Vylúčenie naštartovalo Stakčín k obratu skóre

Sportnet|24. mar 2009 o 00:00

Domáci od 1. minúty prehrávali, od 66. min. hrali v početnom oslabení. K obratu zavelila dvojica Chudina - Čerňa.STAKČÍN. Šláger prvého jarného

STAKČÍN. Šláger prvého jarného kola IV. ligy, skupina Sever sa hral pod Nastazom. Stakčín hostil ambiciózneho nováčika zo Svitu. Prehrával, hral o jedného menej, no výsledok otočil.

Inkasovali v 1. minúte

Nováčik zo Svitu je príjemným prekvapením sezóny. Po jeseni mu patrilo druhé miesto za suverénnou Sninou a do Stačína neprišiel iba brániť. Potvrdila to hneď 1. minúta, keď sa hostia ujali vedenia. "Súper zahrával štandardku na bližšiu žrď. Akoby sme situáciu podcenili, lopta sa prešmykla a skončila v našej sieti. Bol to lacný gól. Svit potvrdil dobré umiestnenie z jesene, snažil sa kombinovať, chcel hrať futbal, aj keď viedol, nestiahol sa do defenzívy," kvitoval dobrý herný prejav nováčika Marek Čerňa.

Desiati od 66. minúty

Druhý dôležitý moment stretnutia sa udial po hodine hry. V krátkom časovom slede sa totiž domáci Jelinek dvakrát (55. a 66. min.) zblízka pozrel na žltú kartu a musel predčasne pod sprchy. "Akoby nás tento moment naštartoval, začali sme viac riskovať, buď to vyjde alebo prehráme vyšším rozdielom. Platila prvá možnosť," mienil útočník, jeden z hrdinov stretnutia.

Chudina - Čerňa

Aj keď oceniť treba bojovnosť celého mužstva, od brankára Dudiča po mladíkov Ľonca a Wienera, ktorí hrali v jeseni ešte I. triedu ObFZ Humenné, stakčínskymi ťahúňmi bola dvojica Chudina - Čerňa. Práve oni sa priamo pričinili o obrat výsledku. "Vyrovnanie prišlo po Vladovej (pozn. Chudina) štandardke od čiary, keď som predskočil obrancu a loptu hlavou len tak šuchol. Zmenila smer a stačilo to. V druhom prípade Vlado vystrelil spoza šestnástky, mne blyslo hlavou, či lopta brankárovi nevypadne a to sa aj stalo," opísal gólové akcie Marek Čerňa, ktorý sa týmito presnými zásahmi dostal na hranicu 12 gólov.

Výhra doma i vonku

Svit si pripísal na svoje konto štvrtú prehru v súťaži. Paradoxne dvakrát nestačil práve na Stakčín. V jeseni mu doma podľahol 1:5, teraz v jarnej odvete vonku 1:2. Pre Stakčínčanov sú tri body v boji o 2. miesto o to cennejšie, že kvôli trestom nemohli nastúpiť hrajúci tréner Valkučák ani útočník Grundza.