej akcii zasahovať domáci stopér Golian. Asi najväčšiu šancu na skórovanie mal Goga, no sám pred Michalíkom netrafil bránu. Domáci búšili do obrany súpera, ale Balaškova technická strela išla tesne vedľa. V 64. min po Rohovského milimetrovom centri Kamendy dal hlavou len do rúk Pulena. Neskôr Rohovský nedal ešte dve tutovky. V 78. min už Balaškova strela smerovala do brány, keď pohotovo zasiahol Kaminský. Rozhodnutie prišlo v 87. min: Gonos zahral priamy kop, lopta sa od zadákov hostí odrazila pred voľného Kamendyho a ten lobom spoza šestnástky prehodil Pulena - 1:0.

Gól: 87. Kamendy. ŽK: Kamendy, Kitaš, Zubo - Mil. Adam. Rozhodoval: Valášek. Divákov: 680. FK LAFC: M. Michalík - Balaško, Golian, Staško, Gonos - Kitaš, Hoferica, Pet. Ďurica (67. Zubo), Kamendy - Boháčik (81. L. Hricov), Rohovský (90+. Bajza). MFK B: Pulen - Mik. Tóth, Kaminský, Školník, R. Šimko - Karaš (66. Ľ. Gajdoš), Juhar, Mil. Adam (89. Adamica), Kolbas - Goga (76. Oros), Serečin.