Piatok, 22. marec, 2019 | Meniny má Beňadik

Líder vstúpil do jarnej fázy vo veľkom štýle

Strelci sa ešte po zimnej prestávke neprebudiliPo zimnej prestávke sa rozbehla aj najvyššia regionálna futbalová súťaž zápasmi 17. kola. Strelci sa

Strelci sa ešte po zimnej prestávke neprebudili

Po zimnej prestávke sa rozbehla aj najvyššia regionálna futbalová súťaž zápasmi 17. kola. Strelci sa ale ešte celkom nie všade prebudili, lebo tri zápasy (Krásna - Šaca-Brekov, Svidník Barca a Sp. Podhradie N. Hrušov) sa skončili zmierlivým bezgólovým výsledkom a dovedna deväť tímov sa v koncovke nepresadilo. Líder z Moldavy ale naštartoval jarnú časť zápolení vo veľkom štýle a upevnil si svoje postavenie víťazstvom triedy doma nad V. Tatrami. Z popredných celkov pelotónu nezaváhal ani Bardejov proti V. Šarišu či Lok. Košice s Giraltovcami. Remízou sa skončilo meranie síl v Sobranciach, kde sa predstavil Sabinov, ktorý do prestávky viedol. Stropkovčania rozhodli o zisku troch bodov v súperení s Topoľanmi už do prestávky.

Krásna - Šaca-Brekov 0:0

KOŠICE. V nedeľňajšom príjemnom počasí domáci hráči začali zápas rezko a už v úvodných minútach chceli potvrdiť rolu favorita. Prvú šancu domáceho mužstva už v 5. min. zahodil Golenya, keď netrafil prázdnu bránu. V 7. min. toho istého hráča vychytal hosťujúci brankár. V 10. min. pohrozili hostia, keď najprv domáci nebezpečnú situáciu riešili odkopom na roh a po jeho rozohratí vynikajúcim zákrokom riešil situáciu domáci brankár. Postupne hra v prvom polčase upadla do priemeru. V tejto fáze vzrušili divákov len dve strely domácich, ktoré tesne minuli bránu. V 45. min. sa domáci dočkali obrovskej šance na otvorenie skóre, ale L. Surgent nepremenil. Do druhého polčasu domáci nastúpili evidentne so snahou skôr rozhodnúť zápas. Snaha síce bola, ale zrejme nervozita na začiatku odvetnej jarnej časti sa podpísala pod ich výkon. Vypracovali si síce šance, ale nepresnosťou ich nedokázali zrealizovať. Celkove aj keď domáci mali navrch, hosťujúce mužstvo bojovnosťou uhralo v Krásnej nerozhodný výsledok.

ŽK: Smetanka, Balóg, Molčan (hostia). Pred 180 divákmi rozhodoval Kuspan. MFK: Tkáč - Domanič (69. Surgent M.), Kassai, Kičura, Estočin - Matia, L. Surgent (77. Krajcar), Golenya, Chitava - Bálint, Človečko. ŠACA-BREKOV: Smetanka - Otu-Raymond (67. Kováč), Kovalčík, Lindvai T. Balóg - Frajkor, Feč, J. Lindvai (58. Uhliarik), Leško - Piga, Molčan.

V. WANTRUBA

Sobrance - Sabinov 1:1 (0:1)

SOBRANCE. Dobre hrajúcich Sobrančanov schladil v 9.min. hosťujúci Sochovič. Dostal prihrávku medzi váhajúcich stopérov a otvoril strelecký účet zápasu - 0:1. Šarišania boli pri chuti a o sedem minút jeden z ich hráčov trafil brvno. Po polhodine hry sa osmelili aj Zemplínčania. Simčíkova strela z voleja skončila v náručí brankára a v závere polčasu Smolák minul na päťke výhodnú loptu. Sobrančania udreli aj v prvej polovici II.dejstva. V 54.min. Komár z malého vápna netrafil sabinovskú svätyňu. O tri minúty nervózny Chýrik pri samostatnom nájazde zašliapol a stratil loptu. Domáce mužstvo sa dočkalo vyrovnania po dvoch tretinách hry. V 63.min. dôsledný Komár po skrumáži dotlačil loptu do siete - 1:1. V posledných fázach duelu Sabinovčania spálili dve dobré strelecké možnosti, a tak sa súperi rozišli zmierlivo.

