Prekvapili sami seba

Sportnet|24. mar 2009 o 00:00

Prvé kolo jarnej časti prinieslo viacero prekvapení, najviac zarezonovalo víťazstvo Sečoviec nad Veľkými Revišťami.SEČOVCE. Počas víkendu

SEČOVCE. Počas víkendu odštartovala aj štvrtá liga Juh. V majstrovskej premiére nebola núdza o viaceré prekvapenia. Zvlášť z pohľadu zemplínskych účastníkov. Veľké Kapušany doma iba remizovali s Čaňou, Kráľovský Chlmec pred vlastným obecenstvom dlho trápil lídra z Vyšného Opátskeho a Sečovce nečakane zdolali Veľké Revištia.

Rozhodla efektivita i bojovnosť

Futbalisti Sečoviec nenastupovali na súboj s Veľkými Revišťami s veľkými očami. Hoci ich od súpera delilo v tabuľke iba 11 bodov, uvedomovali si, že favoritom sú hostia. "Aj keby sme v nedeľu doma prehrali, vzali by sme to ako realitu, pretože káder Veľkých Revíšť disponuje vyššou hráčskou kvalitou. Náš súper mal za sebou kvalitnú prípravu, v ktorej nad súpermi dominoval. To boli fakty, ktoré sme brali do úvahy, ale napokon sa ukázalo rozhodujúce to, na čo sme počas vlastnej prípravy doplácali," rozhovoril sa tréner víťazného celku Milan Siksa a pokračoval: "Po odchode najlepšieho strelca súťaže, 16-gólového útočníka Kotľára do Trebišova, sme sa trápili v koncovke, z čoho sme mali obavy. Ale v súboji s Veľkými Revišťami sme boli prekvapujúco efektívni, pritom sme ešte nevyužili šance Hajduka a Sabola v prvom polčase. Rýchlo sme získali dvojgólové vedenie, boli sme na koni, ale ešte do prestávky sme prišli o vylúčeného Sabola. V druhom polčase hostia prevzali iniciatívu, počas ich presilovky sme však hrali výborne takticky. Nepustili sme ich do žiadnych vážnejších šancí a tých zopár skrumáží sme zvládli. Vyhrali sme 3:1 a lepší štart do jarnej časti sme si nemohli želať," doplnil Milan Siksa, podľa ktorého to bol na úvod jari výborný zápas.

Pochválili rozhodcu i súpera

Zápas splnil viacero zaujímavých atribútov, v Sečovciach vyzdvihli aj fakty, ktoré si inak domáci nezvyknú "všímať". "Do celkovo výborného rámca zápasu zapadol aj výkon rozhodcu Juhásza, a to aj napriek tomu, že nám pomerne skoro, ale spravodlivo vylúčil Sabola. Takisto chcem vyzdvihnúť aj hosťujúceho Štefana Grendela. Čo ten chlap vo svojich rokoch ešte na ihrisku dokáže, je skutočne obdivuhodné," priznal tréner Sečoviec, ktorý sa v nedeľu so svojím tímom predstaví na ihrisku Hanisky. "Ideme tam odohrať jeden dobrý zápas a pokiaľ splníme to, čo si pred stretnutím povieme, nemusíme odtiaľ odchádzať naprázdno," dodal Milan Siksa.

Tipovačka

A ešte jedna zaujímavosť. Bezplatná tipovacia súťaž na zápasy IV. ligy Juh sa objavila na stránkach www.fkrevistia.sk. Cenami pre víťazov na konci sezóny sú dres najlepšieho strelca, lopta či permanentky. Na stránkach sa musí tipujúci najskôr bezplatne zaregistrovať (meno, heslo, e-mail) a potom už iba vkladať svoje tipy. To, že sa víťazstvo Sečoviec nad Veľkými Revišťami nečakalo, dokumentuje aj fakt, že až 89,5 % tipujúcich čakalo výhru hostí...