Karta sa otočila, stratu doháňajú naši

Sportnet|23. mar 2009 o 00:00

Semifinálová séria play off hokejovej extraligy pokračovala cez víkend ďalšími dejstvami. Pozornosť našich priaznivcov pútalo vystúpenie Košíc na

zvolenskom ľade. HC ťahal za kratší koniec a prehráva aj v sérii 1:2 na zápasy. O všetkom sa rohodlo po bezgólovej prvej tretine v druhom dejstve. Domáci získali dvojgólový náskok a hoci východniari ešte kontrovali, Stredoslovácii pridali aj tretí zásah. Košičania v poslednej časti mali množstvo šancí, neskórovali však, naopak, pri power play inkasovali štvtý raz. Štvrtý duel série sa hrá dnes znovu pod Pustým hradom.

Zvolen - Košice 4:1 (0:0, 3:1, 1:0) - stav série 2:1

ZVOLEN. Úvod zápasu patril Zvolenčanom, ktorí si v prvej tretine vytvorili niekoľko vyložených šancí, no nepodarilo sa im prekonať brankára Hudáčka. Najprv v 4. min zaváhal Turek pred odkrytou bránkou. Potom mohli skórovať aj hostia, keď sa P. Bartoš rútil sám na Laca, ale obranca Čierny ho fauloval. Veľkú šancu mali domáci v 13. min v oslabení, M. Štrbovi pred Hudáčkom skĺzol puk z hokejky, ten sa dostal k Hvilovi, ktorý sa tiež nepresadil. V 17. min opäť toto zvolenské duo pred Hudáčkom neuspelo. V druhej tretine

Košičania naznačili útočné ambície. Najväčšiu šancu mal Kmiť, ktorý v čistej šanci pred odkrytou bránkou neskóroval, pretože mu Juraško pridržal hokejku. V 26. min vystrelil od modrej čiary Dlouhý a Michal Chovan tečoval puk pred bezmocným Hudáčkom - 1:0. Domáci mali aj ďalšiu šancu, ale hosťujúci gólman sa vyznamenal pred Filipom Turkom výborným zákrokom. Na opačnej strane mohol vyrovnať Juraj Faith, ktorý strieľal do odkrytej bránky, Juraško sa však tentoraz obetavo hodil do strely a zabránil takmer istému gólu. V 29.

min sa z presného zásahu tešil Zvolenčan Štrba, ktorý poslal puk po Dlouhého strele vedľa betónu košického brankára, no za čiarou ho nevidela žiadna z kamier, preto sa stav nemenil. V 30. min domáci využili presilovku. Ladislav Čierny strieľal od modrej čiary a Valach tečoval puk tesne pred brankárom Hudáčkom - 2:0. Hostia nečakane udreli v 37. min, keď si na Faithovu prihrávku nakorčuľoval P. Bartoš a strelou švihom prekonal Laca. Domáci opäť odpovedali v presilovke. V 39. min L. Čierny našiel na modrej čiare Siváka, ktorý ešte za Hudáčka puk neposlal, ale talentovaný Tatar pohotovo prehodil hosťujúceho gólmana - 3:1. Úvod tretej tretiny patril hosťom, no Laca neprekonal Kopecký a neskôr sa Košičania nepresadili ani v presilovkách piatich proti trom a následne piatich proti štyrom. Najlepšiu šancu spálil Michel Miklík. Domáci pozorne bránili a nepúšťali košických hokejistov k šanciam. Východniari hrali v závere power play, no v 59. min inkasovali do prázdnej bránky z hokejky Turka.

Góly: 26. Michal Chovan (Dlouhý, M. Štrba), 30. Valach (L. Čierny, Sivák), 39. Tatar (Sivák, L. Čierny), 59. F. Turek(Sivák) - 37. P. Bartoš (Juraj Faith, J. Kopecký). Vylúčení: 9:7 na 2 min, presilovky 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, J. Konc - Müllner, Šefčík, 5610 divákov. Zvolen: J. Laco - Dlouhý, Cebák, L. Čierny, Juraško, Bruun, Huba, Valach, Ďaloga - Michal Chovan, M. Štrba, Hvila - Dubec, F. Turek, Tatar - Lelkeš, Sivák, M. Gálik - P. Barinka, Jurík, Pavliš. Košice: J. Hudáček - M. Šterbák, J. Tabaček, T. Slovák, M.

Grman, Kledrowetz, Deyl, P. Mocek, Špelda - J. Kopecký, Juraj Faith, P. Bartoš - Rudolf Huna, Gron, Juraj Sýkora - Michel Miklík, Húževka, Kmiť - Šimurda, Ščurko, Jenčík.