Góly: 63. Komár - 9. Sochovič, ŽK: Smoľák, Pavlina, Mihaľovič - Lukáč. Rozhodoval: Dubinský. Divákov: 300. SOBRANCE: Polomský - Kaplač, Mihaľovič (88. Rejta), Pavlina, Simčík - Romanec (46. Roško), Komár, Chýrik, Ličko - Smoľák, Praščák, SABINOV: Valkovič - Kontroš, Bystroň, Demko, Lukáč (62. Martauz) - Sochovič, Andraščík, Dlugoš, (67. Ižarik), Pemelár (55. Futej) - Lukáč, Samič

(janč)

Moldava - V. Tatry 5:0 (1:0)

MOLDAVA. Aj keď to pre Tatrancov dlho nevyzeralo na výprask, napokon sa domáci po zásluhe radovali z dokonalej vendety za jedinú jesennú porážku v súťaži. Silný vietor až priveľmi tlačil loptu smerom ku brankárovi hostí a tak dobre vyzerajúca šanca Jurka už v 1. minúte napokon predčasne skončila v náručí Hájovského. Rovnaký osud postihol pokusy J. Majoroša i Hanzela. Keď sa zdal byť gólman V. Tatier už prekonaný, dvakrát ho od pohromy zachraňoval jeho spoluhráč Cehula. Skóre otvoril až po polhodine hry parádnou strelou Majný. Po prestávke sa určitý čas zdalo, že by si hostia chceli trúfnuť aj na viac, než len na bránenie. Niekoľkokrát pomotali hlavy domácej defenzíve. Ale bol to len klam, ktorému možno aj niektorí hráči spod Tatier uverili a doplatili na to. Keď Jurko takmer roztrhol sieť za Hájovským, akoby zatrúbil na totálnu ofenzívu. Útok za útokom sa valili na ich bránu a bolo iba otázkou času, kedy sa do siete dostanú ďalšie lopty. Posledná desaťminútovka vyznela ako exhibícia Luhového zverencov. Do listiny úspešných strelcov sa zapísal najprv Seman, ktorý sa o to pokúšal pomerne často, no za chrbát Hájovského sa dostala až vrátená strela po Jurkovej žrdi. V samom závere sa trénerovi za dôveru odvďačil maďarský legionár Balogh. Ten v 88. min. a v nastavenom čase perfektne trafil dvakrát akoby cez kopirák.

Góly: 30. Majný, 68. Jurko, 80. Seman, 88. a 90.+ Z. Balogh. Rozhodoval: Zubka. Divákov: 1 100. ŽK: Andraščík - Fabuľa, Šefc, Krempaský. MOLDAVA: Novák - P. Balog, Kováč, Aličkovič, Majný - Andraščík, J. Majoroš, Seman, Šrobár (55. Z. Balogh) - Jurko, Hanzel (78. Hritz). V. TATRY: Hájovský - Šimšaj, Fabuľa, Cehula, Šefc - Palguta (59. Porochnavý), Krempaský (73. Regitko), Kakaščík, Verešpej - Zorský, Buc.

R. RONDZIK

Lok. Košice - Giraltovce 2:1 (0:0)

KOŠICE. Lokomotíva od úvodného hvizdu rozhodcu mala stretnutie pod kontrolou. Hostia boli svojím spôsobom veľmi nepríjemným súperom, hrali na jdnoducho a účelne. V domácom mužstve dvakrát nepremenil šance Mišenčík, ale celé stretnutie bolo v réžii Lokomotívy Košice. Víťazstvo bolo zaslúžené, aj keď hostia boli zdatným súperom.

Góly: 61., 80. Gedeon - 80. Blaško. ŽK: Dubecký (hostia). Pred 200 divákmi rozhodoval Ištoňa.

