Kežmarok s bodom, Svit naprázdno

Sportnet|24. mar 2009 o 00:00

Ľubica - Snina - odloženéStakčín - Svit 2:1 (0:1)Úvodný zápas jarnej časti začali hostia zo Svitu ako z partesu a už v 2. minúte išli do vedenia,

Ľubica - Snina - odložené

Stakčín - Svit 2:1 (0:1)

Úvodný zápas jarnej časti začali hostia zo Svitu ako z partesu a už v 2. minúte išli do vedenia, keď po trestnom kope Pekarčíka dorazil loptu do domácej siete Jina. Na mokrom teréne mali Podtatranci aj v ďalších minútach viac z hry, ale vytvorené gólové šance nepremieňali. Dvakrát pohrozil z priamych kopov Jambor, ale v oboch prípadoch smerovali jeho pokusy mimo domácej bránky. Hostitelia hrozili iba zo štandardných situácií a obrana hostí pracovala spoľahlivo. Ešte pred odchodom do kabín mohli hostia svoj náskok zveľadiť, ale zbrklo zakončili Lelkeš, Jambor i Fridman. Ani po obrátke sa obraz hry výraznejšie nezmenil. Sviťania boli aktívnejší, avšak Jamborove strely stále nenachádzali cieľ a ani Pekarčíkova koncovka z 5 metrov sa neskončila gólom, keď trafil iba do brankára. V závere prišli hostitelia o vylúčeného Jelínka, no ani to ich nezlomilo. V 78. a 84. minúte sa Stakčín dvakrát dostal na polovicu súpera a vyťažil z toho dva góly z kopačky Čerňu, ktorý svojimi priamymi kopmi dokonale zaskočil hosťujúceho brankára Marušáka. Podtatranci tak napokon domov cestovali s prázdnymi rukami.

Góly: 78. a 84. Čerňa - 2. Jina. Pred 250 divákmi rozhodoval Pavlov, ŽK: Jelínek 2, Fedor, Kapraľ - Compeľ, Lelkeš, Kostolník, Turcsányi, ČK: Jelínek. SVIT: Marušák - Kostolník, Compeľ, Jina, Marhefka - Pekarčík, Jambor, Koch (80. Diabelko), Turcsányi - Lelkeš, Fridman.

(riso)

Raslavice - Kežmarok 0:0

V úvodnom stretnutí jarnej časti predviedli oba tímy iba priemerný futbal, ktorému chýbalo navyše aj gólové korenie. Lepšie začali hostia, ktorí od úvodu držali svojho súpera na dištanc a z pozornej hry v defenzívnej činnosti vyrážali do nebezpečných rýchlych protiútokov. V 21. minúte sa v prvej veľkej šanci ocitol Novák, ktorý však svoj individuálny prienik stredom ihriska nezužitkoval, keď prehodil nielen domáceho gólmana, ale aj jeho bránu. Po polhodine sa snažili prekvapiť domáceho brankára Bača a Rams, no ten ich strelecké pokusy iba s námahou vyrazil. V 37. minúte sa k slovu dostali aj hostitelia, no pozorný Precák po strele jedného z domácich hráčov odvrátil loptu z bránkovej čiary do bezpečia. Po zmene strán vyvinuli domáci v snahe streliť vedúci gól enormné úsilie, k čomu využívali všetky dostupné i nedostupné prostriedky. Hosťujúcu defenzívu sa snažili zaskočiť prevažne po štandardných situáciách, s ktorými si však pozorný Tokarčík poradil. V 70. minúte mohli otvoriť skóre po vyloženej šanci Kežmarčania, keď po rohovom kope namieril Galschneider loptu do žrde a odrazenú ju následne v trme-vrme trafil Podolský len do brvna. Po vylúčení Gromana v 73. minúte vrhli domáci všetky svoje sily do útoku, no vo finálnej fáze boli bezzubí. Naopak, v samom závere mohli za nedôsledné bránenie kruto pykať, no Jagerský svoju jedinečnú šancu nedokázal zužitkovať, keď neusmernil loptu do odkrytej domácej brány.

Pred 200 divákmi rozhodovala Lešková, ŽK: Plančár - Vida, Šavel, ČK: Groman (Kežmarok). KEŽMAROK: Tokarčík - Vida, Šavel, Kopkáš, Andráš - Precák (78. Kalafut), Podolský, Groman, Rams (38. Jagerský) - Bača (60. Galschneider), Novák.