LOKOMOTÍVA: Repovský - Haničák, Chalupka, Baránek, Jurek - Lipnický (81. Molnár), Mišenčík, Berta, Gazda (65. Chmelo) - Gedeon, Kľučár (84. Grünwaldský). GIRALTOVCE: Štefaník - Partila, Dubecký, Mižák (62. Magáč), Varga - Harčár, Digoň (60. Puhák), Harčárik, Čabala (62. Blaško)- Vojta, Uhrín.

P. HOJSÁK

Bardejov - V. Šariš 2:0 (1:0)

BARDEJOV. Na dobrom trávniku hostia sústredene bránili a prvú strelu na ich bránu vyslal Brodský. Pri ďalšej akcii už zaváhali a inkasovali. Hanuščák poslal do pokutového územia presný center, ktorý obrancovia nezvládli a po chybe brankára Babjaka kanonier Kuhajdík zakotúľal loptu do siete. Domáci naďalej hrali na jednu bránu, volili činnosti po krídlach i priamočiaro, ale komplikovanými prihrávkami a aj chybami často prišli o loptu dobrým pohybom hostí. V obrannom vale pivovarníkov dominovali Miroslav a Vladimír Kerestešovci a zdatnému Kubánkovi sa darilo v strede. No domáca brána bola pre nich príliš vzdialená. V 39. min. mohol zvýšiť aktívny Hanuščák, ale trafil len do brvna. Až v 59. min. Petrašovu odrazenú strelu Cenker premenil na 2:0. Po rohu Brodského zblízka slabou loptou neprekonal brankára Palša. Veľkošarišania bránili celým mužstvom, vydržali kondične a podržal ich brankár M. Lukáč. Azda najkrajšie akcie sa zrodili v závere. Najprv po Kuhajdíkovej prihrávke Riapošovu strelu obranca hostí odvrátil na roh a Pisárik sa z malého vápna pomýlil a namieril nad bránu.

Góly: 9. Kuhajdík, 59. Cenker. ŽK: Cenker - Vasiľ. Pred 460 divákmi rozhodoval Džima. BARDEJOV: Molčan - Hanuščák, P. Adamišin, Palša, Kendra - Petráš (65. Peregrím), Kuhajdík, Brodský, Vasiliak (73. Luščák) - Pisárik, Cenker (57. Riapoš). V. ŠARIŠ: Babjak (46. M. Lukáč) - Seman (46. P. Beliš), V. Keresteš, Vasiľ, M. Keresteš - Halčak, Lacko, Kubánka (81. Lendacký), M. Beliš - Bandžuch, Kizák.

(šč)

Stropkov - Topoľany 2:0 (2:0)

STROPKOV. Stropkovčania do tohto šesťbodového zápasu vstúpili aktívne. Už v 4. min. pohrozil strelou spoza šestnástky Vatraľ, v tej istej minúte Čeklovský včasným vybehnutím uchmatol loptu pred Potomom. V bránke Tesly musel svoje kvality ukázať aj Biroš, keď spod brvna vytláčal loptu z hlavy Geroča. Domáci stále búšili do obranných valov súpera a tie nakoniec prerazili v polovici prvého polčasu. Najprv Ličko krížnou prihrávkou našiel Bokšanského, ten hlavou loptu posunul Potomovi, ktorý v koncovke nezaváhal. O dve minúty sa domáci tešili opäť, keď po centri Bokšanského umiestnenou hlavičkou pridal druhý gól Vachaľ. V úvode druhej časti hry voľný Vachaľ hlavou minul bránu hostí a strela Paňka z hranice šestnástky skončila v rukách Čeklovského. Kontaktný gól mohol zaznamenať Rebej, ale jeho pekná a prudká strela skončila na pravej žrdi Birošovej brány. Po hodine hry domáci stopér Veselý nedovolene zastavil Geroča a uvidel červenú kartu. V 69. min. opäť Rebej strelou z diaľky vyskúšal pozornosť domáceho brankára. V záverečnej pätnásťminútovke bolo na oboch stranách po niekoľko šancí, ale ich premieňanie bolo pre hráčov najväčším problémom.

Góly: 22. Potoma, 24. Vachaľ. ŽK: Ličko - Petro, Horňák, Kopka, Kostovčík. ČK: 61. Veselý (domáci). Pred 350 divákmi rozhodoval Schlesinger. STROPKOV: Biroš - Parilák (76. Fiľarský), Pavlík, Veselý, Vatraľ - Medvec, Paňko (64. Zápotocký), Ličko, Bokšanský (68. Fečko) - Potoma, Vachaľ. TOPOĽANY: Čeklovský - Surmin, Kopka, Petro, Kostovčík (74. Čornej), Smolák, Rebej, Horňák (61. Marjov), Bodnár - Kandala (64. Halkai), Geroč.

P. BARILLA

Svidník Barca 0:0

SVIDNÍK. Svidník si mohol jarný účet otvoriť už v 5. min., ale Košovi chýbal pri zakončení väčší dôraz. Domáci mali územnú prevahu, na čo sa Barca snažila reagovať rýchlymi kontrami, no Hvozdu bezprostredne neohrozila. Svidníčania sa do zakončenia tlačili predovšetkým po štandardných situáciách, lenže na zmenu skóre to nestačilo. V druhom polčase musel dvakrát svoj tím podržať Hvozda a keďže presnú mušku nemal v dvoch prípadoch ani Horochonič, zápas sa skončil zaslúženou deľbou bodov.

ŽK: Harakaľ, Koša, Horochonič Valkučák, Hoščuk. Pred 300 divákmi rozhodoval Michalík.

SVIDNÍK: Hvozda Gergeľ, Vyravec, Čakurda, Fečanin (46. Fedeš) - Harakaľ, Pivovarník, Soušek (84. Palenčár), Koša - Horochonič, Puchír (67. Paňko). BARCA: Kováč Švec (14. Barčák), Kováč, Markovič, Eštočin (87. Brunovský) - Kollár, Milkovič, Valkučák, Durbák - Pastor, Hoščuk.

I. MAKÓ

Sp. Podhradie N. Hrušov 0:0

SPIŠSKÉ PODHRADIE. Už od úvodu si domáci vytvorili optickú prevahu a hostia sa spoliehali na občasné rýchle brejky. Prvou strelou sa prezentoval v 4. min.domáci Vaško, ktorá ale bola nepresná. Na opačnej strane v 10. min. hosťujúci Palko po rohu nebezpečne hlavičkoval tesne vedľa. V prvej stopercentnej šanci sa ocitol po úvodnej štvrťhodine Pokrivčák, no hlavou z 5 metrov netrafil do priestoru brány. O minútu neskôr gólmanovi Hrušova po tvrdej strele vypadla lopta z rúk, Juskovi sa však hradbu tiel obrancov hostí nepodarilo prestreliť. V 23. min. pohrozili hráči hostí, keď po Ďurianovej štandardnej situácii Ďurica vyškriabal loptu z bránkovej čiary na roh. Do konca polčasu sa od tohto momentu nedialo nič mimoriadne. Po zmene strán sa obraz hry nemenil, Spišské Podhradie útočilo a hostia sa zväčša len bránili. V 48. min. Glevický preloboval brankára, lopta už smerovala do brány, ale v poslednej chvíli hrušovský obranca vykopával loptu do bezpečia. O pár minút neskôr si Pokrivčák pekne zasekol na rohu pokutového územia a obstrelil nielen výborne chytajúceho Klamára, ale aj bránu. V 71. sa opäť Pokrivčákovi nepodarilo skórovať hlavou z bezprostrednej blízkosti. A keďže ani ďalšie stopercentné šance Spišského Podhradia zostali nevyužité, súboj susedov v tabuľke sa skončil bezgólovou remízou.

ŽK: Duda (hostia). ČK: Zavacký (domáci). Pred 200 divákmi rozhodoval Homoľa. SP. PODHRADIE: Ďurica - Soták, Papcún, Babej (80. Gonda), Mruz (69. Prusák)- Komara, Zavacký, Vaško, Jusko (78. Hritz) - Pokrivčák, Glevický. N. HRUŠOV: Klamár - Duda, Ďurian, Babjak, Polák (89. Svetlík) - Sivý, Gromina, Palko, Mikloš - Peržeľ, Tkáč.